Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vyšetřování střelby v Uh. Brodě

Střelec v Uherském Brodě neměl komplice. Osm nevinných lidí zabil kvůli frustraci z vlastního života. Policie dnes zveřejnila další podrobnosti tragédie z letošního 24. února. Téma pro Události v regionech.

Pravidla pro restaurační zahrádky

Sezóna restauračních zahrádek začala. Provozovatelé podniků ale příliš nadšení nejsou. Radní Brna-středu totiž chtějí, aby podobu zahrádek změnili - připravují manuál.

Víc peněz pro I/43

76 milionů korun dá letos Ředitelství silnic a dálnic na opravy komunikace I/43 z Brna na Svitavy – jedné z nejnebezpečnějších dopravních tepen v kraji i republice.

Ubývá ovocných stromů

Na jižní Moravě rapidně ubývá ovocných stromů. Jen za posledních osm let se plocha meruňkových sadů zmenšila o třicet procent. Broskvoní je dokonce o polovinu míň.

Stavba roku Jihomoravského kraje

Dnes odpoledne vyvrcholila soutěž Stavba roku Jihomoravského kraje. Na brněnském výstavišti vyhlásil kraj hned několik vítězů v 7 kategoriích. Zvláštní cenu získala taky brněnská vila Löw-Beer.

Rozbitý džbán v Národním divadle Brno

Premiéru veselohry Rozbitý džbán chystá už na tento pátek Národní divadlo Brno. Inscenaci Heinricha von Kleista uvádí ve zcela novém překladu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST