Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tempus rozkrývá kauzu LTO

Další detaily 20 let starých tragédií ze Zlína a Uherského Hradiště dnes zveřejnil speciální policejní tým Tempus . Na stopu Jiřího Večeře, muže obviněného ze dvojnásobné nájemné vraždy, detektivy přivedli příbuzní jedné z obětí.

Konec nebezpečného úseku u Miroslavi

Nebezpečná křižovatka u Miroslavi na Znojemsku, kde v minulosti zahynulo několik lidí, se mění. Cestující už nebudou muset z místní autobusové zastávky přecházet frekventovanou silnici k železniční stanici nebo k zaparkovaným autům.

Břeclav a Mikulov slaví konec války

Břeclavsko si připomíná sedmdesát let od konce druhé světové války. V Mikulově se tehdy odehrála polozapomenutá tragédie - lidé pověření gestapem v cihelně za městem zavraždili 21 maďarských Židů.

Sběr medvědího česneku

V lesích na Břeclavsku a v okolí Mikulčic vyrostl medvědí česnek. Za oblíbenou bylinou, bohatou na vitamin C se vydávají desítky lidí. Sbírají ho ve velkém. Nájezdy sběračů, ale lesům nijak neškodí.

Obvinění úředníků z ROP Střední Morava

Tři úředníci Regionálního operačního programu Střední Morava, který rozděluje evropské dotace, byli obvinění z braní úplatků. Takový je výsledek z úterního zásahu Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu na pobočkách ROPu ve Zlíně a Olomouci.

Zelný trh v Brně v novém

Už víc než rok trvají opravy Zelného trhu - významného náměstí v centru Brna. V těchto dnech dělníci sází stromy a dokončují dlažbu. Lidé se po ní poprvé projdou na konci května, trhovci se na náměstí vrátí v červnu - i když ne všichni.

Opravy v Břeclavi

Výšková budova v Blansku, ve které kdysi byl finanční úřad, bude se konečně bude opravovat. Další stavbu, která hyzdí město - hotel Dukla - ovšem čeká demolice. Budova půjde k zemi zřejmě koncem června.

Začátek sezóny lovu pstruhů

Od dnešního dne mají rybáři povoleno lovit v tuzemských řekách a potocích pstruhy.

Mladí výtvarníci vzpomínají v Domě umění

Témata paměti, vzpomínek a minulosti se prolínají v dílech dvou desítek mladých autorů z Česka i Slovenska. Výtvarníkům dal prostor brněnský Dům umění. Výstavu nazvanou Tektonika paměti do Brna kurátoři přivezli její rozšířenou verzi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST