25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Změny v systému parkování ve městech regionu — Přísnější parkování v Brně — Podvody s lihem u soudu — Stížnosti na "šmejdovské" praktiky kominíků — Neprůchodné turistické stezky — Brnem prošel pochod švihlé chůze — Dálnici uzavřela smrtelná nehoda — Budoucnost Velké ceny v Brně — Pozor na tenký led — Od středověké madony k Pussy Riot

Části dílu

01:21
Změny v systému parkování ve městech regionu
  Břeclav má nové parkovací automaty. Město vypovědělo smlouvu firmě, která placená parkoviště dosud provozovala, a koupilo si vlastní. Téma dnešních Událostí v regionech.
  03:49
  Přísnější parkování v Brně
   Díky častějším kontrolám strážníků na parkovištích v centru přibylo poctivých řidičů a volných placených míst. Lidé si už netroufnou nechat své auto odstavené s propadlou parkovací kartou celý den. To dřív bývalo obvyklé.
   06:08
   Podvody s lihem u soudu
    Dřív spolu vydělávali, teď členové lihové mafie bojují před soudním senátem o co nejmenší tresty a navzájem na sebe vyzrazují detaily daňových úniků. Ty dosáhly skoro 7 miliard korun, sedmi obžalovaným hrozí až 13,5 roku vězení.
    08:48
    Stížnosti na "šmejdovské" praktiky kominíků
     Nevýhodné smlouvy na kominické služby nabízené podomním prodejem - problém, se kterým se teď potýkají lidi na Vysočině a jižní Moravě.
     11:48
     Neprůchodné turistické stezky
      Víc než měsíc od ledovkové kalamity jsou na Znojemsku pořád zatarasené některé cesty. Zatímco v národním parku Podyjí se podařilo většinu turistických stezek zprůchodnit, mimo toto chráněné území čekají turisty ještě místy komplikace.
      13:08
      Brnem prošel pochod švihlé chůze
       Desítky lidí se dnes odpoledne doslova potácely centrem Brna. Jejich svérázná vycházka nebyla dozvukem novoročních oslav, ale oslavou mezinárodního dne švihlé chůze.
       15:22
       Dálnici uzavřela smrtelná nehoda
        Smrtelná nehoda dnes na několik hodin uzavřela dálnici D1 na Vyškovsku. Nedaleko Ivanovic na Hané se střetl kamion s osobním autem. Srážku nepřežil mladý muž.
        16:27
        Budoucnost Velké ceny v Brně
         Vláda zatím neschválila 30milionovou dotaci pro motocyklovou Velkou cenu. Po ministru školství Marcelovi Chládkovi chce ještě další tři dokumenty, na základě kterých se příští týden rozhodne.
         19:27
         Pozor na tenký led
          Radost i možné nebezpečí - bruslení nebo klouzání na zamrzlých jezerech, rybnících nebo řekách. Lidé si často neověří, jestli je led dostatečně silný a zbytečně tak riskují zdraví.
          21:54
          Od středověké madony k Pussy Riot
           Od středověké madony až po zpěvačku Pussy Riot. Různé role ženy ve společnosti zkoumá mladá výtvarnice Petra Brázdilová. Na její samostatnou výstavu zve krajská galerie ve Zlíně.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám