25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Tragédie ve škole — Povolební vyjednávání pokračují — Zabahěné silnice trápí řidiče — Výlovy rybníků na jižní Moravě — Péče v hospicích — Konzervatoř Brno slaví výročí Kyticí

Části dílu

00:57
Tragédie ve škole
  Žáci Obchodní akademie ve Ždáru nad Sázavou se po včerejší tragické události dnes vrátili do školy. V ní byli ale jen dopoledne. Téma pro dnešní Události v regionech.
  09:40
  Povolební vyjednávání pokračují
   Komunální volby v Brně už mají politickou dohru. Na své funkce rezignovala regionální rada občanské demokracie, sociální demokracie zatím s personálními změnami čeká. Na to, zda se čtyřkoalice domluví na vedení Brna a ČSSD tak skončí v opozici.
   15:08
   Zabahěné silnice trápí řidiče
    Bláto na vozovkách teď sužuje řidiče prakticky po celé Moravě. Po silnicích ho rozvážejí hlavně traktory, které během sklizně kukuřice vyjíždějí z podmáčených polí.
    18:22
    Výlovy rybníků na jižní Moravě
     S výlovem velkých nádrží začali rybáři na jižní Moravě - dnes ráno to byl rybník Apollo v Lednicko-valtickém areálu. Ryb je dostatek - jejich ceny by tak v porovnání s loňskem neměly vzrůstat. Výlovy ale komplikuje příliš teplé počasí.
     20:13
     Péče v hospicích
      Do hospiců doslova na poslední chvíli – to je trend, se kterým se v posledních pěti letech tato zařízení potýkají. Podle lékařů přitom včasné nasazení takzvané paliativní péče může nemocnému zkvalitnit život.
      22:11
      Konzervatoř Brno slaví výročí Kyticí
       Brněnská konzervatoř připravila vlastní zpracování Erbenovy Kytice. Pro divadelní prkna upravili jinak převážně koncertní skladby Bohuslava Martinů a Zdeňka Fibicha. Konzervatoř tak slaví nejen Rok české hudby, ale i 95. výročí svého založení.
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       Události v regionech

       Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

       Napište nám