Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Přibývá smrtelných nehod na přejezdech

Počet mrtvých na železničních přejezdech stoupá. Zatímco předchozí dva roky na kolejích jižní Moravy nezemřel jediný člověk, letos už je tragických případů 7.

Úložiště jaderného odpadu

Ministerstvo životního prostředí už za několik týdnů oznámí lokalitu, která je vhodná pro úložiště jaderného odpadu v Česku a kde by mohl začít průzkum.

Trest pro dvojici ezoteriků

Lákali ženy na ozdravné semináře, na kterých je znásilňovali. Jaroslava Dobeše za to zlínský krajský soud poslal na deset let za mříže. A jeho spolupracovnici Barboru Pláškovou na devět a půl roku. V nepřítomnosti a zatím nepravomocně.

Počasí komplikuje sklizeň

Jihomoravští zemědělci nemůžou sklízet. Kvůli vydatným zářijovým dešťům je půda rozmáčená. A na polích tak hnijí tuny rajčat a raných odrůd obilovin.

Pozemky pro přesunuté nádraží

Brněnští zastupitelé dnes schválili smlouvu, která připravuje půdu pro stavbu nádraží v takzvaném jižním centru. Opoziční zastupitelé schválení takové smlouvy tři dny před volbami kritizují.

Kříž v Třebíči ukrýval tajemný vzkaz z minulosti

Časovou schránku se zatím neznámým vzkazem ukrýval bezmála sto padesát let historický kříž v centru Třebíče. O rozluštění dopisu se teď budou pokoušet odborníci.

Zlínský klub pro spolky

Dvacítka zlínských amatérských souborů a spolků po letech získá dlouhodobou střechu nad hlavou – město pro ně otevřelo opravenou budovu bývalé krajské knihovny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST