25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Přibývá smrtelných nehod na přejezdech — Úložiště jaderného odpadu — Trest pro dvojici ezoteriků — Počasí komplikuje sklizeň — Pozemky pro přesunuté nádraží — Kříž v Třebíči ukrýval tajemný vzkaz z minulosti — Zlínský klub pro spolky

Části dílu

01:26
Přibývá smrtelných nehod na přejezdech
  Počet mrtvých na železničních přejezdech stoupá. Zatímco předchozí dva roky na kolejích jižní Moravy nezemřel jediný člověk, letos už je tragických případů 7.
  08:22
  Úložiště jaderného odpadu
   Ministerstvo životního prostředí už za několik týdnů oznámí lokalitu, která je vhodná pro úložiště jaderného odpadu v Česku a kde by mohl začít průzkum.
   11:08
   Trest pro dvojici ezoteriků
    Lákali ženy na ozdravné semináře, na kterých je znásilňovali. Jaroslava Dobeše za to zlínský krajský soud poslal na deset let za mříže. A jeho spolupracovnici Barboru Pláškovou na devět a půl roku. V nepřítomnosti a zatím nepravomocně.
    14:05
    Počasí komplikuje sklizeň
     Jihomoravští zemědělci nemůžou sklízet. Kvůli vydatným zářijovým dešťům je půda rozmáčená. A na polích tak hnijí tuny rajčat a raných odrůd obilovin.
     16:08
     Pozemky pro přesunuté nádraží
      Brněnští zastupitelé dnes schválili smlouvu, která připravuje půdu pro stavbu nádraží v takzvaném jižním centru. Opoziční zastupitelé schválení takové smlouvy tři dny před volbami kritizují.
      19:15
      Kříž v Třebíči ukrýval tajemný vzkaz z minulosti
       Časovou schránku se zatím neznámým vzkazem ukrýval bezmála sto padesát let historický kříž v centru Třebíče. O rozluštění dopisu se teď budou pokoušet odborníci.
       21:29
       Zlínský klub pro spolky
        Dvacítka zlínských amatérských souborů a spolků po letech získá dlouhodobou střechu nad hlavou – město pro ně otevřelo opravenou budovu bývalé krajské knihovny.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám