25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Ceny energií, vody a tepla v regionu — Modernizaci tratě provázejí komplikace — Bývalá Farma Bolka Polívky půjde znovu do dražby — Nejlepší světové písařky bez certifikátu — Antikvariáty končí, knihy se prodávají na internetu — Zámek v Červené Řečici chce být památkou — První svahy v regionu lákají lyžaře — Konec starých řemesel?

Části dílu

01:20
Ceny energií, vody a tepla v regionu
  Města a obce pomáhají svým obyvatelům odebírat levnější elektřinu a zemní plyn. Přinese nadcházející rok zdražování, nebo energie naopak zlevní? Téma dnešních Událostí v regionech.
  05:48
  Modernizaci tratě provázejí komplikace
   S komplikacemi ve vlakové dopravě musí počítat cestující na Olomoucku. Zrušené spoje, zpožděné vlaky a neúplné informace o jejich příjezdech a odjezdech. To vše kvůli modernizaci olomouckého vlakového nádraží.
   08:33
   Bývalá Farma Bolka Polívky půjde znovu do dražby
    Olšanský penzion - bývalá Farma Bolka Polívky - půjde znovu do dražby. Společnost Alkony-CZ, která farmu před víc než měsícem vydražila, za penzion do posledního dne nezaplatila.
    10:24
    Nejlepší světové písařky bez certifikátu
     Jsou nejlepší na světě. Na klávesnici píší rychlostí 700 a víc úhozů za minutu. Přesto nejlepším českým písařům v tuzemsku oficiální certifikaci jejich výkonů nikdo nevydá.
     12:45
     Antikvariáty končí, knihy se prodávají na internetu
      Dřív oblíbené antikvariáty končí. Obchodů se starými knihami rok od roku ubývá a těm, které zůstávají klesají tržby. Nedávno třeba zavřel poslední antikvariát v Hodoníně. Prodej knih se totiž ve velkém stěhuje na internet.
      15:27
      Zámek v Červené Řečici chce být památkou
       Zámek v Červené Řečici na Vysočině se připravuje na titul národní kulturní památka. Majitel i památkáři shánějí peníze na nutné opravy a chystají vánoční prohlídku.
       17:25
       První svahy v regionu lákají lyžaře
        Lyžařská sezóna začíná. Dnes se na jihovýchodní Moravě rozjely první vleky, provozovatelé svahy uměle zasněžují.
        20:47
        Konec starých řemesel?
         Nad budoucností tradičních řemesel visí velký otazník. I když je o práci řemeslníků zájem, často není nikdo, kdo by v jejich řemesle pokračoval.
         Přehrát celé video
         Stopáž26 minut
         Další díl
         Události v regionech - víkend

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám