3. září 2013

Obsah dílu

Rok od metanolové aféry — Spory kvůli prodeji pozemků — Přípravné ročníky — Vladimíra Klimecká získala Literární cenu Knižního klubu — Nehoda na Křetínské přehradě — Lelkování v Bedřichovicích — Kazy na kráse Jihlavy — Brněnská jízdní policie slaví 20 let fungování — Hamlet v Horáckém divadle

Části dílu

00:44
Rok od metanolové aféry
  Přesně před rokem začal zabíjet otrávený alkohol. V Havířově zemřel dvaašedesátiletý muž. A brzy začaly pomoc lékařů vyhledávat desítky dalších lidí. Mnozí z nich se nevyléčili doteď.
  07:44
  Spory kvůli prodeji pozemků
   Zastupitelé vesnice Branky na Vsetínsku dnes jednají o prodeji rozlehlého parku přímov centru vesnice. Včetně zchátralého zámku a bývalé budovy dětské psychiatrické léčebny jej chce získat soukromá společnost. Některým občanům vesnice se to ale nelíbí.
   10:35
   Přípravné ročníky
    Do základních škol už vyrazily i žáci, kteří si ale na regulérní začátek svého vzdělání musí ještě rok počkat. Takzvané přípravné třídy jsou určené hlavně dětem, které by - z různých důvodů - nemusely první třídu zvládnout.
    12:25
    Vladimíra Klimecká získala Literární cenu Knižního klubu
     Literární cena Knižního klubu putuje na jižní Moravu. Prestižní ocenění získala za svůj román Vladimíra Klimecká z Vacenovic na Hodonínsku. Druhý život Marýny G. mapuje život čtyř generací žen.
     14:34
     Nehoda na Křetínské přehradě
      Loďka se třemi rybáři se dnes dopoledne převrhla na Křetínské vodní nádrži u Letovic. Dvěma mužům se podařilo doplavat ke břehu, třetí ale zůstal pod hladinou. Hasiči a potápěči po něm pátrali do čtvrté hodiny odpolední, kdy hledání zastavili.
      16:26
      Lelkování v Bedřichovicích
       3. září - obecní svátek. Už potřetí ho lidi v Bedřichovicích na Brněnsku pojali jako den klidu a volna. Kdo mohl, vzal si dovolenou a přišel lelkovat. Jde o součást projektu výtvarnice Kateřiny Šedé, která se moravskou obec snaží přetvořit v malý Londýn.
       18:48
       Kazy na kráse Jihlavy
        Jihlavu hyzdí opuštěné trafiky a prázdné novinové stánky. Prodejci novin, časopisů a cigaret krachují. Jejich stánky ale zůstávají na ulici jako terč vandalů a sprejerů.
        20:31
        Brněnská jízdní policie slaví 20 let fungování
         Policisti na koních pomáhají třeba při demonstracích nebo rizikových fotbalových zápasech. Kromě Brna má policie jízdní oddíl už jen v Praze a Zlíně.
         22:21
         Hamlet v Horáckém divadle
          Jediná profesionální divadelní scéna na Vysočině - Horácké divadlo chystá pro letošní sezonu 8 premiér. Jako první zkouší herci Hamleta od Williama Shakespeara. Premiéru bude mít už v sobotu 7. září .
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          4. září 2013

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          29. květen

          Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          25. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          24. květen

          Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

          24. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          23. květen

          Kontroly antimonopolního úřadu — Ceny potravin — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Referendum rozbouřilo Vysočinu — Digitalizace školství — Odpolední bouřky — Obtěžování nebylo trestným činem — Zdravotnické pomůcky — 100 let Moravské zemské knihovny — Ocenění za tradiční řemesla

          23. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. květen

          Zdražování nájmů v Kroměříži — Zdražování nájmů — Změny na ministerstvu školství — Tragická nehoda u Hulína — Otevření koupališť — Poškození kanalizace v Moravské Nové Vsi — Festival Divadelní svět — Ověřování statiky vistué lávky

          22. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám