Události v regionech (Brno)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Amnestie pokračuje — Propouštění vězňů — Pomoc pro amnestované vězně — Strážníci v Břeclavi hlídají bezpečí kvůli amnestii — Štípský kostelík odhalil tajemství — Co čeká kraj v roce 2013? — Z jižní Moravy se stává největší výrobna pervitinu v Česku — Brněnské příspěvkové organizace musí i nadále šetřit — Jihomoravský policista roku je z Vyškova

Části dílu

00:47
Amnestie pokračuje
  Za mřížemi měly desítky odsouzených strávit ještě měsíce. Vězni, na které se vztahuje amnestie vyhlášená prezidentem Václavem Klausem, ale od včerejšího večera hromadně opouštějí brány věznic.
  02:36
  Propouštění vězňů
   Vězni propuštění díky prezidentské amnestii i dnes opouštěli brány věznic. Kolik jich už stihlo odejít domu a jaký nápor káznice ještě čeká, ví redaktorka Zuzana Janáková.
   04:26
   Pomoc pro amnestované vězně
    Ne všichni propuštění vězni mají kam jít. Těm, kteří se nemůžou obrátit na rodinu a nemají žádné zázemí, pomůžou sociální kurátoři a úřady práce.
    06:01
    Strážníci v Břeclavi hlídají bezpečí kvůli amnestii
     Na propouštění stovek vězňů zareagovala jak městská, tak státní policie - v okolí věznic posílila hlídky. Policisti jsou v pohotovosti 24 hodin denně. Žádné problémy ale zatím na jižní Moravě v souvislosti s amnestií řešit nemuseli.
     08:10
     Štípský kostelík odhalil tajemství
      Archeologové objevili pod podlahou několik hrobů, koster a kostnici. Je možné, že jde o potomky rodů Šternberků a Nekešů. Jasno ale odborníci zatím nemají.
      10:31
      Co čeká kraj v roce 2013?
       Přijede papež Benedikt XVI. na Moravu? Jaké tresty dostanou obvinění v metanolové aféře? O tom všem se rozhodne v následujících měsících.
       12:57
       Z jižní Moravy se stává největší výrobna pervitinu v Česku
        Vyplývá to z loňských policejních statistik, podle kterých bylo právě v Jihomoravském a Zlínském kraji odhaleno nejvíc pervitinových varen. Čísla má zmírnit speciální česko-polský toxi-tým, na jehož vzniku se obě země dohodly.
        15:44
        Brněnské příspěvkové organizace musí i nadále šetřit
         Brněnské městské příspěvkové organizace mají za sebou první rok hospodaření s omezenými dotacemi. Magistrát jim přikázal ušetřit v roce 2012 a 2013 až dvacet procent.
         19:05
         Jihomoravský policista roku je z Vyškova
          Čtyřicetiletý Marek Jurůj titul získal za dramatické zadržení muže, který se dvěma komplici vykradl free shop v jižních Čechách.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Kvalita vody — Otevření Zikmundovy vily — Volná plocha ve Vsetíně — Ubytovávání uprchlíků — Rekonstrukce náměstí — Výročí objevu falzifikátu — Vodní dílo Skalička — Festival muzejních nocí — Pořádání kulturních akcí

          Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Podpora začínajících zemědělců — Soud s Březinovými — Oprava hradu Děvičky — Budoucnost obory Soutok — Muzeum v obci s dvaceti obyvateli — Most v Tetčicích je průjezdný — Půdní injektáž zlepší růst stromů — Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

          Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Bezpečnost v dopravě — Neshody v pravoslavné církvi na Moravě — Prodej vojenského areálu — Sdílená kola v Jihlavě — Projekt Ze života hmyzu vrcholí — Modernizace dětských hřišť — Soutěž žáků podporuje řemesla — Finále fotbalového poháru — Prohlídky v divadelních dílnách

          Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám