Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Skončil sjezd ČSSD v Ostravě

Strana si zvolila nové vedení, změnila stanovy a schválila programové priority. V samotném závěru taky odmítla zrušit takzvané bohumínské usnesení.

Falešné peníze v česko-německém pohraničí

Jen policisté v Karlovarském kraji mluví o stovkách případů podvedených lidí. Podle kriminalistů přitom ve většině případů jde o velmi nepovedené napodobeniny.

Uzavřené přechody se Slovenskem

Česko kvůli sněhové bouři v Maďarsku uzavřelo přechody se Slovenskem pro těžké kamiony.

Lední medvíďata vylezla z boxu

Ve výběhu ledních medvědů pobíhají dvě malá medvíďata. Narodila se loni v listopadu, celou zimu ale trávila s matkou v porodním boxu. Dnes se poprvé ukázala veřejnosti.

Granty na opravu venkovských varhan

Podporuje opravu nejméně osmdesátiletých a starších nástrojů. Už přispěl deseti miliony na renovaci padesáti varhan.

Archenálezy na výstavišti FLora

Hřbitov z 18. století nebo ještě o 300 let starší pec na pálení cihel objevili archeologové při průzkumu rekonstruovaného výstaviště Flora v Olomouci.

Tradiční výstava orchidejí v Českých Budějovicích

Jde o jednu z největších v Česku, vystaveno je přes tisíc rostlin, které pocházejí ze soukromých sbírek Orchidea klubu.

Referendum ve Zlámanci: školka nebo les?

V referendu rozhodovali o prodeji části obecního lesa. Utržené peníze měly pomoct doplatit opravu mateřinky, která je v havarijním stavu. Jenže část občanů si prodej lesa nepřála.

Připomínka Jana Nepomuckého

Uplynulo totiž právě šest set dvacet let od světcova umučení a 284 let od jeho svatořečení. Poutníci letos přijeli i z Německa, Chorvatska, Litvy nebo Nizozemska.

Připomínka výročí svatého Prokopa

Věřící si připomněli 960 let od smrti českého národního patrona, svatého Prokopa. A to na bohoslužbě v Sázavském klášteře, který světec založil.

Veletrh pracovních příležitostí na Mendelově univerzitě

Univerzity čím dál častěji nenabízejí studentům čistě jen vzdělání, ale už při studiu je seznamují se skutečným trhem práce. Hledat uplatnění tak pomáhají různé veletrhy zaměstnavatelů.

Krakonoš v Harrachově

Do Harrachova dorazil po roce znovu Krakonoš, aby spolu s průvodem masek prošel městem a přivítal jaro.

Soutěž v troubení a vábení jelenů

V Česku ubývá myslivců. Mladé lidi totiž podle odborníků péče o les nezajímá. Nalákat je mají modernější učební obory a třeba i studentská soutěž.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST