26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Protest lékařů — Uherský Brod nakoupil zaměstnancům elektroskútry — Řemeslníci dokončují obnovu židovských hřbitovů — Knihovna Jiřího Mahena slaví 90 let od otevření — Problém s vodou v Bystrci — Vánoční strom pro Brno — Vánoční strom pro Miroslav — Památný most u Velkého Meziříčí chátrá — Výstava Tajmenství Langobardů prezentuje nálezy z pohřebiště u Kyjova

Části dílu

00:45
Protest lékařů
  Česko zažívá další protesty lékařů. Dnes, pět minut po dvanácté opustila část lékařů kyjovské nemocnice symbolicky ambulance. Podobně se protestovalo v dalších 60 nemocnicích po celé zemi.
  03:08
  Uherský Brod nakoupil zaměstnancům elektroskútry
   Nové elekroskútry částečně nahradí osobní auta, ta nejstarší totiž radnice prodá. Dvoukolová vozítka jezdí za pouhých pět korun na sto kilometrů.
   05:26
   Řemeslníci dokončují obnovu židovských hřbitovů
    Staré židovské hřbitovy jižní Moravy se dočkaly zasloužené pozornosti. Tisíce padlých náhrobků se opět vyjímají na svém místě. Pro mnoho obcí se tak tyto památky zesnulých Židů stanou novou turistickou atrakcí.
    07:03
    Knihovna Jiřího Mahena slaví 90 let od otevření
     Na den přesně před devadesáti lety se mohli čtenáři poprvé zaregistrovat v brněnské městské knihovně. Dnes podle svého prvního knihovníka nese jméno Jiřího Mahena.
     09:57
     Problém s vodou v Bystrci
      Naprosto nezvyklá závada na vodovodním potrubí postihla obyvatele brněnské čtvrti Bystrc. Od minulého čtvrtku jsou kvůli ní bez pitné vody a tekutinu z kohoutku nemohli používat ani na mytí.
      12:03
      Vánoční strom pro Brno
       Vánoční stromy míří z lesů do měst, kde budou zdobit náměstí a ladit vánoční atmosféru. Stejně tak dnes večer dorazí i ten brněnský symbol Vánoc na náměstí Svobody.
       14:01
       Vánoční strom pro Miroslav
        Jako každý rok Miroslavi darovali vánoční strom majitelé jednoho z tamních domů. 45letý strom od dopoledne zdobí náměstí.
        16:07
        Památný most u Velkého Meziříčí chátrá
         Technická památka z 16. století, historický most u Velkého Meziříčí, chátrá v areálu skládky a nikdo se k němu nehlásí. Podle nejnovějšího rozhodnutí soudu je sice vlastníkem Velké Meziříčí, to ale na opravu mostu nemá peníze.
         18:39
         Výstava Tajmenství Langobardů prezentuje nálezy z pohřebiště u Kyjova
          Předměty staré minimálně čtrnáct set let, které patřily lidem kmene Langobardů, teď vystavuje Vlastivědné muzeum v Kyjově. Všechny vystavené exponáty objevili archeologové před dvěma lety přímo u Kyjova, kde odkryli 240 hrobů z konce 6. století.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám