26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

V Kosticích zahynuli dva lidé, požár vznikl od svíčky — Kritik Erasmu se nemusí omlouvat VUT — Divadelníci vzpomínají na Václava Havla — Skončilo testování alkoholu ve Zlíně — Znojmo má projekt na snížení nezaměstnanosti — Kritizované vsetínské náměstí radnice snad konečně opraví. — Archeologové objevili desítky hrobů z doby bronzové — Ochranka v nemocnici — Školáci sbírají kaštany, někteří myslivci je ale nechtějí — Brněnští vědci zkoumali vesmír

Části dílu

00:50
V Kosticích zahynuli dva lidé, požár vznikl od svíčky
  Dva lidé zahynuli při nočním požáru rodinného domu v Kosticích na Břeclavsku, další dva skončili v nemocnici. Nadýchali se zplodin – oheň se rozšířil zřejmě od svíčky. V domě se navíc našlo velké množství munice, které hrozilo výbuchem.
  02:43
  Kritik Erasmu se nemusí omlouvat VUT
   Brněnské Vysoké učení technické prohrálo soudní spor se svým zaměstnancem, který školu kritizoval za kontroverzní projekt Erasmus. Ivan Otevřel se za své výroky nemusí univerzitě omlouvat, ani platit stotisícové odškodné.
   04:57
   Divadelníci vzpomínají na Václava Havla
    Divadlo Husa na Provázku, s kterým Václav Havel spolupracoval, připravilo vzpomínkový večer s názvem Důvod k naději - Ať žije Václav Havel.
    07:28
    Skončilo testování alkoholu ve Zlíně
     Úderem 18-té hodiny skončilo ve Zlíně třídenní testování alkoholu na počkání. Smrtící metanol neodhalilo. Úředníci přesto zadrželi celkem 10 lahví se zdraví škodlivými chemikáliemi zatím neznámého původu.
     09:11
     Znojmo má projekt na snížení nezaměstnanosti
      Nezaměstnanost 12 %, v zimních měsících dokonce až 20 %. S takovou statistikou se potýká Znojmo. Jeho vedení poprvé v historii vyrazilo do boje s nezaměstnaností a představilo program Kolumbus, který má pomoct najít nová pracovní místa.
      11:07
      Kritizované vsetínské náměstí radnice snad konečně opraví.
       Náměstí Svobody ve Vsetíně bude už v příštím roce v novém. Z šesti navrhovaných variant proměny lidé vybrali dvě. O konečné podobě mohou hlasovat do konce října.
       13:24
       Archeologové objevili desítky hrobů z doby bronzové
        Ukrývaly ostatky mužů i žen, keramiku a bronzové šperky. Podobně rozsáhlý nález se přitom odborníkům na tomtéž místě povedl už letos v červenci.
        14:42
        Ochranka v nemocnici
         Agresivní pacienti, návštěvníci i bezdomovci - největší problém nemocnic v kraji Vysočina. Havlíčkobrodská nemocnice hledala řešení několik let.
         17:37
         Školáci sbírají kaštany, někteří myslivci je ale nechtějí
          Prý kvůli přechodu na jiný druh krmiva. Některé základní a mateřské školy proto se sběrem končí
          19:05
          Brněnští vědci zkoumali vesmír
           Trojice brněnských fyziků si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké je to být součástí mezinárodního kosmického výzkumu. Dva doktorandi a jejich učitel se právě vrátili ze sídla Evropské vesmírné agentury v nizozemském Noordwijku
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám