26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Památník romského holocaustu je téměř hotový — Černé skládky online — Letos bude málo medu — Český rozhlas Region v Jihlavě vyplavila voda — Moravská vína míří do Japonska — Plumlov čeká další fáze čištění — Konec nesmyslné objížďky. Řidiči se z Mikulova dostanou přímo do Ottenthalu — Kolo vám z výletu nově odveze cyklobus — Porotci vybírají letošní Krále vín — Luhačovicemi znějí velebné tóny houslí

Části dílu

00:46
Památník romského holocaustu je téměř hotový
  V Hodoníně u Kunštátu – v místě zvaném Žalov – vzniká památník romského holocaustu. Za okupace tam stál sběrný tábor pro Romy. Jeho historii připomene expozice, která vznikne v jediném dochovaném válečném baráku.
  02:35
  Černé skládky online
   Najít a zlikvidovat černé skládky za pomoci informačních technologií. Takový je ambiciózní plán projektu zmapujto.cz Internetová aplikace umožňuje uživatelům hlásit černé skládky pomocí takzvaných chytrých mobilů.
   04:23
   Letos bude málo medu
    Včely letos kvůli počasí sesbíraly rekordně málo medu. Tvrdí to včelaři na Olomoucku. Někteří z nich jsou na polovině loňské produkce.
    06:23
    Český rozhlas Region v Jihlavě vyplavila voda
     Je přerušeno vysílání z Vysočiny a technici intenzivně pracují na opravách vodou zničené techniky.
     08:00
     Moravská vína míří do Japonska
      Moravská vína slaví úspěch v zemích Dálného východu. Ryzlink či Merlot z jižní Moravy totiž zachutnal především Číňanům a Japoncům. Ti jím zapíjejí třeba oblíbené sushi.
      10:31
      Plumlov čeká další fáze čištění
       V Podhradském rybníku v Plumlově jsou i přes náročné odbahnění dál sinice. Vinu přičítají vodohospodáři nejen teplému počasí, ale především chybějícím čističkám na přítocích rybníka.
       12:48
       Konec nesmyslné objížďky. Řidiči se z Mikulova dostanou přímo do Ottenthalu
        Mikulov brzy spojí se sousedním rakouským regionem Laa an der Thaya nová silnice. Právě v těchto dnech se na trase dosavadní cyklostezky začíná stavět. Místním i turistům silnice ušetří 10 kilometrů cesty.
        14:30
        Kolo vám z výletu nově odveze cyklobus
         Cyklisté na jižní Moravě mají nově možnost využít při svých výletech autobusy integrovaného dopravního systému jihomoravského kraje. Ten tuto možnost zavedl letos na jaře a už teď kvůli velkému zájmu plánuje službu rozšířit.
         16:08
         Porotci vybírají letošní Krále vín
          Porotci degustují 900 vzorků, aby vybrali letošní Krále vín.
          18:56
          Luhačovicemi znějí velebné tóny houslí
           Houslový virtuos Václav Hudeček učí 18 talentů z celé České republiky v Luhačovicích. Jeho čtrnáctidenní akademie vyvrcholí v pátek velkým koncertem. Nejlepší absolvent získá mistrovské housle za sto tisíc korun.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           17. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

           16. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

           15. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           20 let od povodní — Stavba kruhového objezdu — Pětitisícový příspěvek na dítě — Náraz auta do domu — Návrat hasičů — Budoucnost hodonínského S-centra — Invazivní rostlina na Kamenném vrchu — Festival Maraton hudby Brno — Festival Den Brna

           12. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Komunální volby — Výzva k odchodu Andreje Babiše — Rizikový fotbalový zápas — Adaptace na klima — Participativní rozpočet — Začíná festival Maraton hudby — Malérečky obnovují ornament

           11. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           10. 8. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám