Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

CEITEC začal oficiálně fungovat

Úvodní vědecká konference zahájila činnost Středoevropského technologického institutu CEITEC. Evropská unie na něj poskytla 5,2 miliardy korun. Plný provoz začne od roku 2015.

Nehoda polského autobusu

Na hlavním tahu z Brna na Svitavy havaroval v ranních hodinách polský autobus. Cestovalo v něm 49 Poláků a dva řidiči. Více než polovina z nich skončila v nemocnici.

Lednické rybníky mají nového nájemce

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky má po dvaceti letech nového nájemce. Agentura ochrany přírody a krajiny vybrala Rybářství Hodonín. To se ale nelíbí současným nájemcům.

Soud o rekorní odškodné

12,5 milionu - takové odškodnění žádají rodiče dnes 5-leté dívky za pochybení lékařů při její léčbě.Viní je z chybného diagnostikování herpetické meningoencefalitidy.Tato nemoc skončila vážným poškozením mozku.

Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku

Na první nádvoří se zřítila velká část střechy i ztrouchnivělých trámů, z bezpečnostních důvodů je uzavřen i přilehlý park.

Výstava Princip neurčitosti

Energií nabité obrazy plné linií, šrafur a křivek, kontrastní i klidné, zkrátka emoce, prožitky, poznání ve vizuální podobě. Takové je dílo Bohuslavy Olešové, umlěkyně nepodléhající módním trendům.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST