25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

CEITEC začal oficiálně fungovat — Nehoda polského autobusu — Lednické rybníky mají nového nájemce — Soud o rekorní odškodné — Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku — Výstava Princip neurčitosti

Části dílu

00:44
CEITEC začal oficiálně fungovat
  Úvodní vědecká konference zahájila činnost Středoevropského technologického institutu CEITEC. Evropská unie na něj poskytla 5,2 miliardy korun. Plný provoz začne od roku 2015.
  02:41
  Nehoda polského autobusu
   Na hlavním tahu z Brna na Svitavy havaroval v ranních hodinách polský autobus. Cestovalo v něm 49 Poláků a dva řidiči. Více než polovina z nich skončila v nemocnici.
   05:01
   Lednické rybníky mají nového nájemce
    Národní přírodní rezervace Lednické rybníky má po dvaceti letech nového nájemce. Agentura ochrany přírody a krajiny vybrala Rybářství Hodonín. To se ale nelíbí současným nájemcům.
    09:16
    Soud o rekorní odškodné
     12,5 milionu - takové odškodnění žádají rodiče dnes 5-leté dívky za pochybení lékařů při její léčbě.Viní je z chybného diagnostikování herpetické meningoencefalitidy.Tato nemoc skončila vážným poškozením mozku.
     15:00
     Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku
      Na první nádvoří se zřítila velká část střechy i ztrouchnivělých trámů, z bezpečnostních důvodů je uzavřen i přilehlý park.
      17:43
      Výstava Princip neurčitosti
       Energií nabité obrazy plné linií, šrafur a křivek, kontrastní i klidné, zkrátka emoce, prožitky, poznání ve vizuální podobě. Takové je dílo Bohuslavy Olešové, umlěkyně nepodléhající módním trendům.
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       Události v regionech

       Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

       Napište nám