Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

Obsah dílu

Občanská sdružení proti splavnění Labe u Přelouče — Zabezpečovací kabely kradla řidička tramvaje — Vandalové zničili letní kino — České Budějovice přišly o letní kino — Nedostatek míst v mateřinkách mohou vyřešit firemní školky — Rozáriu hrozí přesun — Vysočina má první kavárnu, kde obsluhují postižení — Spory o ochranu parku — Učiliště zavedlo prospěchová stipendia — Zámek Žinkovy otevřený — Oblíbená výletní trasa rekonstruovaná — Hudební festival v kultovní brněnské čtvrti — Dřevěný kostel prochází rekonstrukcí — Výstava představí domácí kutily

Části dílu

00:43
Občanská sdružení proti splavnění Labe u Přelouče
  Soudní spory i protesty občanských sdružení provázejí chystané splavnění Labe do Pardubic. Odpůrci projektu se dnes vydali na protestní pochod u Přelouče.
  01:54
  Zabezpečovací kabely kradla řidička tramvaje
   Řidička ostravského dopravního podniku kradla bezpečnostní kabely na jedno-kolejné tramvajové trati. Minulý týden si odnesla asi 10 metrů za několik set tisíc korun.
   03:50
   Vandalové zničili letní kino
    Letní kino v Orlové se stalo terčem vandalů. Neznámý pachatel rozřízl plátno a dva dny nato někdo ukradl reprobedny. Kino tak bude část sezóny mimo provoz.
    05:29
    České Budějovice přišly o letní kino
     Jihočeská metropole po víc než 40 letech přišla o letní kino. Promítací technologie je zastaralá.
     07:22
     Nedostatek míst v mateřinkách mohou vyřešit firemní školky
      V mateřských školách chybí tisíce míst. Řešením problému mohou být takzvané firemní školky. Zaměstnavatelům pomohou udržet kvalitní pracovníky, rodiče netradiční benefit vítají.
      09:23
      Rozáriu hrozí přesun
       Olomoucké rozárium se možná přesune jinam. O možnostech jiného využití pozemku, na kterém rostou jedinečné odrůdy růži, se uvažuje už delší dobu.
       11:22
       Vysočina má první kavárnu, kde obsluhují postižení
        Vysočina má první kavárnu pro veřejnost, kde obsluhují postižení občané. Je na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou a jmenuje Splněný sen.
        13:41
        Spory o ochranu parku
         Slavonice nestojí o památkovou ochranu unikátního Mařížského parku. Skupina obyvatel, která se o park stará, je z postoje radnice zklamaná.
         15:26
         Učiliště zavedlo prospěchová stipendia
          Prospěchová stipendia zavádí střední škola technická a ekonomická v Sokolově - studenty a učně chce motivovat k co nejlepším výsledkům.
          16:53
          Zámek Žinkovy otevřený
           Zámek Žinkovy na jihu Plzeňska se o tomto víkendu otevřel veřejnosti. Většinu vnitřních prostor si návštěvníci mohli prohlédnout poprvé od roku 1993.
           18:34
           Oblíbená výletní trasa rekonstruovaná
            Jako po novém projdou turisti po chodníku z Malé Skály na Frýdštejn. Státní lesy opravily oblíbenou výletní trasu.
            20:12
            Hudební festival v kultovní brněnské čtvrti
             KAMENKA OPEN – tak nazvali pořadatelé jednodenní hudební festival, který o víkendu rozezněl Kamennou kolonii v Brně. Tato čtvrť patří mezi kultovní oblasti města – spojuje v sobě historii dělnického bydlení a pozdějšího rozmachu alternativní kultury.
             21:57
             Dřevěný kostel prochází rekonstrukcí
              Z části dřevěný kostel Svaté Kateřiny u zaniklé osady Tamovice poblíž Štramberku dostane zcela novou střechu a omítky. Teď v něm archeologové odkryli dávné pohřebiště.
              23:58
              Výstava představí domácí kutily
               Udělej si sám, tak se jmenuje výstava kutilských výtvorů ze 70. a 80. let minulého století, kterou otevřeli v jičínském muzeu.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

               Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Problémy se suchem — Pěstování exotických rostlin — Nové okruhy ve vile Tugendhat — Sloup uprostřed cesty — Pokračování kauzy Bečva — Nález munice na Znojemsku — Jaguáři ve zlínské zoo — Trestní řízení kvůli válce — První zmínka o Moravanech — Vzpomínka na Milana Kozelku

               Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Domovy pro seniory — Den proti rakovině — Ukrajinské centrum pro uprchlíky — Záchrana mláďat — Vyšetřování kauzy Bečva — Soud s policistou — Otevření hotelu Avion — Spuštění historické lodě — Popelka v Mahenově divadle

               Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Bydlení uprchlíků — Naplněnost potravinových bank — Kauza Bečva — Oprava Mendlova náměstí — Produkce medu — Oprava náměstí ve Znojmě — Letní teploty — Obnova turistických tras — Drama Teror

               Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

               Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

               Napište nám