Úvod » Chat s odborníkem » Ing. Ludmila Kazdová, CSc.

Ing. Ludmila Kazdová, CSc.

odbornice na inzulinovou rezistenci

Fotografie

Je vedoucí Oddělení metabolismu diabetu v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Dříve pracovala jako vědecká pracovnice v Ústavu pro výzkum výživy lidu, který se stal v 70. letech součástí IKEM. Předmětem její práce jsou škodlivé vlivy zvýšených hladin lipidů v krvi na rozvoj kardiovaskulárních onemocnění a diabetu 2. typu. Publikovala řadu odborných článků, ve kterých ukázala, že zvýšený příjem cukru, a zejména fruktózy, která tvoří 50 % u cukru, zvyšuje koncentrace triglyceridů v krvi, jejich zvýšené ukládání v játrech, zhoršuje glukózovou toleranci a sekreci inzulinu z pankreatu a je jednou z hlavních příčin vzniku metabolického syndromu, který postihuje až čtvrtinu obyvatelstva.

Záznam chatu z 20. 4. 2012

Sekerka:
Chtěl bych se zeptat jak je to s otázkou fruktózy a včelího medu?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:16
Včelí med také obsahuje vysoké procento fruktózy. Ovšem medu obvykle nekonzumujete tak velké množství, aby se projevily negativní důsledky. Jedna lžička medu přidaná do šálku čaje nepředstavuje velké riziko.
peter:
čím by sa dal nahradit cukor aby nam neskodil a ci existuju nejake bezne dostupné potraviny so sladkou chutou bez fruktozy dakujem za odpoved
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:25
Sladkou chuť lze docílit používáním umělých sladidel, jak o tom byla v pořadu řeč. Bohužel potravinářský průmysl rád používá nadměrné množství cukru, protože je levný. Navíc jsou i zákazníci klamáni o obsahu cukru. V balení "capuccino" od firmy EMCO je uvedeno velkým písmem na přední straně obalu"bez přidaného cukru". Na zadní strane je drobným písmem uvedeno složeni a hned druhou látkou po kávě je uveden glukózový cukr, který obsahuje větší množství fruktózy než má cukr..
Lenka Suchá:
Dobrý den, byla řeč o Stévii. Je již v EU legální? Jaký je Váš názor na Stévii? Děkuji
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:27
Pokus je mi známo, bylo používání v ČR povoleno. O povolení v EU bohužel nemám informace. Jedná se o novou látku, ale zatím žádné negativní vlivy nebyly v odborné literatuře popsány.
Jiří:
Je správné se vyvarovat čemukoliv sladkému krom té rostliny (ze které byla v posledním pořadu uvedeném před chvílí extrahována neškodná a sladká šťáva přinášející jen chuť sladkosti a žádné kalorie ani živiny), nebo určité malé množství cukru je potřebnou a tedy zdravou složkou stravy? A pokud je potřeba jíst cukr, tak jaký? Předpokládám, že fruktózu ne, ale možná raději glukózu, sacharózu, laktózu...? Děkuji
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:35
Určitě není nutné se vyvarovat čemukoliv sladkému. Vždy jde o celkové množství konzumace cukru(sacharózy). Navíc, jak ukazují naše nejnovější výsledky studií, je možné negativní vlivy fruktózy do určité míry snížit zvýšenou tělesnou aktivitou.
vjera:
...a ještě jeden dotaz - je tedy zdravější sladit třeba Glukopurem (=glukóza) než sacharózou (=glukóza+fruktóza)?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:41
Při mírné konzumaci cukru (např slazení kávy nebo čaje)není třeba se obávat obsahu fruktózy. Nadměrné množství glukózy má také negativní vliv - zejména u diabetiků nebo pacientů s metabolickým syndromem může velké množství glukózy zvyšovat obsah cukru v krvi (vést k hyperglykémii)a k nadměrné sekreci inzulinu z pankreatu.
Ovšem medu obvykle nekonzumujete tak velké množství, aby se projevily negativní důsledky.:
Jako včelař konzumuju med v docela velikém množství a informace o fruktóze co by jedu může mít na celý obor včelařství poměrně značné následky, protože tyto informace oslovují především lidi dbající o zdravou výživu a tím pádem i zákazníky kteří kupují dražší místní med v jehož spotřebě ČR pokulhává za svými sousedy. Ony by to možná chtělo provést rozsáhlejší výzkumy? Než se začnou vypouštět informace se značnými dopady..
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:46
Nevím co je konzumace medu v docela velkém množství, ale pochybuji, že by to bylo tolik jako je např. obsah cukru ve sladkých nápojích. V předešlé odpovědi jsem také uváděla, že negativní vliv fruktózy lze snížit vyšší fyzickou aktivitou. Nebojte se o nezájem zákazníků,málo lidí dbá na rúzná doporučení.
Martina H.:
Jaký máte názor na hroznový cukr, který bývá doplňkem stravy?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:57
Hroznový cukr konzumovaný v mírném množství nemá negativní účinky, ale ty nemá ani obyčejný cukr pokud je konzumován v malém množství. Cílem pořadu bylo upozornit na negativní důsledky vysokého přijmu cukru.
Proper:
Dobrý den, prosím, jak je to s cukrem z hroznú?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 17:58
Viz předchozí odpověď.
vjera:
Držím dietu Tima Ferrisse založenou na proteinech, zelenině a luštěninách. Dá se takto jíst dlouhodobě? T.j. bez cukru? Ovoce je povoleno pouze 1 den v týdnu (to se ostatně může jíst cokoliv).
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:04
Bohužel neznám jaké potraviny obsahuje Vámi používaná dieta. Já nedoporučuji žádné diety, kdy jsou vyloučeny některé důležité živiny. Jistě konzumace proteinů, zeleniny a luštěnin je prospěšná. Ale nedoporučuji ji držet dlouhodobě- při vyloučení tuku, Vám mohou chybět nezbytné (esenciální) mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro tvorbu řady látek v organizmu. Osobně jsem pro pestrou stravu, včetně dostatku ovoce (zdroj vitaminu C, karotenů, a dalších antioxidačních látek).
vjera:
Dobrý den, děkuji za zajímavé téma. Slyšela jsem, že příčinou dny není velké množství purinů ve stravě, ale fruktóza. Je to pravda? Předem děkuji za odpověď.
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:10
Bohužel, je to pravda. Nadměrný příjem fruktózy zvyšuje tvorbu močoviny, která je považována za jednu z příčin zvýšení krevního tlaku po nadměrné konzumaci frukózy.Nicméně puriny také se podílejí na zvýšené tvorbě močoviny.
josef ječný:
DOBRÝ DEN MATKA POUŽÍVÁ STÉVII ASI 2 MĚSÍCE,PŘESTALA MÍT ZÁVRATĚ,CÍTÍ SE MÉNĚ UNAVENÁ,ZLEPŠILA SE JÍ CUKROVKA ACELKOVĚ ZDRAVOTNÍ STAV.CO JSEM SI PŘEČETL PŘÍZNIVĚ PŮSOBÍ NA SRDCE.CÉVY,ZLEPŠUJE METABOLISMUS A ŘADU DALŠÍCH VĚCÍ A HLAVNĚ NENÍ KALORICKÁ A JE ASI 300 KRÁT SLADŠÍ NEŽ CUKR A NEZATĚŽUJE ORGANISMUS JOKO UMĚLÁ SLADIDLA.PROSÍM,PROČ LÉKAŘŠTÍ ODBORNÍCI NEDĚLAJÍ VĚTŠÍ OSVĚTU A PROPAGACI STÉVII?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:13
Povolení pro používání stévie je z poslední doby. Aby lékaři mohli zodpovědně doporučit stévii, je nutné provést řadu dobře a pečlivě kontrolovaných klinických studií.
Marek J:
Dobrý den, jaký je Váš názor na konzumaci včelího medu? Děkuji, MJ
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:28
Med může obsahovat až 70% fruktózy. Nicméně jeho konzumace v malém množství (např. při slazení čaje)a vyloučení pití sladkých nápojů (Coly)a dostatečné fyzické aktivitě nemá nežádoucí účinky.
Proper:
Dobrý den, prosím, jak je to s cukrem z hroznú?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:29
Na tuto ptázku jsem již odpovídala.
Lenka:
Slyšela jsem, že vitariánská strava pomáhá proti mnoha zdravodním problémům. Je to možné, když se skládá především z ovoce?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:34
Vliv na zdravotní problémy je výsledkem komplexního působění, Roli v něm hraje jak konzumovaná potrava, tak i celkový příjem kalorií a fyzická aktivita. Každá jednostranná dieta může mít po delší době negativní vliv v důsledku chybění některých životně důležitých složek - vitaminů. minerálú, nepostradatelných aminokyselin atd.
Jiří:
V pořadu byla fruktóza uváděna jako jed, Vy doplňujete, že záleží na množství, které člověk konzumuje a pohybu (cvičení), který provádí. Dá se tedy říci, že malé množství požívané fruktózy navíc u člověka, který sportuje, nemá ty zhoubné důsledky zejména v játrech a cévách, o jakých byla v pořadu řeč? Děkuji
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:39
Ano, Vaše úvaha je správná.Při "rozumné" kozumaci cukru a fyzické aktivitě jsou triglyceridy vytvořené v játrech transportovány do svalů, kde jsou využity pro práci svalů a tudíž nedochází k jejich škodlivému ukládání v játrech nebo ve stěně cév.
Lenka Suchá:
Dobrý den, v pořadu byla řeč o Stévii. Je již konečně její prodej za účelem slazení legální v EU? Jaký na Stévii máte názor Vy jako odbornice. Děkuji
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:44
Omlouvám se, ale nemám informace o povolení používání stévie v EU.Již jsem v odpovědích psala, že zatím chybí výsledky klinických i experimentálních studií. Ale jistě v blízké budoucnosti bude více udajů o účincích stéveie.
jana čížková:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ovocný cukr prodávaný v supermarketech. Zatím jsem se všude dočetla,že monosacharidy nejsou škodlivé a tělo je lépe stráví. Je to tedy stejné jako bych si koupila normální cukr?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:49
Záleží na složení monosacharidů - jestli obsahují pouze glukózu nebo její kombinace s frukózou. Ovocný cukr je rychleji vstřebán než cukr, ale to nemusí být výhodou, protože dojde k rychému vzestupu hladin cukru v krvi. Doporušuji Vám sladit cukrem, ovšem v mírném množství.
Martin:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaká že to byla látka, používaná jako sladidlo, co uvolňovala ethanol?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:49
Jednalo se o umělé sladidlo aspartam.
dotaz:
Neprijemny dotaz - dotaz na telo - studovala jste VUML a byla jste v KSC?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 18:53
Nestudovala jsem VÚML, ani jsem nikdy nebyla v KSČ. Moji bývalí ředitelé, prof Mašek v Ústavu pro výzkum výživa lidu a prof Málek a prof Kočsndrle v IKEM, vždy oceňovali odbornou práci více než stranickou angažovanosr.
dotaz:
Mela jste za komunismu problemy ve sve praci nebo naopak?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:00
Viz předchozí odpověď.
dotaz:
Považujete se za vědkyni?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:01
Ano, jsem vědeckou pracovnicí.
Zdenka:
zvýsený príjem cukru není zdravý...a i kdyz to víme tíhneme k vyssí spotrebe cukru, nez nase telo potrebuje - proc?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:04
Ptotože je nám sladká chuť příjemná. Jedná se o složitý mechanismus, který v mozku určuje preferenci určitých chutí.
Glass Inferno:
Jak se zemědělská inženýrka dostane k IKEMU a k inzulinové rezistenci?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:11
Na VŠZ je otázkám výřivy věnována z pochopitených důvodů značná pozornost. Rozhodně větší, než je tomu na Lékařských fakultách. Ve svém prvním zaměstnání v Ústavu pro výzkum výživy lidu jsem byla jediná, kdo měl na vysoké škole zkoušku z výřivy. Tento ústav pak byl převeden do IKEM. Otázkám výživy se věnuji stále.
Glass Inferno:
Přednášíte na nějaké VŠ?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:13
Ano, vedu semináře Fyzilogie a patofyziologie výživy.
Glass Inferno:
Co byste řekla k projektu Úloha resistinu a transkripčního faktoru SREBP-1 v patogenesi inzulinové resistence?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:25
Rezistin patří do skupiny biologicky aktivních adipokinů tvořených v tukové tkáni a secernovaných do cirkulace. Sterol element binding protein-1 je transkripční faktor, váže se v jádře buněk na t.zv. odpovídavé elementy (ARE), ktreré kódují geny zapojené do syntézy mastných kyselin v játrech. Obě tyto látky jsou studovány v souvislosti patogeneze inzulinové rezistence.
Glass Inferno:
Jak dopadl projekt Analýza metabolických účinků telmisartanu zprostředkovaná selektivní modulací?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:27
Řešení projektu pokračuje. Máte na mysli selektivní modulaci PPAR gama? Provedli jsme pokus na myších s overexpresí PPAR gama buď v játrech nebo v tukové tkáni a nebo ve svalu.
GM:
Jak často dochází u cukrovkářů k amputacím?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:32
Bohužel, amputace jsou jednou z řady komplikací diabetu. Procento pacientů, u kterých je nutno provést amputaci neznám. V současné době se podařilo MUDr. Dubskému v IKEM u několika pacientů zabránit amputaci končetiny využitím kmenových buněk.
GM:
Jak mám v ČR kvalitní lékařství ohledně boje s cukrovkou?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:36
Domnívám se, že v ČR je léčení cukrovky na velmi dobré úrovni. Horší je situace s ochotou pacientů dodržovat léčebný režim.
slavkov:
Kde nejlépe na světě řeší problémy s cukrovkou?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:40
Tuto otázku nelze zodpovědět, neexistuje celosvětové srovnání. Díky pořádaným konferencím, odborné literatuře atd, jsou nové poznatky o vhodném léčení šířeny mezi jednostlivé instituce a státy.
Sapon:
Zlepšila se situace ve výskytu cukrovky po r. 89?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:42
Opak je pravdou.Přispívá k tomu vyšší kalorický příjem a zejména nárůst obezity v důaledku snížené fyzické aktivity (rozvoj automobilismu, dny trávené u počítačů atd.)
Sapon:
Bojíte se sama, že byste dostala cukrovku?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 19:45
Snažím se udržovat tělesnou váhu a konzumuji pestrou stravu v přiměřeném množství a dbám na fyzickou aktivitu.
Sapon:
Proč jste se rozhodla pro tuto oblast vědy?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:08
Tato oblast výzkumu je důležitá, protoře obezita, metabolický syndrom je znašně rozšířen a významně zvyšuje riziko vzniku diabetu 2. typu a kardiovaskulárních chorob. My se v našich experimentálních studiích zaměřujeme na hledání způsobů jak těmto negativním dopadům zabránit ať už dietními doporučeními nebo podáváním léků.
Sapon:
Nějaké Vaše publikace v oboru inzulinové rezistence?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:10
V databázi PubMed najdete přes sto mých článků.V Lékařských listech jsem publikovala dva články o negativním vlivu sacharózy/fruktózy.
Sapon:
Prevence diabetu?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:17
Pokud jde o diabetes 2. typu pak je důležité přiměřený kalorický příjem, který nepovede k obezitě, dostatek tělesného pohybu. Konzumované potraviny by neměly obsahovat saturované tuky (máslo, sádlo),ale oleje, zejména olej řepkový. Dieta by měla obsahovat dostatek zeleniny, ovoce a ryb. Vyhnout se přeslazeným nápojům.
Sapon:
Jak pomáhá internet, počítače, robotizace boji s cukrovkou?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:20
Internet obsahuje řadu cenných informací, které se stávají dostupnými široké vrstvě zájemců.
slavkov:
Je to velké číslo, že čtvrtinu obyvatelstva postihuje metabolický syndrom?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:25
Samozřejmě ano. Vysoký výskyt metabolického syndromu zvyšuje náklady na léčení poruch spojených s metabolickým syndromem např. na léčení hypertenze, zvýšených hladin lipidů v krvi a dalších.
slavkov:
Jak jsou kvalitní diapotraviny v dnešní době v ČR?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:37
Na tot otázku nemohu zodpovědně odpovědět,nemám informace z této oblasti.
casa:
Močovina v krvi je asi pěkné svinstvo. Prosím, můžete-li říci něco k následujícímu jevu. Zakoupený cukr bílý obyčejný, 1kg balení v papírovém sáčku-hypermarket, je intenzívně cítit močovinou. Je to problém? m2a7og@iol.cz
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:40
Zabalený cukr by neměl být cítit močovinou. Nemají v hypermarketu myši? Doporučuji cukr reklamovat.
Ondra:
Dobrý den. Když už se tak dlouhí ví, že cukr, respektive fruktóza, škodí našemu zdraví, proč se s tím nic nedělá?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:45
V odborných časopisech se o vlivu fruktózy píše již řadu let. Dříve to nebylo tak aktuální téma, protože konzumace cukru nebyla tak vysoká a mírném příjmu nemá negativní vliv. Až v posledních letech s rozšířenou konzumací sladkých nápojů a poklesem fyzické aktivity se tato otázka stala závažnou.
Rosťa M.:
Nešlo by třeba na koly dát varování, stejné jako na cigarety: PITÍ TOHOTO NÁPOJE ŠKODÍ VAŠEMU ZDRAVÍ? Jak máme třeba chránit naše děti?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:46
To by se asi nelíbilo výrobcům. Dětem uvařte čaj místo coly - to bude poprask, děti colu milují.
Karel:
Co mám dělat, aby mne potravinářský průmysl nezahubil? To si mám všechno jídlo připravovat doma sám?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:53
Potavinářský průmysl Vás nezahubí. Chce to jen konzumovat pestrou stravu, dávat přednost zdravým jídlúm (ryby, libové maso, zelenina, ovoce) a nepodléhat fámám o výhodnosti t.zv. biopotravin a vyhnout se jednostranným dietám a konzumaci nadměrných dávek minerálů a vitaminů.
Věra, Jilemnice:
Potvrdili vaše výzkumy, týkající se vlivu fruktózy na vznik metabolického syndromu a jiných chorob, i jiní vědci ve světě?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 20:56
Samozřejmě, opakovaně. Nedávno byl publikován v prestižním časopise článek, že negativní vliv vysokého příjmu fruktozy má na játra podobný vliv jako pití alkoholu (jde o ukládání lipidů do jater).
Petr:
Opravdu si můžu přivodit obezitu a všechny ty hrozné nemoci jen tím, že budu pít denně dva litra koly, ať už se jedná o Pepsi, Coca Colu nebo Kofolu?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 21:04
Abyste si přivodil ty "strašné nemoci" tak byste musel k té cole snídat sladkou buchtu, hodně sytý oběd a věčeři a mít málo pohybu =přes den sedět u počítače, večer u televize. Samozřejmě roli hraje i různá citlivost na škodlivé vlivy cukru daná genetickým vybavením.
Jana O.:
Dobrý den. Mám vůbec šanci vědět, kolik cukru sním, když se nemůžu přesně dovědět, kolik ho v potravinách je? Na některých výrobcích se uvádá pouze "sacharidy", nikoli "cukry"? Je mezi tím rozdíl?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 21:09
Máte pravdu na výrobcích je uvedeno sacharidy, což znamená škrob a cukry. Samozřejmě je rozdíl mezi jednotlivými sacharidy, zatímco škrob (např.mouka) nemá škodlivé účinky tak fruktźa ano. Ale aby se txto účinky projevily, musí být její příjem hodně zvýšený nebo musí mít dotyčná osoba genetickou citlivost ke škodlivým vlivům cukru. Konzumace malého množství cukru (do kávy, čaje) a občas nějaká sladká tečka v mírném množství Vám neublíží.
Lenka Suchá:
Co myslíte fámami o biopotravinách? Jde snad jen o to, že jsou to potraviny jako každé jiné jen pěstované a připravené bez chemie a to je jednoznačně výhodné. Pletu se? Tedy pokud řešíme otázku cukru, tak se to jistě týká i biopotravin, ale jiné výhody jim snad nemůžeme upřít, ne?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 21:27
To je na dlouhé povídání. Uvedu příklad selenu, důležitého minerálu pro řadu enzymů atd. Selen dostáváme pouze z potravy a jeho obsah závisí na obsahu v půdě, Naše půdy jsou většinou chudé ne selen.Když dobytek žere trávu vyrostlou na půdě chudé na selen i jeho mrva použitá ke hnojení je chudá na selen. Naproti tomu při hnojené průmyslovými hnojivy jsou půdě dodány všechyn potřebné prvky. Podobné mýty platí i o t.zv. "éčkách". Lidé se jich bojí i když k tomu není důvod. Některá E jsou přirozená barviva a některá patří přidaným antioxidačním látkám, které brání žluknutí tuků, které jsou škodlivé.Biopotraviny jsou velkým biznisem, protože zvyšují zisky.
Jiří T.:
Dobrý den, mám cukrovku asi pět let, trápí mě vedlejší problémy spojené s nadýmáním a řídkou stolicí, po moučných jídlech se mi toto stává častěji a vyloučil jsem laktózu, dělají se mi po mléčných výrobcích akné. Byl jsem před měsícem na konzultaci u MUDr. Kopeckého a doporučil mi zkusit buď bezlepkovou dietu, nebo zkusit gastroenterologa. Myslíte že by problém s nadýmáním a častou stolicí mohl být spojen právě s mlékem a moukou nebo může jít o vyšší hladinu cukru? Snažím se mít cukr v rovině a hlídám si to. Děkuji
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 21:32
Já nejsem lékařka, ale zdá se mi, že byste měl zkusit vyloučit syrové mléko a nepomůže -li to pak doporučuji obrátit se na gastroenterologa pro zjištění zda se nejedná o celiakii.
Jože, Ostrava:
Proč je tam málo známo, že máme v potravinách tolik cukrů? Je nějaká možnost tomu zamezit?
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 21:37
Cukr je cenově levná součást potravin. Glukózový sirup se přidává do potravin z techologického hlediska. Jednou z možností je potraviny s vysokým obsahem cukru nekupovat.
ivo:
jsou vhodne dia cokoladi nebo obicejne pro diabetika doktor me radi nez dia obicejne v mire
Ing. Ludmila Kazdová, CSc.: 21:39
Souhlasím, ale samozřejmě konzumovat v menším množství.

Přehled chatů

Ing. Dana Sephtonová

Fotografie

22. 6. 2012

chemik

Ing. Petr Ondráček, CSc.

Fotografie

15. 6. 2012

námořní kapitán

Martin Řezníček

Fotografie

8. 6. 2012

student

Ing. Vít Syrový

Fotografie

1. 6. 2012

potravinář

Prof. RNDr. Štěpán Urban, CSc.

Fotografie

25. 5. 2012

fyzikální chemik

Ing. Dana Sephtonová

Fotografie

18. 5. 2012

chemik

David Obdržálek

Fotografie

11. 5. 2012

robotik

PhDr. Martin Kuška, Ph.D.

Fotografie

4. 5. 2012

kulturolog

Mgr. Michal Švanda, Ph. D.

Fotografie

27. 4. 2012

astronom

Ing. Ludmila Kazdová, CSc.

Fotografie

20. 4. 2012

odbornice na inzulinovou rezistenci

Dr. Ing. Petr Vítek

Fotografie

13. 4. 2012

Prof. Ing. Petr Dvořák, CSc.

Fotografie

6. 4. 2012

molekulární biolog a genetik

Jarmila Ondráčková

Fotografie

30. 3. 2012

jachtařka

RNDr. Ladislav Metelka

Fotografie

23. 3. 2012

klimatolog

Doc. MUDr. Petr Neužil, CSc., FESC

Fotografie

16. 3. 2012

kardiolog

první | předchozí | 1 2 3 4 5 | další | poslední (15)