Talkshow N. Grundové a M. Holcové s fotografem J. Šibíkem a novinářem T. Vlachem (2007). Režie M. Kučera

Ženské moderátorské duo je v českých televizních poměrech poměrně nezvyklá záležitost. Nabourat určitý druh stereotypu vnímání moderátorů i formátu talk show se pokusí nový pořad brněnského studia s názvem Noční safari.

V rolích moderátorek se představí Nora Grundová – novinářka, sinoložka a zpěvačka – a Milena Holcová, pro kterou se nejlépe hodí označení spisovatelka, publicistka a cestovatelka, ačkoliv podobné přívlastky sama popírá.

Základním principem pořadu a klíčem k výběru hostů je tematická linie „my a svět“, odtud lze odvodit i jistý nádech tajemné exotiky, která se skrývá v názvu.

Každý měsíc budou moderátorky v Noční safari zpovídat dva hosty, kteří v zahraničí žijí, pracují, či tam jsou nějakým jiným podstatným způsobem vázáni.

Spojnicí a průsečíkem všech témat bude, kromě představení každého hosta a zprostředkování jeho pohledu na svět, z podstatné části i pohled na současnou českou společnost.

Důležité kompoziční prvky jsou i předtáčky každé z moderátorek v oblíbených místech jejich hostů – ať už je to pracoviště, domov, nebo třeba jen útulný plácek k relaxaci.

Nora a Milena zvou své hosty k příjemnému posezení do brněnského klubu Livingstone, kde se talkshow za čilého ruchu a dobrého jídla odehrává. Je totiž třeba mít na paměti, že nikdy nevíme, jak závažná nebo zajímavá témata se probírají u stolů okolo nás?

První lednový díl Noční safari s fotografem Janem Šibíkem a novinářem Tomášem Vlachem bude na téma váleční zpravodajové.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3