18+
27 minut
Q

22. červen 2009

Část: Portrét: Colby Belmond v kabaretu Pulverfass

Obsah dílu

HamburQ

Části dílu

01:30
Art: Monika Treut
  Hamburk si za své sídlo vybrala mimo jiné proto, že je to „město druhé kategorie“, které nabízí narozdíl od metropolí typu Berlína mnohem svobodnější klima. Za svobodou a to nejen tou sexuální, jde nezávislá lesbická režisérka Monika Treut umanutě už od svých prvních undergroundových filmů ze začátku 80. let. Založila produkční společnost Hyena films, ve které točí filmy hrané i dokumentární, a témata, která ji zajímají, se od počátků její kariéry nemění – ženská sexualita a emancipace, hranice genderu, souvislost sexuálních a občanských svobod. V našem rozhovoru s Monikou Treut uvidíte mimo jiné i ukázky z jejího posledního celovečerního duchařského filmu „Ghosted“.
  11:07
  Rozhovor: Centrum Magnuse Hirschfelda
   Když parta queer nadšenců zakládala v Hamburku v roce 1983 komunitní a poradenské Centrum Magnuse Hirschfelda kombinované s kavárnou, nájemníci z domu, kde Centrum vznikalo, žádali o nižší nájem, protože se jim do domu budou stahovat „ti divní homosexuálové“. Dnes terapeuti Centra pomáhají queer Hamburčanům řešit jejich rodinné, psychické, zdravotní i právní problémy, schází se tu desítky terapeutických, kulturních a sportovních queer skupin od mládeže přes divadelníky, zdravotně postižené, šachisty až třeba po hamburské queer policajty a u příležitosti 25. výročí založení Centra byli jeho dobrovolní pracovníci vyznamenáni městskou plaketou za zásluhy o emancipaci queer obyvatel Hamburku a jeho okolí.
   14:55
   Portrét: Colby Belmond v kabaretu Pulverfass
    Když v legendárním hamburském kabaretu Pulverfass uvádějí na scénu travesti umělce „Colby Belmond aus Florida“ v roli kontroverzní zpěvačky Amy Winehouse, málokdo tuší, že se pod uměleckým jménem Colby Belmond skrývá český herec, tanečník a zpěvák Eduard. Jako jeden z mála českých travesti performerů měl odvahu vydat se do světa a sklízí úspěchy v mnoha zemích Evropy a mnoha proslulých divadlech a kabaretech ve Spojených státech. Před vašima očima se Colby promění v dokonalou kopii Amy Winehouse a snad vás i přesvědčí, že dělat „transku“ nemusí být jenom pokleslá exhibice pro přiopilé diváky bez vkusu, jak to známe z našich luhů a hájů.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    31. srpen 2009

    Q na sociálních sítích

    Napište nám