V tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové vznikl nový pořad pro aktivní seniory, který obohatí televizní vysílání od letošního podzimu. Jeho posláním je ukázat, že odchodem do důchodu život zdaleka nekončí, ale naopak že s ním nastává čas dopřát si neobyčejné zážitky a leccos nového se naučit. Režisérem pořadu je Roman Motyčka, dramaturgie je v rukou Jany Bohušové a Marcela Nevína.

Pořad moderuje Pavel Zedníček, který nám k tomu řekl: „Být parťákem aktivních lidí, kteří si rádi plní svoje dávné sny, bylo pro mne po všech stránkách velmi příjemné. Seznámil jsem se s úžasnými a energickými lidmi, kteří by mohli inspirovat i ty mnohem mladší, a vyzkoušel jsem si s nimi zážitky, které by mne jindy možná minuly. Hráli jsme hokej s týmem veteránů, doprovázel jsem dámu, která si vyzkoušela jízdu s kočárovými koňmi, s jinými jsem byl ve vzduchu, ve formuli, v jeskyních, na tanečním parketu, u sklářské pece a ještě leckde jinde. Uvidíte sami. Určitě jste si všimli, že jsem se zatím úporně vyhýbal slovu důchodce, nebo chcete-li senior. I díky pořadu Žiješ jenom 2x jsem se přesvědčil, že my dříve narození jsme stále mladí, ale už dlouho…“

Hrdinou každého dílu je vždy jeden nebo jedna z dříve narozených, kteří chtějí začít s novou nebo staronovou aktivitou. A my je za naplněním jejich snu doprovodíme.

„Záběr snů našich hrdinů je široký: Kateřina (63) se kupříkladu učila řídit čtyřspřeží kladrubských běloušů, Václav (68) si díky našemu pořadu splnil sen a absolvoval masérský kurz, Pavel (64) se v penzi pustil do golfu a František (64) do hokeje. Snem Elišky (65) bylo zdokonalit se ve společenském tanci a vystoupit na parketu soutěže StarDance,“ charakterizuje některé z aktérů pořadu jeho dramaturg Marcel Nevín. To samozřejmě ale zdaleka nejsou všichni – věříme, že zážitky i těch ostatních přimějí televizní diváky, aby se také odvážně pustili do naplnění svých (prozatím) odložených snů a dokázali sami sobě, že žít se dá minimálně dvakrát!

Děkujeme knihovníkům, organizátorům seniorských klubů, zájmovým organizacím, redakcím obecních novin a zpravodajů i všem ostatním, kteří nám pomohli oslovit zralé, ale věčně mladé představitelé nejstarší generace.