Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Monika Treut

Hamburk si za své sídlo vybrala mimo jiné proto, že je to „město druhé kategorie“, které nabízí narozdíl od metropolí typu Berlína mnohem svobodnější klima. Za svobodou a to nejen tou sexuální, jde nezávislá lesbická režisérka Monika Treut umanutě už od svých prvních undergroundových filmů ze začátku 80. let. Založila produkční společnost Hyena films, ve které točí filmy hrané i dokumentární, a témata, která ji zajímají, se od počátků její kariéry nemění – ženská sexualita a emancipace, hranice genderu, souvislost sexuálních a občanských svobod. V našem rozhovoru s Monikou Treut uvidíte mimo jiné i ukázky z jejího posledního celovečerního duchařského filmu „Ghosted“.

Centrum Magnuse Hirschfelda

Když parta queer nadšenců zakládala v Hamburku v roce 1983 komunitní a poradenské Centrum Magnuse Hirschfelda kombinované s kavárnou, nájemníci z domu, kde Centrum vznikalo, žádali o nižší nájem, protože se jim do domu budou stahovat „ti divní homosexuálové“. Dnes terapeuti Centra pomáhají queer Hamburčanům řešit jejich rodinné, psychické, zdravotní i právní problémy, schází se tu desítky terapeutických, kulturních a sportovních queer skupin od mládeže přes divadelníky, zdravotně postižené, šachisty až třeba po hamburské queer policajty a u příležitosti 25. výročí založení Centra byli jeho dobrovolní pracovníci vyznamenáni městskou plaketou za zásluhy o emancipaci queer obyvatel Hamburku a jeho okolí.

Colby Belmond v kabaretu Pulverfass

Když v legendárním hamburském kabaretu Pulverfass uvádějí na scénu travesti umělce „Colby Belmond aus Florida“ v roli kontroverzní zpěvačky Amy Winehouse, málokdo tuší, že se pod uměleckým jménem Colby Belmond skrývá český herec, tanečník a zpěvák Eduard. Jako jeden z mála českých travesti performerů měl odvahu vydat se do světa a sklízí úspěchy v mnoha zemích Evropy a mnoha proslulých divadlech a kabaretech ve Spojených státech. Před vašima očima se Colby promění v dokonalou kopii Amy Winehouse a snad vás i přesvědčí, že dělat „transku“ nemusí být jenom pokleslá exhibice pro přiopilé diváky bez vkusu, jak to známe z našich luhů a hájů.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady