26 minut

12. prosince 2023

Část: Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr

Obsah dílu

Růst ceny vody — Ceny vody v Jihlavě — Omezení v plzeňském MHD kvůli požáru — Počasí komplikovalo dopravu — Trest za pobodání cestujícícho v metru — Meteorologové dál varují před vzestupem hladin řek kvůli tání sněhu — Tající sníh a srážky zvedají hladiny řek — Kvůli požáru přišli od domov — Kraj podává návrh na zrušení zákona — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Řidiči zahlcují policejní e-podatelnu — Karlovarský kraj vypraví vlastní autobusy — Otrávené návnady na Jablonecku — Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr

Části dílu

01:06
Růst ceny vody
  Obyvatelé Kladenska a Mělnicka nesouhlasí s nárůstem cen za pitnou vodu. Od nového roku by v těchto regionech měli platit za kubík zhruba o čtvrtinu více. Voda zde tak patří k nejdražším v republice.
  03:10
  Ceny vody v Jihlavě
   A teď míříme na Vysočinu, konkrétně do Jihlavy, tam příští rok voda zlevní. Rozhodli o tom zastupitelé města, kteří schválili cenu 114 korun za kubík. Jenže ve skutečnosti lidé za vodu méně platit nebudou, a to kvůli zvýšení daně.
   05:09
   Omezení v plzeňském MHD kvůli požáru
    Požár v centru Plzně dočasně ochromil městskou hromadnou dopravu. Uvnitř ocelové lávky přes řeku Radbuzu se včera vznítila elektroinstalace. Právě přemostěním vedou kabely, které vozy MHD napájejí.
    05:33
    Počasí komplikovalo dopravu
     Počasí zkomplikovalo dopravu na jihu Čech. U železničního přejezdu v Suchdole nad Lužnicí včera sjel ze silnice kamion. Večer pak u obce Majdalena dostalo smyk osobní auto a narazilo do stromu.
     06:01
     Trest za pobodání cestujícícho v metru
      11 let vězení pro Jiřího Felcmana, který v lednu pobodal spolucestujícího v metru. Výši trestu dnes potvrdil odvolací soud. Odsouzený vinu popírá. Napadenému muži zachránili život lékaři.
      08:01
      Meteorologové dál varují před vzestupem hladin řek kvůli tání sněhu
       Upozornění už rozšířili i na část jihočeského kraje. Sníh už začal odtávat i v nejvyšších polohách Šumavy. Řada obcí kvůli tomu nemůže upravovat stopy pro běžkaře. Navíc teploty mají do konce týdne i na horách značně kolísat.
       09:47
       Tající sníh a srážky zvedají hladiny řek
        A kvůli tání se plní také koryta řek i přehrady na východě Čech. Hladiny nádrží - Labská a Les Království, které pojímají většinu vody z Krkonoš, už překročily hranice ochranného prostoru.
        11:13
        Kvůli požáru přišli od domov
         Téměř celý nedělní večer likvidovalo 8 jednotek hasičů požár bytového domu ve Výrově na Prachaticku. O domov tam přišly dvě desítky lidí včetně dětí. Většina rodin teď zůstává v provizorním zázemí a bytech svých příbuzných.
         13:03
         Kraj podává návrh na zrušení zákona
          Spor krajů a vlády o rozpočtové určení daní se chystá rázně vyřešit pardubické hejtmanství. Připravilo už návrh na zrušení zákona a hodlá se s ním obrátit na Ústavní soud. Některé kraje dlouhodobě upozorňují na to, že kvůli 20 let starému systému přerozdělování daní přicházejí ročně o miliardy korun.
          15:20
          Zákaz vjezdu do centra Prahy
           Zastupitelé Prahy 1 dnes mimo jiné jednají o omezování hluku z noční dopravy na Starém Městě. Radnice na konci listopadu vjezd do jeho částí mezi 10. večerní a 6. hodinou ranní zakázala. Magistrát hlavního města ale následně nechal dopravní značky zneplatnit. Jednání zastupitelů první městské části sleduje Kristýna Posekaná.
           16:48
           Řidiči zahlcují policejní e-podatelnu
            Čeští řidiči zahlcují policisty záběry z autokamer. Do jejich elektronické podatelny často posílají záznamy až zpětně, pro policisty jsou navíc mnohdy k dokazování nepoužitelné. Policisté proto upozorňují, že správně by měli lidé okamžitě volat tísňovou linku.
            19:04
            Karlovarský kraj vypraví vlastní autobusy
             Karlovarský kraj bude od nového roku na svém území provozovat vlastní autobusy, které nakoupil za téměř jeden a půl miliardy korun. V meziměstské dopravě tak nahradí některé soukromé dopravce, kterým provoz dosud dotoval. Sehnat musí desítky nových řidičů.
             21:32
             Otrávené návnady na Jablonecku
              Poškodit mají nejspíš psy. U několika zvířat v lokalitě se následně objevily zdravotní potíže, které nasvědčovaly otravě. Obec proto vyzvala majitele psů k ostražitosti.
              23:12
              Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr
               Zmizí symbol českobudějovického letiště - pamětní MiG-23 Tygr. Už jen dnes je součástí památníku u hlavního vjezdu. Zítra kraj letoun vrátí Vojenskému historickému ústavu.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               13. prosince 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               19. dubna

               Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

               19. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. dubna

               Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

               18. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. dubna

               Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

               17. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. dubna

               Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

               16. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. dubna

               Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

               15. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               12. dubna

               Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

               12. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. dubna

               Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

               11. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               10. dubna

               ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

               10. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               9. dubna

               Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

               9. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. dubna

               Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

               8. 4. 2024 na ČT1

               Napište nám