26 minut

12. prosince 2023

Část: Kvůli požáru přišli od domov

Obsah dílu

Růst ceny vody — Ceny vody v Jihlavě — Omezení v plzeňském MHD kvůli požáru — Počasí komplikovalo dopravu — Trest za pobodání cestujícícho v metru — Meteorologové dál varují před vzestupem hladin řek kvůli tání sněhu — Tající sníh a srážky zvedají hladiny řek — Kvůli požáru přišli od domov — Kraj podává návrh na zrušení zákona — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Řidiči zahlcují policejní e-podatelnu — Karlovarský kraj vypraví vlastní autobusy — Otrávené návnady na Jablonecku — Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr

Části dílu

01:06
Růst ceny vody
  Obyvatelé Kladenska a Mělnicka nesouhlasí s nárůstem cen za pitnou vodu. Od nového roku by v těchto regionech měli platit za kubík zhruba o čtvrtinu více. Voda zde tak patří k nejdražším v republice.
  03:10
  Ceny vody v Jihlavě
   A teď míříme na Vysočinu, konkrétně do Jihlavy, tam příští rok voda zlevní. Rozhodli o tom zastupitelé města, kteří schválili cenu 114 korun za kubík. Jenže ve skutečnosti lidé za vodu méně platit nebudou, a to kvůli zvýšení daně.
   05:09
   Omezení v plzeňském MHD kvůli požáru
    Požár v centru Plzně dočasně ochromil městskou hromadnou dopravu. Uvnitř ocelové lávky přes řeku Radbuzu se včera vznítila elektroinstalace. Právě přemostěním vedou kabely, které vozy MHD napájejí.
    05:33
    Počasí komplikovalo dopravu
     Počasí zkomplikovalo dopravu na jihu Čech. U železničního přejezdu v Suchdole nad Lužnicí včera sjel ze silnice kamion. Večer pak u obce Majdalena dostalo smyk osobní auto a narazilo do stromu.
     06:01
     Trest za pobodání cestujícícho v metru
      11 let vězení pro Jiřího Felcmana, který v lednu pobodal spolucestujícího v metru. Výši trestu dnes potvrdil odvolací soud. Odsouzený vinu popírá. Napadenému muži zachránili život lékaři.
      08:01
      Meteorologové dál varují před vzestupem hladin řek kvůli tání sněhu
       Upozornění už rozšířili i na část jihočeského kraje. Sníh už začal odtávat i v nejvyšších polohách Šumavy. Řada obcí kvůli tomu nemůže upravovat stopy pro běžkaře. Navíc teploty mají do konce týdne i na horách značně kolísat.
       09:47
       Tající sníh a srážky zvedají hladiny řek
        A kvůli tání se plní také koryta řek i přehrady na východě Čech. Hladiny nádrží - Labská a Les Království, které pojímají většinu vody z Krkonoš, už překročily hranice ochranného prostoru.
        11:13
        Kvůli požáru přišli od domov
         Téměř celý nedělní večer likvidovalo 8 jednotek hasičů požár bytového domu ve Výrově na Prachaticku. O domov tam přišly dvě desítky lidí včetně dětí. Většina rodin teď zůstává v provizorním zázemí a bytech svých příbuzných.
         13:03
         Kraj podává návrh na zrušení zákona
          Spor krajů a vlády o rozpočtové určení daní se chystá rázně vyřešit pardubické hejtmanství. Připravilo už návrh na zrušení zákona a hodlá se s ním obrátit na Ústavní soud. Některé kraje dlouhodobě upozorňují na to, že kvůli 20 let starému systému přerozdělování daní přicházejí ročně o miliardy korun.
          15:20
          Zákaz vjezdu do centra Prahy
           Zastupitelé Prahy 1 dnes mimo jiné jednají o omezování hluku z noční dopravy na Starém Městě. Radnice na konci listopadu vjezd do jeho částí mezi 10. večerní a 6. hodinou ranní zakázala. Magistrát hlavního města ale následně nechal dopravní značky zneplatnit. Jednání zastupitelů první městské části sleduje Kristýna Posekaná.
           16:48
           Řidiči zahlcují policejní e-podatelnu
            Čeští řidiči zahlcují policisty záběry z autokamer. Do jejich elektronické podatelny často posílají záznamy až zpětně, pro policisty jsou navíc mnohdy k dokazování nepoužitelné. Policisté proto upozorňují, že správně by měli lidé okamžitě volat tísňovou linku.
            19:04
            Karlovarský kraj vypraví vlastní autobusy
             Karlovarský kraj bude od nového roku na svém území provozovat vlastní autobusy, které nakoupil za téměř jeden a půl miliardy korun. V meziměstské dopravě tak nahradí některé soukromé dopravce, kterým provoz dosud dotoval. Sehnat musí desítky nových řidičů.
             21:32
             Otrávené návnady na Jablonecku
              Poškodit mají nejspíš psy. U několika zvířat v lokalitě se následně objevily zdravotní potíže, které nasvědčovaly otravě. Obec proto vyzvala majitele psů k ostražitosti.
              23:12
              Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr
               Zmizí symbol českobudějovického letiště - pamětní MiG-23 Tygr. Už jen dnes je součástí památníku u hlavního vjezdu. Zítra kraj letoun vrátí Vojenskému historickému ústavu.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               13. prosince 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               28. května

               Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

               28. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               27. května

               Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

               27. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               24. května

               Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

               24. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. května

               Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

               23. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. května

               Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

               22. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. května

               V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

               21. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               20. května

               Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

               20. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. května

               Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

               17. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. května

               Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

               16. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. května

               Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

               15. 5. 2024 na ČT1

               Napište nám