26 minut

12. prosince 2023

Část: Otrávené návnady na Jablonecku

Obsah dílu

Růst ceny vody — Ceny vody v Jihlavě — Omezení v plzeňském MHD kvůli požáru — Počasí komplikovalo dopravu — Trest za pobodání cestujícícho v metru — Meteorologové dál varují před vzestupem hladin řek kvůli tání sněhu — Tající sníh a srážky zvedají hladiny řek — Kvůli požáru přišli od domov — Kraj podává návrh na zrušení zákona — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Řidiči zahlcují policejní e-podatelnu — Karlovarský kraj vypraví vlastní autobusy — Otrávené návnady na Jablonecku — Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr

Části dílu

01:06
Růst ceny vody
  Obyvatelé Kladenska a Mělnicka nesouhlasí s nárůstem cen za pitnou vodu. Od nového roku by v těchto regionech měli platit za kubík zhruba o čtvrtinu více. Voda zde tak patří k nejdražším v republice.
  03:10
  Ceny vody v Jihlavě
   A teď míříme na Vysočinu, konkrétně do Jihlavy, tam příští rok voda zlevní. Rozhodli o tom zastupitelé města, kteří schválili cenu 114 korun za kubík. Jenže ve skutečnosti lidé za vodu méně platit nebudou, a to kvůli zvýšení daně.
   05:09
   Omezení v plzeňském MHD kvůli požáru
    Požár v centru Plzně dočasně ochromil městskou hromadnou dopravu. Uvnitř ocelové lávky přes řeku Radbuzu se včera vznítila elektroinstalace. Právě přemostěním vedou kabely, které vozy MHD napájejí.
    05:33
    Počasí komplikovalo dopravu
     Počasí zkomplikovalo dopravu na jihu Čech. U železničního přejezdu v Suchdole nad Lužnicí včera sjel ze silnice kamion. Večer pak u obce Majdalena dostalo smyk osobní auto a narazilo do stromu.
     06:01
     Trest za pobodání cestujícícho v metru
      11 let vězení pro Jiřího Felcmana, který v lednu pobodal spolucestujícího v metru. Výši trestu dnes potvrdil odvolací soud. Odsouzený vinu popírá. Napadenému muži zachránili život lékaři.
      08:01
      Meteorologové dál varují před vzestupem hladin řek kvůli tání sněhu
       Upozornění už rozšířili i na část jihočeského kraje. Sníh už začal odtávat i v nejvyšších polohách Šumavy. Řada obcí kvůli tomu nemůže upravovat stopy pro běžkaře. Navíc teploty mají do konce týdne i na horách značně kolísat.
       09:47
       Tající sníh a srážky zvedají hladiny řek
        A kvůli tání se plní také koryta řek i přehrady na východě Čech. Hladiny nádrží - Labská a Les Království, které pojímají většinu vody z Krkonoš, už překročily hranice ochranného prostoru.
        11:13
        Kvůli požáru přišli od domov
         Téměř celý nedělní večer likvidovalo 8 jednotek hasičů požár bytového domu ve Výrově na Prachaticku. O domov tam přišly dvě desítky lidí včetně dětí. Většina rodin teď zůstává v provizorním zázemí a bytech svých příbuzných.
         13:03
         Kraj podává návrh na zrušení zákona
          Spor krajů a vlády o rozpočtové určení daní se chystá rázně vyřešit pardubické hejtmanství. Připravilo už návrh na zrušení zákona a hodlá se s ním obrátit na Ústavní soud. Některé kraje dlouhodobě upozorňují na to, že kvůli 20 let starému systému přerozdělování daní přicházejí ročně o miliardy korun.
          15:20
          Zákaz vjezdu do centra Prahy
           Zastupitelé Prahy 1 dnes mimo jiné jednají o omezování hluku z noční dopravy na Starém Městě. Radnice na konci listopadu vjezd do jeho částí mezi 10. večerní a 6. hodinou ranní zakázala. Magistrát hlavního města ale následně nechal dopravní značky zneplatnit. Jednání zastupitelů první městské části sleduje Kristýna Posekaná.
           16:48
           Řidiči zahlcují policejní e-podatelnu
            Čeští řidiči zahlcují policisty záběry z autokamer. Do jejich elektronické podatelny často posílají záznamy až zpětně, pro policisty jsou navíc mnohdy k dokazování nepoužitelné. Policisté proto upozorňují, že správně by měli lidé okamžitě volat tísňovou linku.
            19:04
            Karlovarský kraj vypraví vlastní autobusy
             Karlovarský kraj bude od nového roku na svém území provozovat vlastní autobusy, které nakoupil za téměř jeden a půl miliardy korun. V meziměstské dopravě tak nahradí některé soukromé dopravce, kterým provoz dosud dotoval. Sehnat musí desítky nových řidičů.
             21:32
             Otrávené návnady na Jablonecku
              Poškodit mají nejspíš psy. U několika zvířat v lokalitě se následně objevily zdravotní potíže, které nasvědčovaly otravě. Obec proto vyzvala majitele psů k ostražitosti.
              23:12
              Z českobujěvického letiště zmizí MiG-23 Tygr
               Zmizí symbol českobudějovického letiště - pamětní MiG-23 Tygr. Už jen dnes je součástí památníku u hlavního vjezdu. Zítra kraj letoun vrátí Vojenskému historickému ústavu.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               13. prosince 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               24. května

               24. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. května

               Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

               23. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. května

               Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

               22. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. května

               V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

               21. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               20. května

               Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

               20. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. května

               Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

               17. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. května

               Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

               16. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. května

               Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

               15. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               14. května

               Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

               14. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. května

               Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

               13. 5. 2024 na ČT1

               Napište nám