25 minut

20. listopad

Obsah dílu

Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

Části dílu

01:14
Výpovědy lékařů z přesčasů
  Nemocnice představily rozpisy směn na prosinec. Zohlednit musí plánované výpovědi 6000 lékařů z přesčasů. Od prosince bude zajištěná akutní péče, odloží se ale tisíce ambulantních návštěv a stovky operací.
  04:12
  Nové centrum magnetické rezonance
   Stamilionové investice ve Středočeském kraji do magnetických rezonancí. Vyřešit mají dlouhé čekací doby. Dnes otevřeli nové pracoviště lékaři v Nymburku. Přistroj je vyšel na 40 milionů.
   06:13
   Uzavírka v centru Karlových Varů
    Zhruba osm tisíc aut, která denně projedou ulicí Západní v centru Karlových Varů, se dnes musela vydat objížďkou. Na západní ulici Správa železnic opravuje železniční přejezd.
    08:01
    Oprava terminálu MHD v Liberci
     V dolním centru totiž začala další etapa rekonstrukce dopravního terminálu. Po zkušenostech z první etapy jsou proto na terminálu informátoři.
     09:59
     Spor o plavecký bazén v Písku
      Po více než deseti letech sporů a tahanic se dnes v Písku rozhoduje o bazénu. Jde o to, jestli je lepší opravit starý plavecký bazén pod hradbami nebo postavit nový pod lesnickou školou. Město kvůli tomu vytvořilo výbor pro bazén.
      11:45
      Začala pravidelná kontrola plynovodů
       Silný zápach v těchto dnech odhalí únik plynu. Všichni dodavatelé po celém Česku teď povinně do plynového potrubí přidávají několikanásobně vyšší koncetraci látky s intenzivním sirným zápachem. Na začátku topné sezóny má předejít nebezpečným situacím.
       13:56
       Hromadné propouštění v Hyundai
        Automobilka Hyundai oznámila hromadné propouštění v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Propouštění by se mělo týkat třicítky zaměstnanců takzvané Převodovkárny, kde pracuje 200 lidí.
        14:27
        Týden do protestních akcí odborářů
         Přerušení výroby ve velkých strojírenských podnicích nebo pochod k Poslanecké sněmovně. Tak má příští týden vypadat protivládní protest odborů.
         16:17
         Stávka ve školách
          Podle předsedy školských odborů Františka Dobšíka v rozpočtu resortu školství na příští rok ale chybí zhruba osm miliard korun. Ředitelé škol příští pondělí nesmí bránit zaměstnancům stávkovat ani je za to sankcionovat.
          16:51
          Proměna Základní školy Cimburkova
           Městská část Praha 3 chce postupně proměnit Základní školu Cimburkova. Ta je známá pro její práci s romskými dětmi, dětmi ze znevýhodněného prostředí i cizinci. Od září bude první třída už s waldorfským systémem vzdělávání.
           19:02
           Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu
            Obvinění za pokus o vraždu dozorce – čelí mu dva odsouzení z věznice ve Všehrdech na Chomutovsku, jeden z nich je mladší osmnácti let a hrozí mu poloviční, tedy nanejvýš desetiletý trest vězení.
            19:21
            Reklama v pražském metru
             Pražský dopravní podnik plánuje instalovat reklamu do nově zrekonstruované stanice metra Jiřího z Poděbrad. S tím ale nesouhlasí část veřejnosti a někteří urbanisté. Na lince A zároveň spustil nový reklamně-informační systém.
             21:31
             Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová
              Bylo jí 86 let. Absolventka DAMU se na televizní obrazovce objevovala už od konce 50. let. Desítky rolí ztvárnila taky v divadlech. Hlavně Na zábradlí a pod Palmovkou. V seriálech, pohádkách nebo inscenacích zastávala hlavně role starostlivých matek.
              22:10
              Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi
               Rok 2024 bude rokem české hudby. Připomeneme dvousté výročí narození Bedřicha Smetany. Vzniká teď celovečerní film „Neslyším ničeho“. Zpracování bude trochu netradiční a zaměří se hlavně na mladé diváky.
               24:10
               Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči
                Nese jméno tamního rodáka, astronoma a fyzika Zdeňka Kvíze. Dominantou je sál s kupolí o průměru šest metrů, která dokáže simulovat hvězdnou oblohu v jakémkoli ročním období nebo přiblížit objekty hlubokého vesmíru.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                21. listopad

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                1. prosinec

                Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                1. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. listopad

                Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                30. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. listopad

                Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                29. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. listopad

                Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                28. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. listopad

                27. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. listopad

                Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                24. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. listopad

                Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                23. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. listopad

                Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                22. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. listopad

                Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                21. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. listopad

                Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                20. 11. 2023 na ČT1

                Napište nám