25 minut

21. listopad 2023

Obsah dílu

Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

Části dílu

01:39
Kraje chtějí větší podíl z daní
  Šest krajů usiluje o víc peněz ze státem vybraných daní. Dnes o tom hejtmani jednali s premiérem. Jedno procento z rozpočtového určení navíc by pro všech 14 krajů znamenalo plus 10 miliard.
  03:27
  Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní
   A k dnešnímu jednání a co přineslo teď podrobněji s Andreou Čandovou.
   05:14
   Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích
    Policistéí vyšetřují 11 veřejných zakázek Pardubic a podezření, že se s nimi 19 lidí pokusilo jako organizovaná skupina manipulovat a ovlivnit je.
    07:35
    Vyjednávání o lékařských přesčasech
     Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek právě teď znovu jedná se zástupci nespokojených lékařů o tom, za jakých podmínek budou ochotní i po 1. prosinci dál sloužit přesčasy. Neshoda přetrvává v otázce zvýšení doktorských platů a mezd.
     07:52
     Více peněz do školství
      Ministr školství Mikuláš Bek koaličním partnerům ve vládě představil návrhy, jak a co by jeho resortu v rozpočtu na příští rok mohlo přinést nějaké peníze navíc. Podle něj by mohlo jít až o 5 miliard korun. Ministerstvo financí je k představám skeptické.
      08:25
      Podvodníci na německých odpočívadlech
       Tamní policie varuje před podvodníky, kteří si své oběti vybírají na dálničních parkovištích a servisních zónách v Německu. Poškozenými jsou především přepravci z České republiky, Polska případně dalších zemí východní Evropy.
       10:27
       Požár nákupního centra v Plzni
        Z nákupního centra v Plzni na Slovanech muselo být evakuovaných asi tisíc lidí kvůli požáru vzduchotechniky. Hasiči oheň zlikvidovali během hodiny.
        10:54
        Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn
         Začala modernizace sedmikilometrové trati mezi Berounem a Karlštejnem. Ta je součástí hlavního koridoru mezi Prahou, Plzní a Mnichovem. Práce za víc než dvě miliardy korun potrvají dva tři roky. Ponesou s sebou taky omezení v dopravě.
         12:39
         Komplikace u českobudějovického nádraží
          A u vlakového nádraží v Českých Budějovicích se rekonstruuje chodník. Náhradní trasa pro chodce je vyznačená, jenže ta kratší, kterou si lidi cestu zkracují, vede tak, že při tom vstupují do rušné silnice.
          14:35
          Snížení dotací pro rybáře
           Rybáři dostanou od státu méně peněz na odbahňování rybníků. Ministr zemědělství to dnes řekl na výlovu Bošileckého rybníka u Veselí nad Lužnicí na jihu Čech.
           16:42
           Písek začne stavět nový bazén
            Písek začne stavět nový bazén pod lesnickou školou. Rozhodli o tom zastupitelé města většinou 18 hlasů na zasedání, které trvalo čtyři hodiny.
            17:20
            Sanace půdy po nehodě cisterny
             U Dobrušky na Rychnovsku stále testují půdu a vodu ve studních. Před třemi týdny se tu totiž převrátila cisterna, která převážela nebezpečné chemikálie. Místní i silničáři teď čekají na další výsledky testů.
             19:23
             Meteorologové varují před náledím
              V Česku se během noci výrazně ochladí. Dešťové přeháňky budou postupně střídat ty sněhové a to i v nížinách. Na mokrých silnicích a chodnících se může tvořit náledí.
              21:07
              Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě
               Pařížská ulice v Praze je 19. nejdražší na světě. Ve střední a východní Evropě nemá konkurenci. Roční nájemné za metr čtvereční v ní vyjde na 2 700 eur. Čelo žebříčku si i letos drží newyorská Pátá avenue.
               21:33
               Nový Bydžov bojuje s holuby
                Holubi znečišťují památky i osobní majetek. V Novém Bydžově jich je jen na náměstí více než 300. Město si proto najalo sokolníka, který má holuby vyhnat alespoň z centra města.
                22:59
                Policisté se skládají na nemocného kolegu
                 Policisti po celém Česku se skládají na kolegu Lukáše Zítu, který onemocněl Amyotrofickou laterální sklerózou – nemocí, která způsobuje ztrátu buněk centrálního nervového systému. Sbírka má pomoci jemu i jeho rodině.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 22. listopad 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. únor

                 Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                 15. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. únor

                 14. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. únor

                 Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                 13. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. únor

                 Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                 12. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. únor

                 Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                 9. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 8. únor

                 Úsporná opatření České pošty — Transformace České pošty — Protesty zemědělců na Liberecku — Nejčastější problémy zemědělců — Rekordní turistická sezona v Česku — Nezaměstnanost v lednu stoupla — Snížení úrokové sazky — Padl první trest v kauze autobusových dopravců v Liberci a Jablonci nad Nisou — Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany — Kvůli silnému dešti začaly v Pošumaví stoupat hladiny řek — Horská střediska bojují s výkyvy počasí — Meteorologové dál varují před povodněmi — Konec pivovaru v Pardubicích — Třebíč zvyšuje nájemné v městských bytech — Spor o novou vodní elektrárnu — Mateřská škola vychovává vodícího psa

                 8. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 7. únor

                 Kolínská nemocnice dokončila rekonstrukci pavilonu O — Celní správě pomáhá mobilní laboratoř — V Česku chybí stovky policistů — Nedostatek zdravotních sester — Soud s Miroslavem Závadou může pokračovat — Aukce kunratického zámku — Likvidace velkochovu na Třebíčsku — Předražené obědy v ústecké menze — Trest za napadení učitelky ZŠ — K modernizaci libereckého bazénu se hlásí 6 firem — Zařazení HHC na seznam návykových látek — Policie pátrá po zloději — Opět hrozí vzestup hladin některých toků — Možné zvýšení rychlosti na silnici do Ostrova — Jihočeská posádka okradena na mezinárodní rallye — Vláda projedná splavnění Labe do Pardubic — Skauti vyrábějí svíčky pro Ukrajinu

                 7. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám