26 minut

14. listopad 2023

Obsah dílu

Rivalita mezi řidiči aut a cyklisty — Přibývá nehod koloběžkářů — Policie pátrá po žháři — Vypovídal muž postřelený bývalým politikem — Zvýšení vodného a stočného až o čtvrtinu — Provoz porcelánek ohrožuje růst cen energií — Oprava Zvíkovského mostu nabírá zpoždění — Cukráři začínají péct vánoční cukroví — Omezení spojů v Teplicích — Výluka metra na trati I. P. Pavlova-Vltavská — Začleňování dětí z dětských domovů — Omezení železniční dopravy na trase Praha–Plzeň — Střední Čechy hlásí rekord v návštěvnosti — Soud potrestal děti za šikanu — Ochrana zdrojů pitné vody — Restaurování zámeckých komínů

Části dílu

01:12
Rivalita mezi řidiči aut a cyklisty
  V českých městech roste počet cyklistů. Na kole jezdí zhruba 75 procent lidí a většina z nich je zároveň také řidičem auta. I přesto považuje víc než 60 procent mladých řidičů vztah mezi motoristy a cyklisty jako nepřátelský.
  03:22
  Přibývá nehod koloběžkářů
   Zatímco počet nehod cyklistů se každoročně drží na podobné hodnotě, v posledních letech přibývá kolizí koloběžkářů. Trend podle dopravních odborníků i policistů souvisí mimo jiné i s nárůstem oblíbenosti tohoto dopravního prostředku.
   04:37
   Policie pátrá po žháři
    Pražská policie pátrá po žháři, který podle ní koncem října zapálil výrobní halu v Praze 9. Firmě vznikla škoda za 100 tisíc korun. Pachateli za to hrozí až roční vězení.
    05:03
    Vypovídal muž postřelený bývalým politikem
     Před ústeckým krajským soudem dnes vypovídal muž, kterého se podle spisu pokusil zavraždit bývalý místostarosta Lovosic Miroslav Závada. Hlavní líčení má pokračovat v prosinci.
     05:28
     Zvýšení vodného a stočného až o čtvrtinu
      O 11 až 25 procent podraží v příštím roce vodné a stočné. Podle vodáren by tak domácnosti mohly měsíčně zaplatit navíc až několik set korun.
      07:26
      Provoz porcelánek ohrožuje růst cen energií
       Skokové zdražení energií ohrožuje konkurenceschopnost českých porcelánek na světovém trhu. Až o 20 milionů korun by tak mohly stoupnout náklady na výrobu a provoz i porcelánce v Nové Roli na Karlovarsku.
       09:30
       Oprava Zvíkovského mostu nabírá zpoždění
        Oprava Zvíkovského mostu přes řeku Otavu na Písecku skončí o měsíc později. Místo listopadu po něm řidiči projedou až v polovině prosince.
        11:07
        Cukráři začínají péct vánoční cukroví
         Začátek listopadu znamená pro většinu cukrářů také začátek příprav na vánoční pečení. Řada z nich už kvůli velkému zájmu pozastavuje objednávky od svých zákazníků. Ti si letos za cukroví na některých místech opět připlatí.
         13:07
         Omezení spojů v Teplicích
          Omezení na většině linek městské dopravy v Teplicích. Společnost Arriva, která ji zajišťuje, tvrdí, že má desítky řidičů nemocných. S úbytkem spojů cestující musejí počítat do konce roku.
          14:57
          Výluka metra na trati I. P. Pavlova-Vltavská
           Od pátku do neděle bude zastaven provoz metra na lince C v úseku I. P. Pavlova-Vltavská. Provoz tak bude omezený i 17. listopadu, kdy se dá v rámci oslav státního svátku očekávat zvýšený počet lidí v centru města.
           15:26
           Začleňování dětí z dětských domovů
            Nový rodinný dům využívají děti z Dětského domova Staňkov v Plzeňském kraji. Dětské domovy v Česku v posledních letech stále častěji volí bydlení ať už v bytech nebo rodinných domech v takzvaných samostatných rodinných skupinách.
            17:30
            Omezení železniční dopravy na trase Praha–Plzeň
             Vlaky na trase z Prahy do Plzně budou mít upravené jízdní řády. Čas jízdy se prodlouží. A to mimo jiné kvůli chystané modernizaci trati podél řeky Berounky. Další omezení nastane na Výtoňském mostě v Praze, kde bude kvůli jeho špatnému stavu omezený provoz.
             19:27
             Střední Čechy hlásí rekord v návštěvnosti
              Ubytovalo se v něm nejvíc lidí za posledních 12 let. V létě to bylo přes půl milionu. Nejčastěji se jednalo o domácí turisty. Stále více ale vyhledávají středočeský region i zahraniční turisté z Německa, Slovenska a Polska.
              19:55
              Soud potrestal děti za šikanu
               Případy z jara letošního roku pobouřily celé město. Soud teď dětem uložil výchovná opatření. Namísto rvaček musí pracovat.
               21:31
               Ochrana zdrojů pitné vody
                Obce z lokality Hrádku na Vysočině požadují, aby Ministerstvo životního prostředí zohlednilo ochranu vody, až bude rozhodovat o tom, kde provede průzkumné vrty kvůli úložišti vyhořelého jaderného paliva.
                23:32
                Restaurování zámeckých komínů
                 Ukončení návštěvnické sezóny využili památkáři k opravě zámku v Doudlebách nad Orlicí. Výměnou prochází střešní krytina. A restaurátoři začali s obnovou vzácných sgrafit, která zdobí tamní komíny.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 15. listopad 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 1. březen

                 Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                 1. 3. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. únor

                 29. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. únor

                 Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                 28. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. únor

                 Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                 27. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám