26 minut

15. listopad 2023

Obsah dílu

Protesty lékařů pokračují — Lékařskými přesčasy se dnes zabývá vláda — Nehoda v koloně vojenské techniky — Studentská stávka za klima — Muž vyhrožoval politikům — Posílení bezpečnosti v pražské židovské čtvrti — Agresivita řidičů na silnicích — Oprava rizikové tramvajové zastávky — Korupční kauza v Olomouci — Hasiči trénovali na požáru skládky — Bohoslužba za Karla Schwarzenberga v Čimelicích — Nehoda vlaku a traktoru u Mikulčic — Stávka německých strojvůdců ovlivní spoje s Českem — Ministerstvo kritizuje obchvat Mariánských Lázní — Rozloučení s Romanem Čechmánkem — Začalo kácení vánočních stromků — Film o předrevolučním dění v Teplicích — V Pardubicích si připomínají listopadové události 1989

Části dílu

01:22
Protesty lékařů pokračují
  Fakultní nemocnice rozdávají lékařům nový rozpis práce na prosinec, který odráží nový režim služeb bez přesčasů.
  03:32
  Lékařskými přesčasy se dnes zabývá vláda
   Ministr zdravotnictví avizoval, že kabinet zruší nedávno přijaté ustanovení o navýšení dobrovolné práce navíc. Z maximálně 832 hodin za rok by se tak mělo maximum vrátit na 416 hodin. Zdravotníci v nemocnicích by podle původní novely zároveň od příštího roku mít legálně čtyřiadvacetihodinové služby.
   04:27
   Nehoda v koloně vojenské techniky
    Tři armádní obrněné transpontery Pandur se ráno srazily s autem na dálnici D6 u Stochova. Osm vojáků se lehce zranilo, čtyři převezli záchranáři do nemocnice.
    06:34
    Studentská stávka za klima
     Na části vysokých škol v Česku začala studentská stávka za klima. Potrvá do pátku 17. listopadu. Stávky se účastní studenti z 21 fakult z univerzit v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové nebo Pardubicích.
     07:00
     Muž vyhrožoval politikům
      Policie hledá muže, který podle ní zasílal politikům desítky výhružných dopisů. Adresoval je i prezidentu Petru Pavlovi. Podle kriminalistů dopisy odesílal z Jihočeského kraje. Pokud muže někdo pozná, má volat policii.
      07:18
      Posílení bezpečnosti v pražské židovské čtvrti
       V souvislosti s napětím v Izraeli a výzvou Hamásu k mobilizaci muslimů po celém světě dál pokračují taky v Česku preventivní opatření policie. Podle ní lze očekávat nárůst antisemitských trestných činů v zemi.
       09:12
       Agresivita řidičů na silnicích
        Na neděli připadá Světový den obětí dopravních nehod. Podle Světové zdravotnické organizace zemře na světě v důsledku dopravních nehod 1,2 miliónů osob ročně a dalších 50 miliónů lidí je zraněno. Na vině je často agresivita řidičů.
        11:11
        Oprava rizikové tramvajové zastávky
         Z hlediska dopravy patří k nejrizikovějším lokalitám v Praze ulice Jana Želivského, a to u tramvajové zastávky Biskupcova. Od roku 2013 se tam stalo na 70 nehod, včetně srážek aut s chodci. I proto dopravní podnik rozšiřuje v místě tramvajové ostrůvky.
         12:30
         Korupční kauza v Olomouci
          Většina ze třinácti obviněných v případu ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby v Olomouckém kraji se přiznala k trestným činům.
          14:40
          Hasiči trénovali na požáru skládky
           U jezera Most trénují hasiči ze tří krajů dálkové odčerpání vody až ke skládce CELIO. Právě na ní museli už několikrát řešit požár komunálního odpadu.
           16:36
           Bohoslužba za Karla Schwarzenberga v Čimelicích
            Bohoslužbou v kostele v Čimelicích na Písecku si dnes lidé připomněli politika a šlechtice Karla Schwarzenberga. Právě v Čimelicích a také nedalekém Orlíku strávil část dětství.
            18:23
            Nehoda vlaku a traktoru u Mikulčic
             Nehoda nákladního vlaku a traktoru autoškoly s vlekem na přejezdu u Mikulčic dopoledne uzavřela hlavní trať mezi Břeclaví a Hodonínem. Nikdo se nezranil.
             18:49
             Stávka německých strojvůdců ovlivní spoje s Českem
              Stávka německých strojvůdců za vyšší výplaty ovlivní i spoje s Českem. Konkrétně ty, které provozuje Deutsche Bahn. Týkat se to bude především úseků Praha-Berlín a Cheb-Norimberk. Stávka má začít dnes ve 22 hodin.
              20:00
              Ministerstvo kritizuje obchvat Mariánských Lázní
               Karlovarský kraj má vracet část dotace, kterou dostal na výstavbu obchvatu Mariánských Lázní. 28 milionů korun po něm žádá Ministerstvo pro místní rozvoj.
               21:49
               Rozloučení s Romanem Čechmánkem
                Policie dnes potvrdila, že Roman Čechmánek nespáchal sebevraždu a na jeho náhlém úmrtí neměla podíl ani jiná osoba. S olympijským vítězem a trojnásobným mistrem světa se dnes rozloučil hokejový Vsetín.
                22:15
                Začalo kácení vánočních stromků
                 Na tuzemských plantážích začalo řezání stromků pro vánoční prodej. Zákazníci mají podle prodejců zájem nejčastěji o kavkazské jedle, méně pak nakupují smrky a borovice.
                 23:09
                 Film o předrevolučním dění v Teplicích
                  Tohle byly autentické záběry ze série teplických demonstrací, které předcházely Sametové revoluci. A staly se také součástí nového filmu s názvem "1989: Chceme dýchat " v režii Karla Strachoty.
                  24:36
                  V Pardubicích si připomínají listopadové události 1989
                   A listopadové události roku 1989 si dnes v kampusu pardubické univerzity připomínají také studenti, vyučující a další pracovníci vysoké školy. Akce začala tradičním zvoněním klíčů, které patří k typickým symbolům sametové revoluce.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   16. listopad 2023

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   26. únor

                   Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                   26. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. únor

                   23. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. únor

                   Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                   22. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. únor

                   Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                   21. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   20. únor

                   Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                   20. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   19. únor

                   Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                   19. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. únor

                   Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                   16. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   15. únor

                   Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                   15. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   14. únor

                   14. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   13. únor

                   Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                   13. 2. 2024 na ČT1

                   Napište nám