26 minut

16. listopad 2023

Obsah dílu

Nedostatek hasičů — Podmínky k přijetí do hasičského sboru — Požár sanatoria v Mělníce — Nehoda zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku — Zahájení stavby D35 v úseku V. Mýto - Džbánov — Systémové řešení platů a přesčasů — Omezení výpadku dostupnosti léků — Atleti bez zázemí kvůli špatné rekonstrukci — Zatčení gangů falešných bankéřů — Stávka strojvedoucích na německé železnici — Boj s nelegálními billboardy ve městech — V Česku přibývá nehod s vozidly záchranné služby — Pochybný tendr na stavbu metra D — Vzpomínka na Jana Opletala — Pietní akty k 17. listopadu 1989 — Vzpomínky na jihočeský 17. listopad 1989

Části dílu

01:03
Nedostatek hasičů
  V Česku chybí obsadit zhruba tisíc tabulkových míst v řadách hasičů. Ten se pravidelně snaží stavy doplňovat v rámci náborů. Některé zájemce ale odrazují vysoké nároky, náročnost profese nebo platové ohodnocení.
  03:14
  Podmínky k přijetí do hasičského sboru
   K profesionálním hasičům se může přidat každý, kdo splňuje následující podmínky. Tedy plnoletost, svéprávnost a trestní bezúhonost. Zároveň musí mít dokončenou minimálně střední školu s maturitou.
   04:20
   Požár sanatoria v Mělníce
    Dopolední zásah v Mělníce, kde pravděpodobně kvůli technické závadě začaly šlehat plameny z komína tamního sanatoria a oheň se rozšířil i na střechu a na půdu. Nikomu se nic nestalo.
    04:47
    Nehoda zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku
     Nehoda autobusu, nákladního a osobního vozu u Krásného Lesa na Frýdlantsku, zablokovala na několik hodin silnici I/13.
     05:37
     Zahájení stavby D35 v úseku V. Mýto - Džbánov
      Po desítkách let příprav a odkladů začala stavba části dálnice D35 mezi Vysokým Mýtem a Džbánovem, v Pardubickém kraji. Je to šestikilometrový úsek, který bude zároveň sloužit jako obchvat Vysokého Mýta.
      07:24
      Systémové řešení platů a přesčasů
       Asociace českých a moravských nemocnic chce, aby se momentální problém kolem přesčasů lékařů a jejich mezd řešil komplexněji spolu s vyššími regulačními poplatky, jednotnou úhradou péče, jednodušším vzděláváním doktorů a větší podporou regionálního zdravotnictví.
       09:42
       Omezení výpadku dostupnosti léků
        Jednu zdravotnickou novelu už Sněmovna schválila. Týká se léků a měla by pomoci omezit výpadky v jejich dostupnosti. Jde v ní o to, že farmaceutické firmy budou muset léčiva a přípravky poskytovat ještě dva měsíce poté, co výrobu nebo dodávky přeruší, popř. ukončí.
        11:26
        Atleti bez zázemí kvůli špatné rekonstrukci
         19 let stará rekonstrukce atletického stadionu v Karlových Varech zřejmě skončí žalobou. Radnice je odhodlaná ji podat poté, co se při nynějších opravách přišlo na to, že práce byly tehdy špatně provedené, s hrubými nedostatky.
         13:19
         Zatčení gangů falešných bankéřů
          Ve spolupráci českých a ukrajinských kriminalistů se podařilo rozkrýt a vypátrat, kdo stojí za 800 případy kybernetických podvodů. Jsou prací mezinárodní skupiny, v níž bylo 8 Čechů, Bělorus a Ukrajinec.
          15:27
          Stávka strojvedoucích na německé železnici
           Stávka německých strojvedoucích za vyšší mzdy se dotýká spojů z Česka. Konkrétně ty provozované s německou Deutsche Bahn a to hlavně v úsecích Praha-Berlín a Cheb-Norimberk. Stávka má skončit večer v šest.
           16:38
           Boj s nelegálními billboardy ve městech
            Města po celé republice hyzdí vizuální smog v podobě ilegálních billboardů. Zákony jsou podle radnic i hejtmanství na majitele nelegálních poutačů často krátké. Mnohdy je není možné zkontaktovat, nebo po upozornění přesunou konstrukce jen o pár metrů dál.
            18:45
            V Česku přibývá nehod s vozidly záchranné služby
             Jen v Plzeňském kraji se za poslední měsíc řidiči dvakrát srazili kvůli nedání přednosti v jízdě se sanitkami, které jely k zásahu. Podle záchranářů už nejsou ojedinělé ani případy, kdy nehodu zaviní chodci ve městech.
             20:32
             Pochybný tendr na stavbu metra D
              Sporný tendr na stavbu druhého úseku metra D prověří znalecký posudek. Zadal ho antimonopolní úřad, který případ řeší poté, co se na něj obrátilo sdružení firem Porr, Vinci a Marti.
              21:11
              Vzpomínka na Jana Opletala
               V Nákle a Litovli na Moravě si připomínají památku Jana Opletala - studenta medicíny, který zemřel 11. listopadu 1939.
               22:00
               Pietní akty k 17. listopadu 1989
                Zabité studenty dnes lidé minutou ticha uctili také u ruzyňských kasáren v Praze. Zítřejší svátek ale připomíná i událostí listopadu 1989.
                22:46
                Vzpomínky na jihočeský 17. listopad 1989
                 V Českých Budějovicích na sametovou revoluci vzpomínal i někdejší herec Jihočeského divadla Jiří Šesták. Demonstrace tehdy zaznamenala i divadelní fotografka Bohuslava Maříková.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 20. listopad 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. únor

                 Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                 15. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. únor

                 14. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. únor

                 Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                 13. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. únor

                 Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                 12. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. únor

                 Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                 9. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám