25 minut

21. srpna 2023

Obsah dílu

55 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy — Okupace v Jičíně — Demonstrace za odstranění památníku — Smrtelná nehoda na Táborsku — Policie dopadla muže, který shodil ženu do kolejiště metra — Na poli shořel balíkovač — Prodej budovy České pošty na Pankráci — Škody po bouřce v Karlových Varech — Do Česka přišla další vlna veder — Jak se chránit při vysokých teplotách — Oprava horkovodu opatovické elektrárny — Omezení výroby automobilky Toyota — Nová dopravní omezení v Praze — Končí lhůta pro podání přihlášek do výběrového řízení na fukci vrchního žalobce — Demolice nadjezdu na 126. km D1 — Plné kempy u Lipna — Výluka vysílačů Jeseník-Praděd a Plzeň-Krašov

Části dílu

01:27
55 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy
  Před pětapadesáti lety vpadla do Československa vojska Varšavské smlouvy. Invaze ukončila pražské jaro, které bylo pokusem o uvolnění poměrů v komunistickém režimu. Výročí si dnes připomínali lidé po celé zemi.
  03:42
  Okupace v Jičíně
   Zahynuli při ní před 55 lety dva neozbrojení civilisté. Zastřelil je opilý polský voják.
   05:34
   Demonstrace za odstranění památníku
    Výročí okupace si právě teď připomínají i lidé v Litoměřicích. Sešli se tam k uctění památky 137 československých občanů, kteří v roce 1968 zahynuli v důsledku invaze. Vedle toho ale místní také požadují odstranění sochy, která podle nich toto výročí oslavuje.
    07:31
    Smrtelná nehoda na Táborsku
     Na Táborsku dnes ráno zemřel jednadvacetiletý řidič osobního auta. Podle policie přejel na silnici mezi Táborem a Pelhřimovem do protisměru, kde se čelně srazil s dodávkou.
     07:56
     Policie dopadla muže, který shodil ženu do kolejiště metra
      Ta se velmi vážně zranila a skončila v umělém spánku. Po probuzení nasměrovala vyšetřovatele do jedné z pražských ubytoven, kde policisté padesátiletého muže zadrželi. Teď čelí obvinění z výtržnictví a pokusu o těžké ublížení na zdraví.
      08:17
      Na poli shořel balíkovač
       Dvanáct hasičů včetně zemědělců dnes hasilo požár balíkovače mezi Čermnou a Poděvousy na Domažlicku. Od stroje chytlo i okolní strniště. Škodu odhadli hasiči na dva miliony korun.
       09:05
       Prodej budovy České pošty na Pankráci
        Ztrátová Česká pošta postupně prodává některé budovy, které už nechce využívat. Teď došlo i na zatím nejdražší, nejlukrativnější z nich - budovy a pozemky v Praze na Pankráci. V elektronické aukci je nabízí za vyvolávací cenu 310 milionů korun.
        11:40
        Škody po bouřce v Karlových Varech
         Škody, které v Karlových Varech v minulém týdnu způsobila mimořádně silná bouřka, už se počítají v desítkách milionů korun
         12:48
         Do Česka přišla další vlna veder
          Česko zažívá další vlnu tropických teplot tohoto léta - přes 30 stupňů je už několik dní v řadě a má tak být i dál. To s sebou přináší nebezpečí zdravotních kolapsů a častější výjezdy záchranek.
          14:26
          Jak se chránit při vysokých teplotách
           Tropické dny a noci jsou pro organismus náročné, ještě horší je ale podle odborníků střídání teplot. Na co si dát pozor právě ohledně klimatizace nebo pitného režimu a další tipy jak zvládnout aktuální výkyvy počasí?
           16:07
           Oprava horkovodu opatovické elektrárny
            Elektrárny Opatovice dokončují rekonstrukci horkovodu po jeho lednové havárii. V hradeckopardubické aglomeraci tehdy zůstalo bez tepla přes 60 tisíc odběratelů.
            18:02
            Omezení výroby automobilky Toyota
             Továrna automobilky Toyota v Kolíně musí kvůli vyhoření výrobní haly společnosti Novares u Žebráku omezit výrobu.
             19:23
             Nová dopravní omezení v Praze
              Dopravní podnik začal s opravou tramvajové tratě na Bílé hoře. Na dva týdny je kvůli tomu přerušený provoz tramvají i aut směrem do centra. A stejně dlouho nebudou moct cestující využít ani tramvaje v Poděbradské ulici.
              21:16
              Končí lhůta pro podání přihlášek do výběrového řízení na fukci vrchního žalobce
               Dnešním dnem vypršela zájemcům o funkci vrchního žalobce lhůta pro podání přihlášek do výběrového řízení. To vypsal v červenci nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.
               21:52
               Demolice nadjezdu na 126. km D1
                Nadjezd nad 126. kilometrem dálnice D1 je ve špatném stavu, a tak ŘSD navrhlo jeho demolici. Konečné slovo má mít Ministerstvo dopravy, to nařídilo správní řízení.
                22:35
                Plné kempy u Lipna
                 Kempy u Lipna se ve druhé polovině srpna nezvykle zaplnily. Přispělo k tomu především teplé a slunečné počasí.
                 24:20
                 Výluka vysílačů Jeseník-Praděd a Plzeň-Krašov
                  Oba nebudou vysílat signál mezi šestou hodinou a ranní a třetí odpolední. Kvůli plánované výluce tak budou v multiplexu 21 programy České televize nedostupné.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  22. srpna 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám