31. březen

Obsah dílu

Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

Části dílu

01:17
Rušené poboček České pošty
  Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které od července zruší. Dostupný je na webu České pošty i na stránkách ČT24.
  04:54
  Propouštění zaměstnanců České pošty
   S Janou Bílek Marečkovou jsme teď živě na poště v Praze-Hloubětíně. Jano, tato konkrétní pobočka se taky bude rušit? A co rušení poboček znamená pro pošťáky?
   07:18
   Firma Husky KTW ukončila činnost
    Činnost ukončila a všech 150 zaměstnanců propustí firma Husky KTW z Dolní Pěny, která je velkým zaměstnavatelem pro Jindřichův Hradec a okolí.
    09:02
    Pardubický pivovar ukončil provoz
     Taky Pivovar v Pardubicích ukončil provoz. V jeho případě už jde ale i o konec dlouhé tradice, fungoval totiž 150 let.
     10:48
     Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu
      Takovým způsobem potrestal Okresní soud v Liberci muže, který v roce 2017 způsobil požár liberecké Severochemy. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozil až osmiletý nepodmíněný trest.
      12:24
      Podzemní dopravní tunel v Bílině
       30 let čeká Bílina na obchvat města. Teď už je rozhodnuto, že silnice se přesune do tunelu pod městem.
       14:05
       Stavba obchvatu Jihlavy
        Po zimní přestávce se znovu rozběhly práce na jihovýchodní části obchvatu Jihlavy - ten má teď prioritu i proto, že se s ním počítá při plánované dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech.
        15:06
        Začátek sezony v Českém Švýcarsku
         Od zítřka bude přístupná jen jedna soutěska - Divoká soutěska, ve které nehořelo. Zatímco Edmundova soutěska zatím dál zůstává zavřená. Hřensko kvůli tomu propustilo polovinu převozníků:
         17:28
         Spory v obcích kvůli gigafactory
          Mezi lidmi v obcích u Plzně okolo zamýšlené plochy dál panuje nervozita. V Nové Vsi až taková, že se tam teď na konci března musely opakovat komunální volby. Dvě místní sdružení kandidátů se totiž nemohla dohodnout, jak by obec vůči projektu gigafactory měla postupovat.
          19:43
          Požár v tanečním klubu v centru Prahy
           Hasiči kolem půlnoci evakuovali 350 lidí. Hořet začalo v nejvyšším patře budovy, kde se vznítila elektroinstalace.
           20:10
           Odklízení příbytků lidí bez domova
            Lidi bez domova obsadili okolí cyklostezky v Ivančicích. V lužním lese si postavili příbytky. A město, které s tím dlouhodobě bojovalo, se teď rozhodlo toto provizorní tábořiště zlikvidovat.
            22:19
            Blesk způsobil požár na Rokycansku
             Počasí tento týden dává poznat své nejrůznější podoby, od ještě zimního se sněhem a náledím po jarní a večer a v noci na dnešek se Českem přehnaly už i první letošní, a hned silné bouřky s přívalovým deštěm, hromy a blesky.
             23:52
             Výhled počasí na víkend
              Celkem bylo nad Českem zaznamenaných víc než 8700 blesků. A počasí má být podle předpovědí velmi rozmanité a proměnlivé i během celého začínajícího víkendu.
              24:29
              40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně
               Akce je součástí mezinárodně pořádané Noci s Andersenem. Ta se letos koná už po 23. tradičně při výročí narození dánského spisovatele Hanse Kristiana Andersena a Mezinárodního dne dětské knihy.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               3. duben

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               2. červen

               Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

               2. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               1. červen

               Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

               1. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               31. květen

               Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               30. květen

               Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               29. květen

               Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

               26. 5. 2023 na ČT1

               Napište nám