26 minut

14. března 2023

Obsah dílu

Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

Části dílu

01:16
Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily
  Už devět měsíců v řadě klesají tuzemské maloobchodní tržby. V lednu se meziročně snížily na 7 celých a 7 desetin procenta. Tempo poklesu ale mírně zpomaluje.
  03:36
  Krize českého ovocnářství
   Další zemědělci kácí sady a snižují osevní plochy. Část svých výpěstků neprodají vůbec nebo jsou nuceni je nabízet za ceny, které jim nepokryjí ani náklady. Proto svou produkci omezují.
   05:24
   Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS
    Ministerstvo dopravy plánuje výjimku z připravované evropské normy Euro 7 pro složky integrovaného záchranného systému. Zástupci hasičů i záchranářů se shodují, že bez výjimky by bylo pro složky IZS splnění chystaných emisních standardů komplikované.
    07:48
    Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody
     Energie jim dodává společnost Terea Cheb, kterou z padesáti procent vlastní město Cheb. Nespokojení obyvatelé po vedení města požadují okamžité jednání a snížení ceny za energie.
     08:11
     Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích
      Rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích vstoupila do druhé poloviny. Modernizace téměř za šest miliard korun ale bude dopravu na tamním nádraží komplikovat ještě do konce roku.
      09:48
      Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích
       Včerejší rozsáhlý požár výrobní haly na zpracování dřeva společnosti Zavek v Čelákovicích začala Celní správa vyšetřovat jako možný daňový trestný čin celníci prověřují možné daňové úniky.
       10:19
       Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel
        Okresní soud v Děčíně dnes potrestal tří úředníky, kteří podle obžaloby způsobili městu škodu téměř tři miliony.
        12:08
        Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory
         V Mostě se k jednání sešli starostové měst a obcí regionu s lidmi z vedení Ústeckého kraje a krom jiného diskutovali o možném vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Krušné hory.
         13:27
         Prevence kyberšikany ve školách
          Zhruba dvě třetiny základních a středních škol v posledních třech letech řešily šikanu mezi žáky. O tom, jak se jí vyhnout, se žáci i učitelé dozvídají během preventivních programů.
          16:12
          Kvasiny stále nemají nové vedení
           Ani půl roku po volbách se v Kvasinách na Rychnovsku nepodařilo zvolit nové vedení obce.
           18:05
           Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat
            Tyto vesnice zatím fungují v rozpočtovém provizoriu a například nemůžou schvalovat investice. Druhý pokus na zvolení tentokrát už funkčního zastupitelstva a vedení radnice dostanou jejich obyvatelé poslední víkend v březnu.
            18:28
            Nová transfuzní stanice v Domažlicích
             V pohraničí Plzeňského kraje zatím funguje jen jediná transfuzní stanice a to v klatovské nemocnici. Posílit by ji měla ještě další v nemocnici v Domažlicích.
             20:20
             Kácení stromů v Liberci těžkou technikou
              Těžké stroje, které odklízejí pokácené stromy, rozbrázďují a devastují les v libereckých Karlinkách.
              22:10
              Evropské dotace na opravu památek v Česku
               Přes 13 miliard korun si v minulém dotačním období rozdělily památky v celém Česku. Teď můžou zájemci o dotace začít žádat znovu - podmínkou je ale připravený projekt včetně potřebných povolení.
               24:25
               Ceny vstupného na české památky letos neporostou
                Vstupné na hrady, zámky a další takové objekty spravované Národním památkovým ústavem se po loňském zdražení letos zvyšovat nebude.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                15. března 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                24. června

                24. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. června

                Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                21. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. června

                Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám