Události v regionech (Praha)

2. březen

Část: Přibývá dětí s psychickými problémy

Obsah dílu

V Hradci Králové otevřeli lávku přes Labe — Budoucnost železničního mostu na Výtoni — Výrazné zvýšení parkovného ve Svitavách — Nechtěný výstřel při besedě s policisty v mateřské škole — Ceny pohonných hmot klesají — Výhrady k novele zákona o investicích — Čtvrtina dětí trpí nadváhou nebo obezitou — Přibývá dětí s psychickými problémy — Ze zámku v Děčíně zmizelo 10 vzácných knih — Konec zákazu volného chovu drůbeže — Cvičení speciální armádní jednotky — Prodloužení těžby v lomu Bílina o pět let — Poškození lesních cest v CHKO Šumava — Plánovaná oprava zámku Zelená Hora

Části dílu

01:20
V Hradci Králové otevřeli lávku přes Labe
  Měří 103 metry a je určená pro pěší a cyklisty.
  03:41
  Budoucnost železničního mostu na Výtoni
   Most je v havarijním stavu a nedostačuje už ani jeho kapacita. Správa železnic ho chce nechat zbourat a postavit nový, jeho zastánci zase zrekonstruovat.
   05:35
   Výrazné zvýšení parkovného ve Svitavách
    Roční předplatné patří mezi nejdražší v Česku. Radnice chtěla úpravou ceníku zredukovat počet aut v centru. Město ale narazilo na silný odpor rezidentů i podnikatelů.
    07:26
    Nechtěný výstřel při besedě s policisty v mateřské škole
     Po besedě policistů s dětmi v mateřské škole v Přerově, ve Dvořákově ulici, nechtěně a náhodně vystřelila služební pistole. Na štěstí se nikomu nic nestalo.
     07:45
     Ceny pohonných hmot klesají
      Za poslední týden o desítky haléřů. Průměrná cena benzínu Natural je teď 37 korun, 40 haléřů, nafta se prodává v průměru za 36, 20.
      09:25
      Výhrady k novele zákona o investicích
       Vedení Karlovarského kraje má výhrady k vládou chystané novele zákona o investičních pobídkách, která by měla zrušit dosavadní výjimku pro firmy podnikající ve strukturálně postižených regionech. Podniky by tak nově musely odvádět dvě procenta nákladů.
       11:43
       Čtvrtina dětí trpí nadváhou nebo obezitou
        Každé čtvrté dítě v Česku má nadváhu nebo je obézní. Ukázala to studie, která mapovala tělesnou kondici u dětí za posledních 30 let.
        13:43
        Přibývá dětí s psychickými problémy
         Děti na základních školách mají čím dál častěji psychické problémy. Někde s dětmi pracují školní psychologové, ale většina rodičů odbornou pomoc odmítá.
         15:24
         Ze zámku v Děčíně zmizelo 10 vzácných knih
          Z knihovny zámku v Děčíně zmizelo 10 vzácných knih z historické sbírky šlechtického rodu Thun-Hohensteinů v hodnotě 20 milionů korun.
          17:20
          Konec zákazu volného chovu drůbeže
           Veterinární správa od zítřka ruší zákaz volného chovu drůbeže v Česku, který byl v platnosti od 14. prosince kvůli v té době přibývajícím ohniskům výskytu ptačí chřipky.
           17:37
           Cvičení speciální armádní jednotky
            Speciální jednotka České armády se zapojí do cvičení, jejím úkolem bude výstavba zázemí pro podporu přesouvajících se armádních konvojů.
            19:25
            Prodloužení těžby v lomu Bílina o pět let
             Státem kontrolovaná energetická skupina ČEZ žádá o těžební povolení do roku 2035. Chce být připravená na situaci, kdyby uhlí bylo potřeba.
             19:58
             Poškození lesních cest v CHKO Šumava
              Po oblevě v minulém týdnu tam zůstaly škody na půdě a lesním porostu. Dřevařská firma, která má smlouvu s Lesy ČR, nepřerušila práce během oteplení.
              22:01
              Plánovaná oprava zámku Zelená Hora
               Plzeňský kraj dokončuje tzv. libreto k zámku Zelená Hora u Nepomuku tedy popis toho, jak by mohla kulturní památka po rekonstrukci vypadat.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               3. březen

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               23. březen

               Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. březen

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. březen

               ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. březen

               Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. březen

               Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

               17. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. březen

               Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

               16. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám