Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic.

Obsah dílu

Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:16
  Začaly kontroly na hranicích
   Policisté od půlnoci kontrolují československé hranice. Důvodem je zvyšující se počet uprchlíků, kteří přes Česko míří dál na západ, tak opatření vysvětlil ministr vnitra Vít Rakušan.
   03:58
   Kontrola hranic ve Zlínském kraji
    Jak to vypadalo na hranicích ve Zlínském kraji. Na jednom z přechodů se tam i střílelo.
    06:26
    Zákaz volného pohybu po zelené hranici
     Zákaz dopadá i na lidi, kteří na československém pomezí žijí. Těm to samozřejmě vadí, protože to pro ně znamená komplikace v každodenním životě.
     07:52
     Začal nový akademický rok.
      Za ubytování na kolejích si ale vysokoškoláci připlatí. Školy reagují na stále stoupající ceny energií. Další zdražování přitom může následovat hned po Novém roce. Na strahovských kolejích v Praze ale musí řešit ještě jeden problém - štěnice.
      09:50
      Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci.
       Starý halogenový systém nahradily led diody. Ty každou noc šest hodin září do temné oblohy.
       10:34
       V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů.
        Lidé, kteří v oboru podnikali i desítky let, se teď podle realitních agentů cítí unavení. Těžko hledají personál, řeší prudké zdražování. Často nemají v rodině nikoho, kdo by chtěl v podnikání pokračovat.
        12:31
        Povolební jednání v Praze
         Podruhé tento týden se setká vítěz voleb v metropoli Spolu s hnutím STAN.
         14:38
         Povolební jednání v Libereckém kraji
          V půl šesté začalo jednání mezi vítěznými Starosty pro Liberecký kraj, kteří mají 12 mandátů a hnutím ANO, které má o jeden mandát méně. Společně by tak získali pohodlnou většinu v zastupitelstvu.
          15:57
          Povolební jednání v Českých Budějovicích
           další povolební vyjednávání tentokrát mezi hnutím Občané pro Budějovice a vítěznou ODS. Ta se už v úterý dohodla také s českobudějovickými Piráty a spolupracovat budou i s uskupením Společně pro Budějovice.
           16:41
           Povolební jednání v Ostrově
            Sešli se zástupci hnutí ANO, Místní, Ostrov můj domov a Unie pro sport a zdraví aby podepsali předběžnou dohodu o společném postupu při sestavení koalice.
            17:53
            Zítra startuje druhé kolo senátních voleb.
             Vybírat zákonodárce na příštích šest let budou lidé ve 24 obvodech.
             18:31
             Prodloužení oprav Barrandovského mostu
              Po nové rampě ze Strakonické a části jižního mostu se projedou řidiči nejdřív. 22. října. O prodloužení termínu požádala stavební firma již podruhé.
              20:23
              Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine
               Od poloviny června zajišťuje příměstskou dopravu na většině míst v regionu. Firmě se hned od začátku jejího fungování v kraji nedařilo zajistit všechny autobusové linky. Dopravce rušil až stovky spojů denně.
               21:52
               Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic.
                Radnice tento týden představila návrhy na jeho novou podobu, včetně vítězného projektu. Parkoviště ukryje pod zem a přibude zeleň i voda.
                23:31
                Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně
                 Na místě po zbouraném domě kultury získal územní rozhodnutí a tím je developer Ameside z pražské skupiny Amadeus Real o krok blíž k její stavbě. Společnost teď ještě musí získat stavební povolení.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                 30. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                 25. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám