25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:35
  Šestý den požáru v Českém Švýcarsku
   Od půlnoci začne platit zákaz vstupu do části lesů v Českém Švýcarsku. Opatření dnes kvůli bezpečnosti vyhlásilo město Děčín, pod které území také spadá. Letecká technika a stovky hasičů bojují v národním parku s požárem o rozloze zhruba tisíc hektarů už 6.den.
   04:54
   Přechod do požárního útoku
    Hasiči budou chtít v Českém Švýcarsku přejít z požární obrany do požárního útoku, a omezit tak rozsah zasažené plochy. Generální ředitel sboru Vladimír Vlček to řekl po setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.
    05:19
    Mimořádné opatření před dalším požárem
     Po celém Českém Švýcarsku zemědělci začali sekat vysokou trávu na loukách. Dostali pro to mimořádné povolení. Kvůli ochraně vzácného ptáka chřástala, který na takových místech žije, se obvykle nesmí sekat až do půlky srpna.
     05:40
     Výhled počasí na další dny
      Dlouho očekávaný déšť by měl hasičům v národním parku pomoci dnes v noci a zítra ráno. Takovou předpověď vydali meteorologové pro sever Čech.
      06:07
      S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska
       Letadla Canadair, která přiletěla do Hřenska pomáhat s likvidací požáru, dnes nečekaně odletěla zpět do Itálie. Česko si ale vyjednalo pomoc ze Švédska.
       08:15
       Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti
        Letošní lesní požár v Českém Švýcarsku není prvním, se kterým hasiči bojují. Podle nich v něm hoří poměrně často. Za 20 let, kdy je oblast národním parkem, zažívá už 9. velký požár. Ten letošní u Hřenska je ale zatím nejrozsáhlejší.
        09:44
        Návrat hasičských jednotek z Hřenska
         Po třech dnech, kdy téměř nepřetržitě zasahovala v terénu, se z požárem postiženého Hřenska v noci vrátila první skupina hasičů Královéhradeckého kraje.
         11:32
         Bezpečná ohniště v lesích
          I přes výstrahu meteorologů před rizikem vzniku požárů jsou ale místa, kde si lidé ve volné přírodě opéct buřty můžou. Bezpečná ohniště najdou třeba v královéhradeckých lesích.
          13:05
          Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech
           V posledních horkých týdnech lidé zákaz často porušovali. Na Šumavě už kvůli tomu posílili i strážní hlídky. A k jezerům se vydávají i ve večerních hodinách.
           14:50
           Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz
            Měsíc po silných bouřkách, které způsobily škody i na jihu Čech, jsou stále patrné následky: na části trati mezi Českými Budějovicemi a Plzní pořád nejezdí vlaky.
            16:19
            SeČTeno 2022
             30 let se jeho stavba plánovala, teď už dělníci na staveništi finišují. Řeč je o obchvatu středočeských Olbramovic, které protíná frekventovaná silnice první třídy mezi Prahou a Benešovem, respektive jižními Čechami.
             20:28
             Pád horolezců ze skály v Tiských skalách
              Během jednoho týdne se dva lezci zřítili ze skály v Tiských stěnách. Jeden spadl z šesti metrové výšky, druhý z deseti metrů. Oba muže našli záchranáři Horské služby při vědomí a s podobným zraněním páteře. Vrtulník je odvezl do nemocnice.
              20:46
              Vývoj covidu-19 v Česku
               Nákaza koronavirem už se v Česku šíří pomaleji než v předchozích týdnech, hospitalizovaných ale přibývá. Na začátku července jich bylo 200, teď už podle Ministerstva zdravotnictví leží s covidem-19 v nemocnicích 1170 lidí, z toho 38 ve vážném stavu.
               21:15
               Rekonstrukce Smetanova nábřeží
                Nové tramvajové zastávky, širší promenáda, vysázené stromořadí a oddělený cyklopruh. Novinky, které najdou lidé na pražském Smetanově nábřeží.
                21:39
                Kontroly dálničních známek
                 Bezmála 40 milionů korun. Tolik peněz na pokutách vybrali policisté za prvních 6 měsíců letošního roku od řidičů, kteří neměli zaplacené dálniční známky.
                 23:14
                 Vyšší zájem o kapitánské zkoušky
                  Stále více lidí chce trávit volný čas na lodi. Počet vydaných průkazů letos překonal i poslední předcovidové roky. Právě i pandemie, respektivě omezení s ní spojené, jsou jedním z důvodů, proč poptávka roste.
                  25:42
                  Zdražování komplikuje opravy silnic
                   Zdražování stavebních materiálů i pohonných hmot komplikuje také plánované opravy některých silnic. Třeba v Pardubickém kraji nabírají rekonstrukce řady úseků druhé třídy zpoždění.
                   27:24
                   Kladno reaguje na plánované změny v dopravě
                    Kladno odmítá přispívat kraji na příměstskou dopravu. Město teď přišlo totiž s právní analýzou, podle které tzv. standardy dopravní obslužnosti, tak jak je zavádí kraj, nejsou transparentní. S tím hejtmanství nesouhlasí. Naopak podle náměstka pro veřejnou dopravu je pro obce napříč regionem nový systém spravedlivější.
                    35:17
                    Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku
                     Oprava střechy zámku v Jemnici na Třebíčsku bude o rok rychlejší. Můžou za to rostoucí ceny stavebních materiálů. Rekonstrukci za bezmála tři desítky miliónů korun, která začala před osmi lety, mělo město v plánu dokončit v roce 2024.
                     36:48
                     Nízká návštěvnost památek
                      Pokles zájmu o památky. To letos hlásí někteří provozovatelé v Karlovarském kraji. Podle nich oproti situaci před pandemií covidu stále scházejí stovky turistů.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      Události v regionech

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                      5. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                      4. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                      3. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                      2. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                      1. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

                      29. 7. 2022 na ČT1

                      Napište nám