25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

Obsah dílu

Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:06
  Trh práce proukrajinské uprchlíky
   Víc než 51 tisíc ukrajinských uprchlíků si v Česku už našlo práci. Podle zaměstnavatelů jsou to často právě oni, kdo teď hlavně v průmyslu pomohl zaplnit neobsazená pracovní místa.
   03:47
   Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích
    Městská část Prahy 10 už řeší dvě žádosti k pokácení 5 000 metrů čtverečních porostu na místě, kde má být postavené druhé stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny. Na běžné povolení ke kácení porostů by se čekalo i několik týdnů.
    04:07
    Město Hradec Králové podá žalobu na NSA
     Město Hradec Králové podá v nejbližších dnech správní žalobu proti rozhodnutí Národní sportovní agentury o zastavení řízení ohledně dotace na stavbu fotbalového stadionu.
     04:31
     V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic.
      Uvedl to Státní zdravotní ústav. Ten v tuto chvíli nemá informace, že by laboratoře vyšetřovaly další podezřelé vzorky. Kontakty všech pozitivně testovaných prověřují hygienici.
      04:51
      Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku
       Starostové obcí na Křivoklátsku chtějí odložit zahájení procesu vzniku nového národního parku, a to do doby po komunálních volbách. Aktuálně plánovaný termín zahájení je 9. června, což znamená, že devadesátidenní lhůta pro vyjádření skončí několik dní před volbami.
       07:28
       Děčín řeší špatný stav soukromých domů
        Zhruba 30 nemovitostí ve špatném stavu se teď rozhodlo řešit město Děčín. Domy soukromých vlastníků teď obchází a mapuje. Majitelům pak rozesílá dopisy, kde je upozorňuje, aby se o nemovitosti řádně starali.
        09:28
        Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit.
         Zejména v turistických oblastech musí tamní obyvatelé doplácet na třídění, skládkování a likvidaci odpadu, který po sobě zanechali návštěvníci. V Jablonci nad Nisou pak evidují stovky lidí, kteří se od ledna k poplatku stále nepřihlásili. Těm teď hrozí odebrání popelnice.
         11:45
         Zákaz pití alkoholu na nábřeží
          O konci nočního pití alkoholu na pražských náplavkách dnes rozhodují tamní zastupitelé. Návrh, který předložila koalice "Spojené síly za Prahu" nemá jasnou podporu mezi opozicí ani koalicí. Očekává se proto dlouhá debata.
          13:48
          Nedostatek hostů v hotelech restauracích
           Další komplikace provozovatelů hotelů nebo restaurací. Kvůli rostoucím cenám energií a potravin, ale také nedostatku hostů, kteří se k nim po covidovém období stále nevrátili, řeší, jak upravit otevírací dobu. Aby neprodělávaly, začala už řada podniků fungovat jen o víkendech.
           15:24
           Padělané zboží na tržnici v Hatích
            V asijské tržnici v Hatích na Znojemsku inspektoři z České obchodní inspekce právě při kontrolách zabavují padělané zboží. Do první rozsáhlejší kontrole po odeznění protiepidemických opatření se zapojilo okolo 30 inspektorů a 40 policistů.
            17:30
            Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi
             Zastupitelé hlavního města projednávají odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi. Návrh v květnu schválili radní. Zdůvodnili to některými činy Koněva například jeho odpovědností za bombardování Mladé Boleslavi po válce.
             18:03
             Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic
              O možnosti přejmenování některých ulic hlasovali také lidé v Jičíně. Na radnici se totiž obrátilo několik obyvatel, kteří změnu požadovali kvůli ruské agresi na Ukrajině. Město proto vypsalo anketu, ve které se mohli vyjádřit pouze obyvatelé a majitelé podniků v dotčených ulicí.
              19:53
              Červi na talíři
               Manželé objevili alternativní potravinu-larvy potemníka moučného s vysokým obsahem bílkovin.Místo masa?
               21:55
               Předvečer výročí operace Anthropoid
                Před 80. lety výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík provedli atentát na nejmocnějšího muže protektorátu Reinharda Heydricha. Už dnes na řadě míst začaly vzpomínkové akce.
                22:53
                Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.
                 Méně známý je mezi lidmi příběh Skupiny Silver B, jejíž členové se s padáky snesli v Kasaličkách na Pardubicku.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                 4. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                 3. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                 2. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                 1. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

                 29. 7. 2022 na ČT1

                 Napište nám