25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:06
  Trh práce proukrajinské uprchlíky
   Víc než 51 tisíc ukrajinských uprchlíků si v Česku už našlo práci. Podle zaměstnavatelů jsou to často právě oni, kdo teď hlavně v průmyslu pomohl zaplnit neobsazená pracovní místa.
   03:47
   Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích
    Městská část Prahy 10 už řeší dvě žádosti k pokácení 5 000 metrů čtverečních porostu na místě, kde má být postavené druhé stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny. Na běžné povolení ke kácení porostů by se čekalo i několik týdnů.
    04:07
    Město Hradec Králové podá žalobu na NSA
     Město Hradec Králové podá v nejbližších dnech správní žalobu proti rozhodnutí Národní sportovní agentury o zastavení řízení ohledně dotace na stavbu fotbalového stadionu.
     04:31
     V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic.
      Uvedl to Státní zdravotní ústav. Ten v tuto chvíli nemá informace, že by laboratoře vyšetřovaly další podezřelé vzorky. Kontakty všech pozitivně testovaných prověřují hygienici.
      04:51
      Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku
       Starostové obcí na Křivoklátsku chtějí odložit zahájení procesu vzniku nového národního parku, a to do doby po komunálních volbách. Aktuálně plánovaný termín zahájení je 9. června, což znamená, že devadesátidenní lhůta pro vyjádření skončí několik dní před volbami.
       07:28
       Děčín řeší špatný stav soukromých domů
        Zhruba 30 nemovitostí ve špatném stavu se teď rozhodlo řešit město Děčín. Domy soukromých vlastníků teď obchází a mapuje. Majitelům pak rozesílá dopisy, kde je upozorňuje, aby se o nemovitosti řádně starali.
        09:28
        Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit.
         Zejména v turistických oblastech musí tamní obyvatelé doplácet na třídění, skládkování a likvidaci odpadu, který po sobě zanechali návštěvníci. V Jablonci nad Nisou pak evidují stovky lidí, kteří se od ledna k poplatku stále nepřihlásili. Těm teď hrozí odebrání popelnice.
         11:45
         Zákaz pití alkoholu na nábřeží
          O konci nočního pití alkoholu na pražských náplavkách dnes rozhodují tamní zastupitelé. Návrh, který předložila koalice "Spojené síly za Prahu" nemá jasnou podporu mezi opozicí ani koalicí. Očekává se proto dlouhá debata.
          13:48
          Nedostatek hostů v hotelech restauracích
           Další komplikace provozovatelů hotelů nebo restaurací. Kvůli rostoucím cenám energií a potravin, ale také nedostatku hostů, kteří se k nim po covidovém období stále nevrátili, řeší, jak upravit otevírací dobu. Aby neprodělávaly, začala už řada podniků fungovat jen o víkendech.
           15:24
           Padělané zboží na tržnici v Hatích
            V asijské tržnici v Hatích na Znojemsku inspektoři z České obchodní inspekce právě při kontrolách zabavují padělané zboží. Do první rozsáhlejší kontrole po odeznění protiepidemických opatření se zapojilo okolo 30 inspektorů a 40 policistů.
            17:30
            Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi
             Zastupitelé hlavního města projednávají odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi. Návrh v květnu schválili radní. Zdůvodnili to některými činy Koněva například jeho odpovědností za bombardování Mladé Boleslavi po válce.
             18:03
             Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic
              O možnosti přejmenování některých ulic hlasovali také lidé v Jičíně. Na radnici se totiž obrátilo několik obyvatel, kteří změnu požadovali kvůli ruské agresi na Ukrajině. Město proto vypsalo anketu, ve které se mohli vyjádřit pouze obyvatelé a majitelé podniků v dotčených ulicí.
              19:53
              Červi na talíři
               Manželé objevili alternativní potravinu-larvy potemníka moučného s vysokým obsahem bílkovin.Místo masa?
               21:55
               Předvečer výročí operace Anthropoid
                Před 80. lety výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík provedli atentát na nejmocnějšího muže protektorátu Reinharda Heydricha. Už dnes na řadě míst začaly vzpomínkové akce.
                22:53
                Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.
                 Méně známý je mezi lidmi příběh Skupiny Silver B, jejíž členové se s padáky snesli v Kasaličkách na Pardubicku.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                 23. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                 22. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                 21. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                 20. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                 17. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám