25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Zákaz pití alkoholu na nábřeží

Obsah dílu

Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:06
  Trh práce proukrajinské uprchlíky
   Víc než 51 tisíc ukrajinských uprchlíků si v Česku už našlo práci. Podle zaměstnavatelů jsou to často právě oni, kdo teď hlavně v průmyslu pomohl zaplnit neobsazená pracovní místa.
   03:47
   Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích
    Městská část Prahy 10 už řeší dvě žádosti k pokácení 5 000 metrů čtverečních porostu na místě, kde má být postavené druhé stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny. Na běžné povolení ke kácení porostů by se čekalo i několik týdnů.
    04:07
    Město Hradec Králové podá žalobu na NSA
     Město Hradec Králové podá v nejbližších dnech správní žalobu proti rozhodnutí Národní sportovní agentury o zastavení řízení ohledně dotace na stavbu fotbalového stadionu.
     04:31
     V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic.
      Uvedl to Státní zdravotní ústav. Ten v tuto chvíli nemá informace, že by laboratoře vyšetřovaly další podezřelé vzorky. Kontakty všech pozitivně testovaných prověřují hygienici.
      04:51
      Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku
       Starostové obcí na Křivoklátsku chtějí odložit zahájení procesu vzniku nového národního parku, a to do doby po komunálních volbách. Aktuálně plánovaný termín zahájení je 9. června, což znamená, že devadesátidenní lhůta pro vyjádření skončí několik dní před volbami.
       07:28
       Děčín řeší špatný stav soukromých domů
        Zhruba 30 nemovitostí ve špatném stavu se teď rozhodlo řešit město Děčín. Domy soukromých vlastníků teď obchází a mapuje. Majitelům pak rozesílá dopisy, kde je upozorňuje, aby se o nemovitosti řádně starali.
        09:28
        Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit.
         Zejména v turistických oblastech musí tamní obyvatelé doplácet na třídění, skládkování a likvidaci odpadu, který po sobě zanechali návštěvníci. V Jablonci nad Nisou pak evidují stovky lidí, kteří se od ledna k poplatku stále nepřihlásili. Těm teď hrozí odebrání popelnice.
         11:45
         Zákaz pití alkoholu na nábřeží
          O konci nočního pití alkoholu na pražských náplavkách dnes rozhodují tamní zastupitelé. Návrh, který předložila koalice "Spojené síly za Prahu" nemá jasnou podporu mezi opozicí ani koalicí. Očekává se proto dlouhá debata.
          13:48
          Nedostatek hostů v hotelech restauracích
           Další komplikace provozovatelů hotelů nebo restaurací. Kvůli rostoucím cenám energií a potravin, ale také nedostatku hostů, kteří se k nim po covidovém období stále nevrátili, řeší, jak upravit otevírací dobu. Aby neprodělávaly, začala už řada podniků fungovat jen o víkendech.
           15:24
           Padělané zboží na tržnici v Hatích
            V asijské tržnici v Hatích na Znojemsku inspektoři z České obchodní inspekce právě při kontrolách zabavují padělané zboží. Do první rozsáhlejší kontrole po odeznění protiepidemických opatření se zapojilo okolo 30 inspektorů a 40 policistů.
            17:30
            Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi
             Zastupitelé hlavního města projednávají odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi. Návrh v květnu schválili radní. Zdůvodnili to některými činy Koněva například jeho odpovědností za bombardování Mladé Boleslavi po válce.
             18:03
             Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic
              O možnosti přejmenování některých ulic hlasovali také lidé v Jičíně. Na radnici se totiž obrátilo několik obyvatel, kteří změnu požadovali kvůli ruské agresi na Ukrajině. Město proto vypsalo anketu, ve které se mohli vyjádřit pouze obyvatelé a majitelé podniků v dotčených ulicí.
              19:53
              Červi na talíři
               Manželé objevili alternativní potravinu-larvy potemníka moučného s vysokým obsahem bílkovin.Místo masa?
               21:55
               Předvečer výročí operace Anthropoid
                Před 80. lety výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík provedli atentát na nejmocnějšího muže protektorátu Reinharda Heydricha. Už dnes na řadě míst začaly vzpomínkové akce.
                22:53
                Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.
                 Méně známý je mezi lidmi příběh Skupiny Silver B, jejíž členové se s padáky snesli v Kasaličkách na Pardubicku.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                 12. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                 11. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                 10. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                 9. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                 8. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1

                 Napište nám