Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Začaly jarní chmelové brigády

Obsah dílu

Headlines — Nové centrum pro uprchlíky v Praze — Integrace ukrajinských běženců — Rozsudek v kauze Adama Vyčítala — Bilance policejních kontrol a nehod přes velikonoční svátky — Záchranná akce u jezu na řece Mži — Nákupit plyn za 2 mld. Kč pro další zimu — Dapadení žháře — Karlovy Vary zvýší ubytovací poplatek — Podmínka pro bývalého hokejistu — Škody po mrazivých nocích — Covid-19 méně zaměstnává nemocnice — Dopravní komplikace v Jihlavě — Přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — Záchrana labutě — Velká mostecká stávka — Začaly jarní chmelové brigády

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  02:31
  Nové centrum pro uprchlíky v Praze
   Dál také pokračuje příliv uprchlíků do Česka. Stát udělil běžencům skoro 300 tisíc speciálních víz. V každém kraji se o ně starají asistenční centra. To největší v Praze, které se přestěhovalo z Kongresového centra, dnes naplno začalo fungovat v budově bývalé banky ve Vysočanech.
   04:31
   Integrace ukrajinských běženců
    Běženci z Ukrajiny se postupně začleňují i do pracovního života v Česku. Třeba v Plzeňském kraji už našly zaměstnání skoro 4 tisíce z nich. Řada žen tam nastoupila do továren v průmyslových zónách.
    06:07
    Rozsudek v kauze Adama Vyčítala
     Roční podmíněný trest a dvouletý zákaz činnosti pro lékařku Martinu Šípkovou a půlroční podmínka pro zdravotní sestru Barboru Špásovou z nemocnice v Pardubicích. Takový verdikt dnes vynesl pardubický soud v případu Adama Vyčítala, který zůstal po operaci mandlí v bdělém kómatu.
     07:30
     Bilance policejních kontrol a nehod přes velikonoční svátky
      Životy dvou řidičů, jednoho spolujezdce a jednoho motorkáře si vyžádaly dopravní nehody, ke kterým došlo o prodlouženém velikonočním víkendu. Během volných dnů vyrazilo do terénu kvůli mimořádným kontrolám také více hlídek. Nejčastěji rozdávali policisté pokuty za rychlou jízdu.
      09:10
      Záchranná akce u jezu na řece Mži
       Záchranná akce u jezu na řece Mži. V Kozolupech na Plzeňsku pátraly včera odpoledne 3 jednotky hasičů po dvou cizincích muži a malé holčičce, se kterými se převrátil člun. Prohledávání řeky ukončili záchranáři poté, co zjistili, že je zachránil jejich krajan, který jim loď půjčil.
       09:27
       Nákupit plyn za 2 mld. Kč pro další zimu
        Vedení Prahy chce půjčit městské firmě Pražská plynárenská až dvě miliardy korun, aby mohla nakoupit plyn pro další zimu. Úvěr schválili radní, definitivně o něm ale rozhodnou zastupitelé koncem dubna. Důvodem podpory je prudký nárůst ceny plynu.
        09:50
        Dapadení žháře
         Pražští kriminalisté zadrželi 4 mladíky, které podezírají ze série 6 žhářských útoků v rozmezí pouhých 12 hodin. Došlo k nim z neděle na pondělí na pražském Žižkově.
         10:24
         Karlovy Vary zvýší ubytovací poplatek
          Největší tuzemské lázeňské město plánuje zvýšit ubytovací poplatky během posledního roku už podruhé. Návštěvníci Karlových Varů by tak od září navíc měli uhradit poplatek 50 korun za noc.
          12:21
          Podmínka pro bývalého hokejistu
           Zlínský krajský soud dnes nepravomocně uložil bývalému hokejovému reprezentantovi Romanu Čechmánkovi tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu pěti let za podvod. Způsobená škoda podle rozsudku přesáhla 7 milionů 200 tisíc korun.
           14:30
           Škody po mrazivých nocích
            Dnes v noci a ve středu ráno hrozí po celém Česku další mrazy. Na Vysočině, v Jihočeském kraji a také v části středních Čech by se už od večera mohlo tvořit i náledí. Mrazy můžou poškodit vegetaci, hlavně kvetoucí ovocné stromy.
            16:03
            Covid-19 méně zaměstnává nemocnice
             Přesně před rokem leželo v nemocnicích přes 4 tisíce lidí s covidem-19. Letos je situace výrazně lepší. Zdravotníci v Česku se teď starají zhruba o 750 pacientů s touto nákazou, přičemž intenzivní péči potřebuje na 50 z nich. Lékaři a zdravotní sestry si tak můžou vybírat první delší volno.
             17:50
             Dopravní komplikace v Jihlavě
              Na dva měsíce se kvůli rozsáhlým opravám uzavřel frekventovaný tunel na okraji Jihlavy. Slouží jako hlavní tepna z dálnice D1 na Moravské Budějovice nebo dále na Znojmo. V provozu je od roku 2004. A denně jím projede na 13 tisíc aut.
              20:13
              Přijímací zkoušky na víceletá gymnázia
               V Česku dnes začaly jednotné přijímací zkoušky na víceletá gymnázia. Písemné testy z matematiky a češtiny skládá přes 23 700 žáků. Většina z nich se hlásí na osmiletá gymnázia. Na jednom z nich - v Českých Budějovicích se byl dnes podívat i Martin Štěpánek.
               21:51
               Záchrana labutě
                Záchrana labutě v Plzni. Pracovníci záchranné stanice živočichů museli včera odpoledne přímo u rybníka sešívat krk labutí samici. Pták spolkl návnadu na ryby a ostrý kovový hák mu roztrhl jícen. Veterinář naštěstí zasáhl včas a labuť přežila.
                22:15
                Velká mostecká stávka
                 Před devadesáti lety skončila tzv. velká mostecká stávka. Tehdejší dramatické události teď přibližuje nový komiks a výstava v mosteckém muzeu. Stávka začala protesty chudých horníků proti hromadným výpovědím.
                 23:00
                 Začaly jarní chmelové brigády
                  V Žatci už pořádají tradiční chmelové brigády. Jarní sucho umožnilo zemědělcům začít dříve než obvykle. V těchto dnech připravují dráty, na které už v příštím týdnu začnou chmelové sazenice zavádět.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                  3. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                  30. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                  29. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                  27. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                  23. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám