Události v regionech (Praha)

8. únor 2022

Část: Pravidelná údržba vodojemů

Obsah dílu

Nemocnice omezují plánovanou péči — Strategické profese se potýkají s nákazou — Ředitelé škol mohou vyhlásit až 10 dní volna — Dva muži se zranili při požáru rodinného domu v Plavech na Jablonecku — Hrozivou nehodu zachytila bezpečnostní kamera — Nehoda na Karlovarsku zablokovala silnici — Kontroly bezinfekčnosti skončí ve čtvrtek — Jižní Čechy řeší problémy s dětskou pohotovostí — Pravidelná údržba vodojemů — Nezaměstnanost se v lednu zvýšila na 3,6 % — Rekonstrukce Barrandovského mostu — Dostavba pražského městského okruhu — Popraskané domy ve Vrbičanech — Na Plzeňsku se objevilo ohnisko ptačí chřipky — Výbuch v Sušici na Klatovsku

Části dílu

01:28
Nemocnice omezují plánovanou péči
  Některé nemocnice musejí kvůli vysoké nemocnosti personálu omezovat plánovanou péči. Někde se snaží udržet oddělení v provozu za cenu snižování počtu lůžek pro pacienty nebo zavíráním části oddělení.
  03:33
  Strategické profese se potýkají s nákazou
   V Jihlavě chybí policisté na odboru zbraní a v pardubicích zase úředníci na odboru dopravy.
   05:33
   Ředitelé škol mohou vyhlásit až 10 dní volna
    S vysokými počty nakažených se stále potýkají také školy. Pokud jejich ředitelé kvůli epidemii covidu nedokážou zajistit plnohodnotné vzdělávání, můžou - už od pondělí - vyhlásit až na deset dnů mimořádné ředitelské volno nebo distanční výuku.
    07:19
    Dva muži se zranili při požáru rodinného domu v Plavech na Jablonecku
     Jednoho z nich vrtulník ve vážném stavu přepravil na popáleninové centrum v pražských Vinohradech. Zásah komplikovala přítomnost tlakových lahví v domě.
     07:35
     Hrozivou nehodu zachytila bezpečnostní kamera
      Hrozivou nehodu zachytila bezpečností kamera v Dolních Měcholupech v Praze. Auto tam po nájezdu na betonový retardér vylétlo ze silnice, srazilo chodkyni a nabouralo do domu.
      08:07
      Nehoda na Karlovarsku zablokovala silnici
       Dopravní nehoda v noci na dnešek uzavřela hlavní tah mezi Prahou a Karlovými Vary. U Žlutic havarovala tři osobní a jedno nákladní auto, které mělo na návěsu další vozidla.
       09:47
       Kontroly bezinfekčnosti skončí ve čtvrtek
        Zmatky v platnosti opatření. Provozovatelé služeb i neočkovaní počítali s uvolněním od zítřka tak, jak to minulý týden oznámil ministr zdravotnictví.
        11:23
        Jižní Čechy řeší problémy s dětskou pohotovostí
         Pokuty lékařům, kteří nechtějí sloužit na dětské pohotovosti. Nové opatření zavádí Jihočeský kraj, protože kvůli nezájmu doktorů má dosud problém fungování služby zajistit.
         13:02
         Pravidelná údržba vodojemů
          Pravidelná údržba vodojemů v Českých Budějovicích. Vodohospodáři teď jeden po druhém vypouštějí a ručně je zbavují nečistot a usazenin.
          14:31
          Nezaměstnanost se v lednu zvýšila na 3,6 %
           Nezaměstnanost v Česku se v lednu zvýšila na 3,6 %. Bez práce tak bylo téměř 270 tisíc lidí. To je zhruba o 9 000 více než v prosinci.
           17:16
           Rekonstrukce Barrandovského mostu
            Barrandovský most v Praze čeká od května oprava, která si vyžádá dopravní omezení. Dnes to oznámilo vedení Prahy s tím, že půjde o pět etap prací.
            20:32
            Dostavba pražského městského okruhu
             Stavba jižní části okruhu u Běchovic - jak by měl vypadat už se dlouhá léta ví, stavět se ale nezačalo.
             22:52
             Popraskané domy ve Vrbičanech
              Ve Vrbičanech na Litoměřicku si lidé začínají stěžovat na praskání domů. Viní z toho nedaleký vápencový lom. Ten vlastní a provozuje čížkovická cementárna. Ta se brání: splňuje všechny zákonné normy.
              24:34
              Na Plzeňsku se objevilo ohnisko ptačí chřipky
               Letos už 6. ohnisko ptačí chřipky potvrdili veterináři v malochovu v Lišicích na Plzeňsku. Úhyn několika kusů krůt a nosnic nahlásila na krizovou linku veterinární správy majitelka chovu.
               24:59
               Výbuch v Sušici na Klatovsku
                Výbuch dnes otřásl rodinným domem v Sušici na Klatovsku. Explodovala v něm destilační kolona při pálení slivovice.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                9. únor 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. březen

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám