Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Kompenzace za protiepidemická opatření — Omikron zasáhl do provozu firem — Po 6-ti letech je Radek Petrůj očištěný v kauze "Vidkun". — Až osm a půl roku vězení za pořádání ayahuascových ceremonií nepravomocně vyměřil Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným Polákům — Výbuch v domě v Liberci — Nehodovost v Plzni za rok 2021 — Velkochov drůbeže a masokombinát na Třebíčsku — Silný vítr v Česku — Přívaly sněhu na horách — Parkování ma horách — Návštěvníkům šumavských horských středisek nestačí kapacita parkovišť — Zchátralý městský bazén v Liberci — Přemnožení divočáci v Česku — Katastrofální stav studentských kolejí v Jihlavě — Nový pavilon Jičínské nemocnice — Ženu připoutanou k topení zachránili z hořícího bytu pražští policisté — Už jen poslední etapa čeká mushery a jejich psí spřežení v extrémním závodu "Šediváčkův long"

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:22
  Kompenzace za protiepidemická opatření
   Majitelé restaurací a organizátoři adventních trhů ani po dvou měsících nevědí kdo, kdy a v jaké výši dostane kompenzace za protiepidemická opatření, které zavedla minulá vláda koncem loňského roku.
   03:50
   Omikron zasáhl do provozu firem
    Kompenzace od státu by teď potřebovaly také některé firmy. Epidemie covidu, hlavně stávající vlna nakažlivé varianty omikron, zasáhla řadu výrobních podniků v Česku.
    05:46
    Po 6-ti letech je Radek Petrůj očištěný v kauze "Vidkun".
     Někdejší vedoucí olomoucké krajské hospodářské kriminálky se podle obžaloby měl podílet na ovlivňování vyšetřování některých případů.
     06:11
     Až osm a půl roku vězení za pořádání ayahuascových ceremonií nepravomocně vyměřil Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným Polákům
      Ti do Česka přivezli přibližně 200 kilo psychotropní látky DMT, která byla určená k přípravě rituálních nápojů jihoamerických šamanů.
      06:39
      Výbuch v domě v Liberci
       Příčinu včerejšího požáru tří-patrového domu v Liberci vyšetřuje stále policie. Z 10-ti hospitalizovaných by v tuhle chvíli měla být v nemocnici už pouze žena, kterou musel kvůli popáleninám přepravit vrtulník do Prahy.
       08:34
       Nehodovost v Plzni za rok 2021
        Téměř o 200 dopravních nehod víc než v roce 2020 vloni zaznamenali policisté v Plzeňském kraji.
        10:11
        Velkochov drůbeže a masokombinát na Třebíčsku
         Za Jemnicí na Třebíčsku má do několika let stát velkochov drůbeže a masokombinát. Zastupitelé města už loni v březnu zařadili žádost soukromé společnosti mezi chystané změny územního plánu.
         12:47
         Silný vítr v Česku
          Meteorologové opět varují před silným větrem a sněhovými jazyky. Další výstraha začne platit už v noci na zítřek a potrvá minimálně do neděle.
          12:47
          Přívaly sněhu na horách
           Největší potíže tu podle meteorologů může způsobit právě spojení silného větru se sněžením o ostatně meteorologové předpovídali už od dnešního odpoledne a sněžit by mělo do pátku.
           15:45
           Parkování ma horách
            V horských střediscích nestačí kapacita parkovišť. V Železné Rudě tak lyžaři parkují také v centru města nebo podél silnic.
            15:45
            Návštěvníkům šumavských horských středisek nestačí kapacita parkovišť
             V Železné Rudě začínají lyžaři parkovat i v centru města nebo podél silnic. Město už kvůli tomu zavedlo skibus, který objíždí město i okolí. Jenže ten využívá jen část návštěvníků. Řada lidí chce totiž parkoviat co nejblíž ke sjezdovkám.
             17:16
             Zchátralý městský bazén v Liberci
              Skoro 40-letý liberecký plavecký bazén budí emoce mezi tamními zastupiteli. Experti z ČVUT zjistili, že je v havarijním stavu a měl by se ihned uzavřít. Město se ale rozhodlo provozovat krytý bazén dál.
              18:53
              Přemnožení divočáci v Česku
               Přemnožení divočáci v Česku působí problémy. Kromě toho, že můžou přenášet nebezpečný prasečí mor, stahují se také do měst.
               20:55
               Katastrofální stav studentských kolejí v Jihlavě
                Vysokoškolské koleje, které podle studentů vypadají spíš jako levná ubytovna. Prostory navíc může využít pouze část dojíždějících.
                22:24
                Nový pavilon Jičínské nemocnice
                 Stavba multifunkčního pavilonu začala dnes v areálu Oblastní nemocnice v Jičíně. Královéhradecký kraj za něj zaplatí téměř 320 milionů korun.
                 24:05
                 Ženu připoutanou k topení zachránili z hořícího bytu pražští policisté
                  Nejdřív museli vyrazit dveře a požár uhasit. 37-letá žena se silně nadýchala kouře a záchranáři ji převezli do nemocnice.
                  24:26
                  Už jen poslední etapa čeká mushery a jejich psí spřežení v extrémním závodu "Šediváčkův long"
                   V Orlických horách se koná už po 25.-té.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                   Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                   Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                   Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                   Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Zvýšení stanovených cen plynu — Vedení Plzně už oznámilo, že na další zdražení nepřistoupí — Část Příbrami včetně nemocnice a radnice byla ráno bez vody — Policisté v Česku evidují od začátku letošního roku do konce dubna 54 vražd — Na pardubickém letišti přistál americký létající tanker — Zájem o bezpečnostní studijní obory — Odstranění sochy v Jaroměři — Bojující Rusové proti Rusku — Praha může začít s výstavbou Dvoreckého mostu — V Plzni vzniká takzvaný tunelový zárodek — Štola Johannes otevřela — Začíná lázeňská sezona — Špatné zásobování pitnou vodou dlouhá léta trápí obyvatele liberecké části Ruprechtice. — Plzeň si připomíná osvobození americkou armádou — Slavnosti svobody v Plzni — Požár osobního automobilu dnes likvidovali hasiči u Mikulova na Teplicku — Odvolací soud potvrdil osvobození všech 9-ti obžalovaných v kauze údajného dotačního podvodu a poškození přírody v Krkonoších — Silnice spojující Souš a Smědavu v Jizerských horách je ale stále zavřená kvůli sněhu.

                   Premiéra pátek 6. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám