Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Kompenzace za protiepidemická opatření — Omikron zasáhl do provozu firem — Po 6-ti letech je Radek Petrůj očištěný v kauze "Vidkun". — Až osm a půl roku vězení za pořádání ayahuascových ceremonií nepravomocně vyměřil Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným Polákům — Výbuch v domě v Liberci — Nehodovost v Plzni za rok 2021 — Velkochov drůbeže a masokombinát na Třebíčsku — Silný vítr v Česku — Přívaly sněhu na horách — Parkování ma horách — Návštěvníkům šumavských horských středisek nestačí kapacita parkovišť — Zchátralý městský bazén v Liberci — Přemnožení divočáci v Česku — Katastrofální stav studentských kolejí v Jihlavě — Nový pavilon Jičínské nemocnice — Ženu připoutanou k topení zachránili z hořícího bytu pražští policisté — Už jen poslední etapa čeká mushery a jejich psí spřežení v extrémním závodu "Šediváčkův long"

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:22
  Kompenzace za protiepidemická opatření
   Majitelé restaurací a organizátoři adventních trhů ani po dvou měsících nevědí kdo, kdy a v jaké výši dostane kompenzace za protiepidemická opatření, které zavedla minulá vláda koncem loňského roku.
   03:50
   Omikron zasáhl do provozu firem
    Kompenzace od státu by teď potřebovaly také některé firmy. Epidemie covidu, hlavně stávající vlna nakažlivé varianty omikron, zasáhla řadu výrobních podniků v Česku.
    05:46
    Po 6-ti letech je Radek Petrůj očištěný v kauze "Vidkun".
     Někdejší vedoucí olomoucké krajské hospodářské kriminálky se podle obžaloby měl podílet na ovlivňování vyšetřování některých případů.
     06:11
     Až osm a půl roku vězení za pořádání ayahuascových ceremonií nepravomocně vyměřil Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným Polákům
      Ti do Česka přivezli přibližně 200 kilo psychotropní látky DMT, která byla určená k přípravě rituálních nápojů jihoamerických šamanů.
      06:39
      Výbuch v domě v Liberci
       Příčinu včerejšího požáru tří-patrového domu v Liberci vyšetřuje stále policie. Z 10-ti hospitalizovaných by v tuhle chvíli měla být v nemocnici už pouze žena, kterou musel kvůli popáleninám přepravit vrtulník do Prahy.
       08:34
       Nehodovost v Plzni za rok 2021
        Téměř o 200 dopravních nehod víc než v roce 2020 vloni zaznamenali policisté v Plzeňském kraji.
        10:11
        Velkochov drůbeže a masokombinát na Třebíčsku
         Za Jemnicí na Třebíčsku má do několika let stát velkochov drůbeže a masokombinát. Zastupitelé města už loni v březnu zařadili žádost soukromé společnosti mezi chystané změny územního plánu.
         12:47
         Silný vítr v Česku
          Meteorologové opět varují před silným větrem a sněhovými jazyky. Další výstraha začne platit už v noci na zítřek a potrvá minimálně do neděle.
          12:47
          Přívaly sněhu na horách
           Největší potíže tu podle meteorologů může způsobit právě spojení silného větru se sněžením o ostatně meteorologové předpovídali už od dnešního odpoledne a sněžit by mělo do pátku.
           15:45
           Parkování ma horách
            V horských střediscích nestačí kapacita parkovišť. V Železné Rudě tak lyžaři parkují také v centru města nebo podél silnic.
            15:45
            Návštěvníkům šumavských horských středisek nestačí kapacita parkovišť
             V Železné Rudě začínají lyžaři parkovat i v centru města nebo podél silnic. Město už kvůli tomu zavedlo skibus, který objíždí město i okolí. Jenže ten využívá jen část návštěvníků. Řada lidí chce totiž parkoviat co nejblíž ke sjezdovkám.
             17:16
             Zchátralý městský bazén v Liberci
              Skoro 40-letý liberecký plavecký bazén budí emoce mezi tamními zastupiteli. Experti z ČVUT zjistili, že je v havarijním stavu a měl by se ihned uzavřít. Město se ale rozhodlo provozovat krytý bazén dál.
              18:53
              Přemnožení divočáci v Česku
               Přemnožení divočáci v Česku působí problémy. Kromě toho, že můžou přenášet nebezpečný prasečí mor, stahují se také do měst.
               20:55
               Katastrofální stav studentských kolejí v Jihlavě
                Vysokoškolské koleje, které podle studentů vypadají spíš jako levná ubytovna. Prostory navíc může využít pouze část dojíždějících.
                22:24
                Nový pavilon Jičínské nemocnice
                 Stavba multifunkčního pavilonu začala dnes v areálu Oblastní nemocnice v Jičíně. Královéhradecký kraj za něj zaplatí téměř 320 milionů korun.
                 24:05
                 Ženu připoutanou k topení zachránili z hořícího bytu pražští policisté
                  Nejdřív museli vyrazit dveře a požár uhasit. 37-letá žena se silně nadýchala kouře a záchranáři ji převezli do nemocnice.
                  24:26
                  Už jen poslední etapa čeká mushery a jejich psí spřežení v extrémním závodu "Šediváčkův long"
                   V Orlických horách se koná už po 25.-té.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                   Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                   Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                   Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                   Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                   Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                   Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám