26 minut

4. ledna 2022

Obsah dílu

Headlines — Spor o cenu za vjezd autobusů na terminál — Na Českolipsku nevyjely autobusové spoje — Třetí dávka očkování pro všechny starší 18 let — Falešné certifikáty o očkování — Testování na covid-19 ve firmách — Zkrácení karantény a izolace na 5 dnů — Šlechtitelský chov zasažený ptačí chřipkou — Obleva rozvodnila řeky — Města kvůli cenám energií zdražují služby — Zdražování vody — Rušení nočního klidu v Karlových Varech — Začaly talentové přijímací zkoušky na SŠ — Příčina požáru penzionu v Krkonoších — Policie pátrá po zloději — Mobilní pošta na Mladoboleslavsku a Mělnicku

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:06
  Spor o cenu za vjezd autobusů na terminál
   Magistrát v Hradci Králové žádá víc než dvojnásobné zvýšení poplatku za vjezd autobusu na svůj terminál. Hejtmanství, které autobusy objednává a platí, nabízí jen o 16 Kč navíc.
   03:13
   Na Českolipsku nevyjely autobusové spoje
    Na Českolipsku pokračují problémy s fungování veřejné autobusové dopravy. Ráno vůbec nevyjely čtyři spoje, odpoledne pak dopravce ČSAD Liberec nevypravil ještě jeden spoj z České Lípy do Doks. Důvodem je nedostatek řidičů.
    03:55
    Třetí dávka očkování pro všechny starší 18 let
     Všichni dospělí v Česku se ode dneška můžou nechat očkovat posilující dávkou vakcíny proti covidu už po pěti měsících od předchozí úplné vakcinace. Na některých očkovacích místech, kde vakcíny podávají i bez předchozí rezervace, se kvůli tomu během dne tvořily fronty.
     04:28
     Falešné certifikáty o očkování
      Kriminální policie začala stíhat čtveřici žen, které zájemcům obstarávaly falešné certifikáty o očkování proti covidu. Dvě z nich pracovaly jako zdravotní sestry v očkovacím centru Vsetínské nemocnice, další dvě zajišťovaly domluvu se zájemci o tyto padělky. Čtveřice si těmito podvody vydělala bezmála půl milionu korun.
      06:18
      Testování na covid-19 ve firmách
       Návrh vlády testovat ve firmách úplně všechny zaměstnance, stejně jako neočkované, po dnešním jednání v tripartitě se zástupci odborů a zaměstnavatelů doznal určité korekce. Opatření začne platit od pondělí 17. ledna, jak bylo plánováno. Ale všech zaměstnanců, neočkovaných i očkovaných, se testy budou týkat jen v prvních 2 týdnech.
       07:00
       Zkrácení karantény a izolace na 5 dnů
        O vývoji koronavirové epidemie dnes zástupci vlády jednali taky s hejtmany. Řešilo se zkrácení karantény a izolace při nákaze covidem na 5 dní. Zatím platí karanténa v délce sedmi dnů, izolace 14 dnů.
        08:09
        Šlechtitelský chov zasažený ptačí chřipkou
         Jediný šlechtitelský chov hus v Česku v jihočeském Rybářství Nové Hrady je zdecimovaný opakovaným výskytem ptačí chřipky, kvůli kterému byla naprostá většina tamních hejn preventivně utracena. Z chovných a šlechtitelských důvodů tam bylo likvidace ušetřených 800 nenakažených a vyšetřených kusů této drůbeže.
         09:55
         Obleva rozvodnila řeky
          Teplo a tání sněhu a déšť zvedají hladiny podhorských řek. Zatím nejvíc na Šumavě, kde v Rejštejně Otava vystoupala už na třetí stupeň povodňové aktivity znamenající stav ohrožení.
          13:19
          Města kvůli cenám energií zdražují služby
           Ceny elektřiny, plynu, tepla nebývale stoupají, zdražuje i voda a tíhu toho nesou i města a obce. A i je to nutí ke zdražování vodného, stočného, dodávek tepla, jízdného v městské dopravě, nebo vstupného na sportoviště a do kulturních institucí.
           17:14
           Zdražování vody
            Voda zdraží všude. Třeba v Pardubicích o pět procent, v Jihlavě o šest a například v Liberci o víc než sedm. A v Libereckém kraji, konkrétně na Frýdlantsku, byl dnes i náš štáb.
            18:26
            Rušení nočního klidu v Karlových Varech
             Magistrát v Karlových Varech trápí rušení nočního klidu v lázeňském centru města. Majitelům a provozovatelům klubů v Jaltské ulici, o kterou především jde, nabízí dohodu. Například o tom, aby návštěvníci skleničky s pitím nemohli vynášet ven, na ulici, nebo aby se omezilo přecházení z klubu do klubu s lístky s možností opakovaného vstupu.
             20:41
             Začaly talentové přijímací zkoušky na SŠ
              Začaly talentové přijímací zkoušky na střední školy. Týkají se i těch škol, kam budou v rámci optimalizace od září docházet studenti úplně jiných oborů. Konkrétně úspěšní uchazeči o studium oděvní tvorby v Červeném Kostelci přejdou od nového školního roku do Velkého Poříčí - svou školu uvolní budoucím zdravotníkům z Trutnova. Návrhářů se totiž hlásí málo, zdravotníků stále víc.
              22:17
              Příčina požáru penzionu v Krkonoších
               Závada na elektroinstalaci nebo na komíně pravděpodobně může za požár penzionu v Krkonoších. V podkroví stavby v Horní Malé Úpě se plameny rozšířily v neděli v podvečer. Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů. Ti škodu odhadli na 900 tisíc korun. Vyšetřovatel vyloučil, že by za požárem bylo úmyslné založení.
               22:35
               Policie pátrá po zloději
                Dlouho bez povšimnutí pátral zloděj v příruční tašce seniora. Teď po něm a jeho společnici pátrá policie. Dvojice si důchodce vyhlédla v supermarketu v Bucharově ulici v Praze 5 a zatímco nakupoval, neznámý muž mu z tašky sebral peněženku i s doklady, platební kartou a hotovostí.
                23:12
                Mobilní pošta na Mladoboleslavsku a Mělnicku
                 Do 21 vesnic na Mělnicku a Mladoboleslavsku nově zajíždí mobilní pošta. Jsou to obce, které kamennou pobočku nemají. Jejich obyvatelé si v této poštovní dodávce můžou vyzvednout peníze nebo podat dopis k odeslání. Zatím jde o testovací provoz, ale už teď ho management pošty hodnotí jako úspěšný. Postupně by takových dodávek mělo fungovat víc.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 5. ledna 2022

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 19. dubna

                 Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                 19. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. dubna

                 Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                 18. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. dubna

                 Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                 17. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. dubna

                 Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                 16. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. dubna

                 Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                 15. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. dubna

                 Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                 12. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. dubna

                 Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                 11. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. dubna

                 ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                 10. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 9. dubna

                 Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                 9. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. dubna

                 Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                 8. 4. 2024 na ČT1

                 Napište nám