Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Spor o cenu za vjezd autobusů na terminál — Na Českolipsku nevyjely autobusové spoje — Třetí dávka očkování pro všechny starší 18 let — Falešné certifikáty o očkování — Testování na covid-19 ve firmách — Zkrácení karantény a izolace na 5 dnů — Šlechtitelský chov zasažený ptačí chřipkou — Obleva rozvodnila řeky — Města kvůli cenám energií zdražují služby — Zdražování vody — Rušení nočního klidu v Karlových Varech — Začaly talentové přijímací zkoušky na SŠ — Příčina požáru penzionu v Krkonoších — Policie pátrá po zloději — Mobilní pošta na Mladoboleslavsku a Mělnicku

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:06
  Spor o cenu za vjezd autobusů na terminál
   Magistrát v Hradci Králové žádá víc než dvojnásobné zvýšení poplatku za vjezd autobusu na svůj terminál. Hejtmanství, které autobusy objednává a platí, nabízí jen o 16 Kč navíc.
   03:13
   Na Českolipsku nevyjely autobusové spoje
    Na Českolipsku pokračují problémy s fungování veřejné autobusové dopravy. Ráno vůbec nevyjely čtyři spoje, odpoledne pak dopravce ČSAD Liberec nevypravil ještě jeden spoj z České Lípy do Doks. Důvodem je nedostatek řidičů.
    03:55
    Třetí dávka očkování pro všechny starší 18 let
     Všichni dospělí v Česku se ode dneška můžou nechat očkovat posilující dávkou vakcíny proti covidu už po pěti měsících od předchozí úplné vakcinace. Na některých očkovacích místech, kde vakcíny podávají i bez předchozí rezervace, se kvůli tomu během dne tvořily fronty.
     04:28
     Falešné certifikáty o očkování
      Kriminální policie začala stíhat čtveřici žen, které zájemcům obstarávaly falešné certifikáty o očkování proti covidu. Dvě z nich pracovaly jako zdravotní sestry v očkovacím centru Vsetínské nemocnice, další dvě zajišťovaly domluvu se zájemci o tyto padělky. Čtveřice si těmito podvody vydělala bezmála půl milionu korun.
      06:18
      Testování na covid-19 ve firmách
       Návrh vlády testovat ve firmách úplně všechny zaměstnance, stejně jako neočkované, po dnešním jednání v tripartitě se zástupci odborů a zaměstnavatelů doznal určité korekce. Opatření začne platit od pondělí 17. ledna, jak bylo plánováno. Ale všech zaměstnanců, neočkovaných i očkovaných, se testy budou týkat jen v prvních 2 týdnech.
       07:00
       Zkrácení karantény a izolace na 5 dnů
        O vývoji koronavirové epidemie dnes zástupci vlády jednali taky s hejtmany. Řešilo se zkrácení karantény a izolace při nákaze covidem na 5 dní. Zatím platí karanténa v délce sedmi dnů, izolace 14 dnů.
        08:09
        Šlechtitelský chov zasažený ptačí chřipkou
         Jediný šlechtitelský chov hus v Česku v jihočeském Rybářství Nové Hrady je zdecimovaný opakovaným výskytem ptačí chřipky, kvůli kterému byla naprostá většina tamních hejn preventivně utracena. Z chovných a šlechtitelských důvodů tam bylo likvidace ušetřených 800 nenakažených a vyšetřených kusů této drůbeže.
         09:55
         Obleva rozvodnila řeky
          Teplo a tání sněhu a déšť zvedají hladiny podhorských řek. Zatím nejvíc na Šumavě, kde v Rejštejně Otava vystoupala už na třetí stupeň povodňové aktivity znamenající stav ohrožení.
          13:19
          Města kvůli cenám energií zdražují služby
           Ceny elektřiny, plynu, tepla nebývale stoupají, zdražuje i voda a tíhu toho nesou i města a obce. A i je to nutí ke zdražování vodného, stočného, dodávek tepla, jízdného v městské dopravě, nebo vstupného na sportoviště a do kulturních institucí.
           17:14
           Zdražování vody
            Voda zdraží všude. Třeba v Pardubicích o pět procent, v Jihlavě o šest a například v Liberci o víc než sedm. A v Libereckém kraji, konkrétně na Frýdlantsku, byl dnes i náš štáb.
            18:26
            Rušení nočního klidu v Karlových Varech
             Magistrát v Karlových Varech trápí rušení nočního klidu v lázeňském centru města. Majitelům a provozovatelům klubů v Jaltské ulici, o kterou především jde, nabízí dohodu. Například o tom, aby návštěvníci skleničky s pitím nemohli vynášet ven, na ulici, nebo aby se omezilo přecházení z klubu do klubu s lístky s možností opakovaného vstupu.
             20:41
             Začaly talentové přijímací zkoušky na SŠ
              Začaly talentové přijímací zkoušky na střední školy. Týkají se i těch škol, kam budou v rámci optimalizace od září docházet studenti úplně jiných oborů. Konkrétně úspěšní uchazeči o studium oděvní tvorby v Červeném Kostelci přejdou od nového školního roku do Velkého Poříčí - svou školu uvolní budoucím zdravotníkům z Trutnova. Návrhářů se totiž hlásí málo, zdravotníků stále víc.
              22:17
              Příčina požáru penzionu v Krkonoších
               Závada na elektroinstalaci nebo na komíně pravděpodobně může za požár penzionu v Krkonoších. V podkroví stavby v Horní Malé Úpě se plameny rozšířily v neděli v podvečer. Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů. Ti škodu odhadli na 900 tisíc korun. Vyšetřovatel vyloučil, že by za požárem bylo úmyslné založení.
               22:35
               Policie pátrá po zloději
                Dlouho bez povšimnutí pátral zloděj v příruční tašce seniora. Teď po něm a jeho společnici pátrá policie. Dvojice si důchodce vyhlédla v supermarketu v Bucharově ulici v Praze 5 a zatímco nakupoval, neznámý muž mu z tašky sebral peněženku i s doklady, platební kartou a hotovostí.
                23:12
                Mobilní pošta na Mladoboleslavsku a Mělnicku
                 Do 21 vesnic na Mělnicku a Mladoboleslavsku nově zajíždí mobilní pošta. Jsou to obce, které kamennou pobočku nemají. Jejich obyvatelé si v této poštovní dodávce můžou vyzvednout peníze nebo podat dopis k odeslání. Zatím jde o testovací provoz, ale už teď ho management pošty hodnotí jako úspěšný. Postupně by takových dodávek mělo fungovat víc.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                 3. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                 2. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                 30. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám