25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Regulace Airbnb v Českém Krumlově — Další města omezit Airbnb neplánují — Data k Airbnb — Černí pasažéři v plzeňské MHD — V Mostě se pod autobusem propadla silnice — Dopravní kolaps v Českých Budějovicích — Dopravní komplikace na Letné v Praze — Úřad udělil Babišovi pokutu za střet zájmů — Pardubické letiště řeší jak z krize — Odstranění grafity v Českém Švýcarsku — Předvolební debata — Vyjednávání o dolu Turów — Dodržování maximální povolené rychlosti v Chebu — Uzavírka Americké ulice v Plzni — Headlines

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:19
  Regulace Airbnb v Českém Krumlově
   Byty, které slouží ke krátkodobým pronájmům, by měly v Praze a už i v Českém Krumlově být nově zkolaudované na stejné úrovni, jaká je vyžadována u penzionů, hotelů a jiných ubytovacích zařízení.
   04:01
   Další města omezit Airbnb neplánují
    Tak jako Český Krumlov jsou na seznamu UNESCO hned tři města Vysočiny. Ty ale omezovat krátkodobé ubytování neplánují. Spíš naopak – chtějí do centra nalákat víc turistů. Na historickém náměstí v Telči má jejich ubytování v rodinných domech dlouhou tradici.
    06:02
    Data k Airbnb
     K problematice krátkodobých pronájmů ještě několik čísel.
     06:53
     Černí pasažéři v plzeňské MHD
      Plzeňský dopravní podnik se potýká s nebývalým množstvím černých pasažérů - a to na zcela konkrétních linkách městské dopravy. Bez jízdenky trolejbusy jezdí řada zahraničních dělníků do průmyslové zóny Borská pole.
      08:48
      V Mostě se pod autobusem propadla silnice
       V Mostě se před 7. hodinou ráno pod autobusem městské dopravy propadla vozovka v ulici Josefa Skupy, před kruhovým objezdem u Luny. Silnici v této rušné ulici předtím podemlela voda vytékající z prasklého potrubí. Autobus zůstal v díře velké asi 2,5 x 5 metrů uvězněný.
       09:20
       Dopravní kolaps v Českých Budějovicích
        Druhý den ve směru od Kaplice a od Českého Krumlova omezení ukázal, že lidi z okolních obcí mají hlavně ráno v dopravní špičce problém se včas dostat do zaměstnání nebo s dětmi do škol.
        11:11
        Dopravní komplikace na Letné v Praze
         Na komplikace je připravená policie v Praze na Letné, u fotbalového stadionu Sparty. Začne tam utkání Evropské ligy mezi domácím týmem a Glasgow Rangers.
         12:58
         Úřad udělil Babišovi pokutu za střet zájmů
          Městský úřad v Černošicích uložil premiéru Andreji Babišovi pokutu čtvrt milionu korun za přestupek proti zákonu o střetu zájmů. Přestupek spočívá v tom, že Andrej Babiš jako člen vlády zároveň vlastní i média.
          13:38
          Pardubické letiště řeší jak z krize
           Nové mezinárodní linky, více charterových letů, servisní haly a nákladní doprava – pardubické letiště řeší, jak z krize.
           15:12
           Odstranění grafity v Českém Švýcarsku
            Začalo odstraňování grafity, které se objevilo minulý týden v Edmundově soutěsce v Hřensku. Údolí, kde vandal posprejoval skálu, patří mezi nejpřísněji chráněné zóny národního parku České Švýcarsko. Nápis se nejprve snažili odstranit zaměstnanci parku, ale neúspěšně. Specializované firmě to bude trvat asi dva dny.
            17:16
            Předvolební debata
             Předvolební debata České televize s lídry kandidátek v Praze.
             18:52
             Vyjednávání o dolu Turów
              Už 2 dny se na Ministerstvu životního prostředí snaží resortní ministři Česka a Polska - Richard Brabec a Michal Kurtyka - dojednat kompromis ohledně fungování polského hnědouhelného dolu Turow.
              20:45
              Dodržování maximální povolené rychlosti v Chebu
               Radnice v Chebu se víc zaměří na dodržování povolené rychlosti. Místní strážnici totiž zastaví během několika hodin i desítky řidičů, kteří maximální povolenou rychlost nedodrží. Městská policie ve spolupráci se státní policií, hasičským sborem a Besipem vybrala riziková místa, kam umístí stacionární radary.
               22:28
               Uzavírka Americké ulice v Plzni
                Uzavření Americké třídy v Plzni prodlužuje průjezd centrem. Město ulici zčásti uzavřelo 23. srpna s cílem zklidnit ji a vytvořit komfortnější zónu pro pěší. V praxi to zatím dopadá spíš naopak - řidiči tam stojí v kolonách a podle některých živnostníků z Americké ulice k nim chodí míň zákazníků.
                27:06
                Headlines
                 Přehled zpráv.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

                 1. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

                 30. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                 29. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                 28. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám