25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Zbytečné karantény? — Teplická škola, kde se netestovalo na koronavirus — Lokální ohniska covidu-19 v Ústeckém kraji — Případ Adama Vyčítala u soudu — Tunel pod Bílinou bude — Obchvat Chrudimi kritizují někteří obyvatelé okolních obcí — Z České Třebové odchází výrobce lokomotiv — Kolínská Toyota obnovila po odstávce kvůli nedostatku čipů výrobu — Pokuta pro Polsko za těžbu v dole Turów — Předvolební debata kandidátů v Královéhradeckém kraji — Pytláctví a nelegální obchod s chráněnými a exotickými zvířaty — Celní správa o obchodu s ohroženými druhy — Razie na pytláky — Spory o opravu náměstí ve Velkém Meziříčí — Nákladové nádraží Žižkov se promění na byty — Studenti pomáhají sklízet dýně

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Zbytečné karantény?
   Epidemie covidu-19 stále omezuje výuku na některých základních školách. V Královéhradeckém kraji museli například v září nastavit karanténní opatření ve 20 školách a to kvůli pozitivnímu testu u dětí, nebo učitelů.
   02:56
   Teplická škola, kde se netestovalo na koronavirus
    V teplické základní škole posunuli začátek výuky kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která stále ještě probíhá. Všech 400 žáků se tam učí pouze v jednom ze tří pavilonů. Protože škola začala s výukou teprve včera, žáky testovat nemusela vůbec.
    04:04
    Lokální ohniska covidu-19 v Ústeckém kraji
     Po necelých třech týdnech výuky se museli žáci Základní školy Mojžíř vrátit opět k distanční výuce. Důvodem byly pozitivní testy, které se prokázaly u žáků i pedagogů.
     05:01
     Případ Adama Vyčítala u soudu
      Matka Adama Vyčítala, který zůstal po operaci mandlí v bdělém kómatu, obvinila u soudu zdravotníky i Pardubickou nemocnici.
      06:51
      Tunel pod Bílinou bude
       Centrální komise Ministerstva dopravy podpořila vytvoření tunelu pod Bílinou. Obchvat města by měl být 3,2 km dlouhý a bude mít čtyři pruhy. Na hlavním tahu mezi Karlovými Vary a Libercem svede tranzitní dopravu mimo město.
       08:34
       Obchvat Chrudimi kritizují někteří obyvatelé okolních obcí
        Ve hře jsou 3 varianty, kudy by poslední část obchvatu mohla vést. První počítá s trasou přes městskou část Markovice. V tomto případě by se stavba přiblížila k domům až na 25 metrů. Při druhé možnosti by pak silnice obkroužila obec Bylany. Třetí možnost zas dovede dopravu k Třibřichům.
        09:06
        Z České Třebové odchází výrobce lokomotiv
         Největší výrobce posunovacích lokomotiv v Evropské unii stěhuje produkci nových strojů do Jihlavy. Důvodem je nedostatek prostor i lidí v původním podniku CZ LOKO v České Třebové. Ten se bude nově soustředit na rozšíření opravárenského a zákaznického servisu.
         10:50
         Kolínská Toyota obnovila po odstávce kvůli nedostatku čipů výrobu
          Zaměstnanci Toyoty nastoupili do plného třísměnného provozu. Doma zůstávali s týdenní přestávkou od 15. srpna a dostávali přitom 80% průměrného výdělku. Linky musela několikrát zastavit od začátku léta i mladoboleslavská Škoda. Další týdenní odstávku chystá společnost od příštího pondělí.
          11:15
          Pokuta pro Polsko za těžbu v dole Turów
           Podle rozhodnutí Soudního dvora EU má Polsko platit denně pokutu ve výši 12,7 milionu korun za to, že nezastavilo těžbu v dole poblíž české hranice. Hnědouhelný důl Turów sousedí s Libereckem. Jeho rozšíření i těžba vede podle české strany mimo jiné k úbytku vody.
           13:30
           Předvolební debata kandidátů v Královéhradeckém kraji
            Česká televize pokračuje v sérii předvolebních debat zaměřených na jednotlivé kraje - dnes ve 20:05 na ČT 24 bude na řadě Královéhradecký kraj. Debatu ze studia KH1 bude moderovat Martin Řezníček.
            15:11
            Pytláctví a nelegální obchod s chráněnými a exotickými zvířaty
             Česko v hledáčku ochránců zvířat. Na nelichotivé listině je několik let kvůli pytlákům a byznysu s exotickou zvěří. Kriminalisté zároveň pokračují ve vyšetřování rozsáhlého nezákonného lovu chráněných druhů a pražský soud se znovu zabývá případem nelegálního obchodování s nosorožčími rohy.
             17:33
             Celní správa o obchodu s ohroženými druhy
              V průběhu posledních let přibylo záchytů a zjištění porušení pravidel. Zatímco v roce 2012 to bylo 61 případů, o čtyři roky později už 162. V roce 2019 dokonce 219 záchytů. Covid-19 chráněným zvířatům pomohl. Pytláci nesměli do zahraničí a celosvětově zabili o třetinu méně zvířat. To platí i ve statistikách českých celníků.
              18:48
              Razie na pytláky
               Dovoz tygrů do české honitby měl skončit jejich nelegálním odlovem. K tomu nakonec nedošlo. Podle vyšetřovatelů si to totiž zprostředkovatel nakonec rozmyslel. Akce s názvem Lovec nakonec vyšetřovatele přivedla na stopu dalšího pytláka, který usmrtil kvůli trofeji šumavského rysa.
               20:36
               Spory o opravu náměstí ve Velkém Meziříčí
                Šest let sporů, konec dvou starostů a jedno neúspěšné referendum. Takový je zatím účet rekonstrukce náměstí ve Velkém Meziříčí. Zastupitelé se celou dobu neshodli, podle kterého z účastníků architektonické soutěže stavět, až se nakonec vrátili k odmítanému vítězi.
                22:28
                Nákladové nádraží Žižkov se promění na byty
                 Budoucnost pražského nákladového nádraží má jasnější obrysy. Developeři spolu s městem plánují výstavbu celé nové čtvrti. Veřejnosti ji má blíže představit výstava v Centru architektury a městského plánování.
                 24:03
                 Studenti pomáhají sklízet dýně
                  Na polích začala sklizeň dýní. V Hradci Králové s ní pomáhají studenti z Hořic. Plní si tak povinnou praxi a zároveň kompenzují nedostatek pracovníků v zemědělství.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                  10. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                  9. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                  8. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                  5. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                  4. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                  3. 8. 2022 na ČT1

                  Napište nám