25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Počet případů covid-19 v ČR stoupá — Počet případů covid-19 v ČR stoupá — Výsledky testování dětí na covid ve školách — Očkovací kamion skončil misi v Královéhradeckého kraji — Během prázdnin zemřelo na silnicích 105 lidí — Prázdninová bilance nehod — Autonehoda na pražském Barrandově — Opuštěný zámek v Protivíně má majitele — Roste zájem o obědy zdarma — Nový obchvat Roudnice nad Labem — Oprava dálnice D5 komplikuje dopravu — Sklářský průmysl v krizi — Sklářský průmysl v krizi — Výroba divadelních cen Thálie — Výroba divadelních cen Thálie — Nové záchytné parkoviště — Nové podzemní trasy pod Snežkou — Prezident Miloš Zeman vyzval Zdeňka Hřiba

Části dílu

00:18
Headlines
  Přehled zpráv
  00:46
  Počet případů covid-19 v ČR stoupá
   V Česku opět stoupá počet nakažených koronavirem. Nejvíce pozitivních případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v Karlovarském kraji. Region se už proto chystá na možný nárůst pacientů v nemocnicích.
   03:04
   Počet případů covid-19 v ČR stoupá
    Epidemie covidu-19 v posledních dnech zrychluje po celém Česku. Laboratoře za včerejšek potvrdily 391 případů nákazy. To je nejvíc od začátku června. Incidenční číslo, které ukazuje týdenní počet nově infikovaných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stouplo z 16 na 18.
    04:10
    Výsledky testování dětí na covid ve školách
     Zhoršující se situaci na Karlo-varsku potvrzují také předběžné výsledky plošného testování žáků ve školách. Ačkoliv ještě nejsou kompletní, podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha už teď naznačují - vyšší výskyt nákazy u dětí - právě v tomto kraji.
     06:07
     Očkovací kamion skončil misi v Královéhradeckého kraji
      Do Královéhradeckého kraje vyjel na 5 denní misi očkovací kamion společnosti Podané ruce. Poslední zastavení měl dnes v Kopidlně na Jičínsku.
      08:14
      Během prázdnin zemřelo na silnicích 105 lidí
       O prázdninách zemřelo v Česku na silnicích 105 lidí. Je to o 7 víc než loni. Podle policie řidiči nejčastěji bourali, protože se plně nevěnovali řízení nebo jeli příliš rychle. Právě rychlost mohla za 40 procent nejtragičtějších nehod.
       08:32
       Prázdninová bilance nehod
        Podle policistů přes léto byl na silnicích - a to všech i těch menších nejenom dálnici a hlavních tazích větší provoz než vloni. Včetně motorkářů, kterých letos zemřelo víc.
        10:23
        Autonehoda na pražském Barrandově
         Na pražském Barrandově se po třetí hodině odpolední srazily dva autobusy. Na místo vyjelo několik sanitek a přivoláni byli také letečtí záchranáři. Řidiče autobusu museli hasiči z kabiny vyprostit.
         10:54
         Opuštěný zámek v Protivíně má majitele
          Desítky let opuštěný zámek v jihočeském Protivíně koupil za 100 milionů korun Malajský královský fond. Památku spolu s přilehlým parkem chce opravit a částečně také zpřístupnit lidem.
          12:43
          Roste zájem o obědy zdarma
           Přibývá rodin, které žádají o příspěvky na školní stravování dětí. Pardubice dokonce oproti loňsku zaznamenaly dvakrát tolik příjemců.
           14:18
           Nový obchvat Roudnice nad Labem
            Roudnice nad Labem má nový silniční obchvat za více než 400 milionů korun. Místní na něj čekali desítky let. Dosud projížděla tranzitní doprava městem. Stavbu obchvatu prodražil náročný archeologický průzkum.
            14:53
            Oprava dálnice D5 komplikuje dopravu
             Provoz tam komplikuje plánovaná oprava úseku poblíž Ejpovic ve směru na Prahu. Potrvá dva měsíce. Rozpočet na stavbu nemá překročit 189 milionů korun.
             16:28
             Sklářský průmysl v krizi
              Sklářský průmysl se snaží dostat z krize způsobené covidem. Kvůli restrikcím hlavně omezení pohybu sklárny často přicházely o zahraniční zakázky, nebo musely termíny jejich dodání posouvat.
              17:51
              Sklářský průmysl v krizi
               Preciosa ligting zdejší skláři denně zpracují až dvě tuny skla, které přemění v luxusní svítidla. Obchodování s celým světem koronakrize značně přibrzdila. Prezentaci přesunula do virtuální reality.
               18:48
               Výroba divadelních cen Thálie
                Sklárna V Lindavě na Českolipsku začala s výrobou skleněných váz pro letošní udílení divadelních cen Thálie. Připraví čtrnáct kusů ve dvou barvách ambrové a modré. Liší se podle toho, pro který žánr jsou určené. U výroby byl i kolega Tomáš Mařas.
                19:05
                Výroba divadelních cen Thálie
                 Ceny Thálie se vyrábí ze sodnodraselného křišťálu a skláři na konci píšťaly pracují se zhruba pěti kilogramy skloviny. Sklářský mistr Petr Kuchta vyrábí ceny už čtrnáctým rokem.
                 20:15
                 Nové záchytné parkoviště
                  Praha začala budovat další záchytné parkoviště. Ta slouží k tomu, aby na nich řidiči mohli svá auta nechat a pokračovat po městě hromadnou dopravou. Po 10 letech na nich ale metropole zároveň navýšila cenu, někde až 5 násobně.
                  22:22
                  Nové podzemní trasy pod Snežkou
                   V Krkonošském podzemí, přímo v nitru Sněžky, jeskyňáři zpřístupňují stovky metrů zavalených chodeb někdejšího dolu Prokop. Jeho historie sahá do devatenáctého století, kdy se v oblasti těžily arsenové a měděné rudy.
                   24:13
                   Prezident Miloš Zeman vyzval Zdeňka Hřiba
                    Prezident Miloš Zeman vyzval pražského primátora Zdeňka Hřiba k nápravě situace v pražské dopravě. Měl by podle něj zvážit jak vyhlášení stavu nebezpečí, tak svou rezignaci a lidem se omluvit.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                    27. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                    24. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                    23. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                    22. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                    21. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                    20. 6. 2022 na ČT1

                    Napište nám