Začíná jedna z největších rekultivací hnědouhelného dolu v ČR. Těžaři s ní začínají i přesto, že se v lomu ČSA na Mostecku bude uhlí dolovat ještě asi tři roky. Další sporný moment v česko – polských vztazích. Po těžbě v dole Turow jde tentokrát o stavbu rozhledny na vrcholu Kralického Sněžníku, za kterou stojí polský investor.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Úprava očkovací strategie

Kraje připravují plány na očkování proti covidu po prázdninách; a očkovací strategii upravují. Končit budou velká centra a očkování se postupně bude přesouvat na menší pracoviště - do ambulancí a ordinací praktiků

Očkování během léta

Vakcinační centra koncem července vrátí k původní praxi a 2. dávku vakcíny budou aplikovat už 3 až 4 týdny po 1. dávce - ve vysílání České televize to řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Sekvenování vzorků koronaviru

Když se v květnu začala Novoborskem šířit mutace koronaviru delta, objevená v Indii, vyhodnocovala vzorky laboratoř v Drážďanech a Národní referenční laboratoř v Praze.

Dostavba silničního městského okruhu

Dostavbu silničního městského okruhu v Praze by od hlavního města mohl převzít stát. Ten by ho chtěl dokončit formou tzv. PPP projektu, kdy by na projektu spolupracoval se soukromým investorem.

Požár haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku

Od noci až do dnešního poledne likvidovali hasiči požár haly na výrobu tvrzeného skla v Dlouhé Lhotě na Příbramsku, který se postupně rozšířil i na část přilehlé administrativní budovy. Prostory tam byly členité, bylo třeba nasadit výškovou techniku.

Požár textilní továrny

V Broumově se vyšetřují příčiny požáru v textilní továrně Veba. Zatím se zdá nejpravděpodobnější, že ho způsobil zkrat v elektroinstalaci topného zařízení.

Policie obvinila strojvůdce za srážku vlaků vloni v Perninku

Až desetiletý trest hrozí strojvůdci, který vloni v červenci způsobil srážku vlaků u Perninku na Karlovarsku. Bez povolení dispečera vjel strojvůdce se soupravou na jednokolejovou trať. Při nehodě dva lidé zemřeli a desítky jich bylo zraněno.

Honička v centru Prahy

Až 200 kilometrovou rychlostí centrem Prahy, přes Nuselský most, ujížděl před policisty zloděj v ukradeném autě. Honička skončila tím, že v Michli nezvládl řízení a způsobil hromadnou nehodu.

Záchranáři zasahovali ve škole v přírodě

3 děti a 2 učitelky převezli po prudké nevolnosti do FN v Hradci králové.

Trestní oznámení na starostu Strakonic

Kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích podá Energetický regulační úřad trestní oznámení na starostu města Břetislava Hrdličku i vedení teplárny a advokáta firmy.

Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace

V severních Čechách začíná jedna z dosud největších rekultivací krajiny po těžbě hnědého uhlí - a to ještě ve chvíli, kdy se v lomu ČSA na Mostecku uhlí podle plánů ještě asi tři roky dolovat bude.

Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace

Nejkvalitnější hnědé uhlí v Evropě. Horníci už ale většinu vytěžili a další je limity. Tedy nesmí k němu.

Lom ČSA bude zatopen

Na nově vzniklém jezeře by mohla být akvaponická farma, tam by mohlo vzniknout na 150 nových pracovních míst. Třikrát víc lidí by pak mohlo pracovat v závodě, který by energeticky mohl zpracovávat materiál vzniklý při těžbě.

Zájem o pozemky poblíž dolu

V lokalitě se těží zhruba 120 let. V roce 2015 vláda potvrdila ekologické limity těžby. Za ně se těžit nesmí. Dolování s sebou nese změn a to i takové, jako je likvidace měst nebo vesnic.

Povodně zavinily únik ropných látek

Pro část Pardubického kraje platí od dnešní noci výstraha před silnými bouřkami. Některé města a obce se přitom ještě potýkají s následky přívalových dešťů, které se tudy prohnaly před rokem.

Padající skála ohrozila řidiče

Padající skála ohrozila řidiče a provoz na silnici v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. Kameny se uvolnily po noční bouřce a silném dešti. Dostaly se na cestu, po které jezdí auta, cyklisté, ale i autobusy MHD.

Výstraha před silnými bouřkami

Lidé od pondělí nahlásili pojišťovnám kvůli bouřkám škody za desítky milionů korun. A další silné bouřky mají dál přicházet. Podle meteorologů hrozí přívalové srážky až do pátku.

V hotelu Thermal vrcholí rekonstrukce

V jediném státním hotelu v Česku v karlovarském Thermalu, který je známý coby centrum dění každoročního mezinárodního filmového festivalu - je v plném běhu rozsáhlá rekonstrukce.

Promoce letos zcela jinak

Promoce zcela jinak, než bylo zvykem. Jejich průběh stále ovlivňuje epidemie koronaviru. Vysoké školy dlouho nevěděly, jestli epidemická situace promoce vůbec umožní.

Začala ARENA Divadla bratří Formanů

Po roční nucené odmlce se vrací ARENA - festival Divadla bratří Formanů. Jeho 4.ročník před chvílí začal na Smíchovské náplavce v Praze - a my se těmito živými záběry díváme na festivalovou Loď tajemství, kde přehlídku otevírá představení Matěje Formana Šťastný princ.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD