26 minut

23. června 2021

Obsah dílu

Headlines — Úprava očkovací strategie — Očkování během léta — Sekvenování vzorků koronaviru — Dostavba silničního městského okruhu — Požár haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku — Požár textilní továrny — Policie obvinila strojvůdce za srážku vlaků vloni v Perninku — Honička v centru Prahy — Záchranáři zasahovali ve škole v přírodě — Trestní oznámení na starostu Strakonic — Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace — Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace — Lom ČSA bude zatopen — Zájem o pozemky poblíž dolu — Povodně zavinily únik ropných látek — Padající skála ohrozila řidiče — Výstraha před silnými bouřkami — V hotelu Thermal vrcholí rekonstrukce — Promoce letos zcela jinak — Začala ARENA Divadla bratří Formanů

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  01:07
  Úprava očkovací strategie
   Kraje připravují plány na očkování proti covidu po prázdninách; a očkovací strategii upravují. Končit budou velká centra a očkování se postupně bude přesouvat na menší pracoviště - do ambulancí a ordinací praktiků
   03:00
   Očkování během léta
    Vakcinační centra koncem července vrátí k původní praxi a 2. dávku vakcíny budou aplikovat už 3 až 4 týdny po 1. dávce - ve vysílání České televize to řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.
    04:09
    Sekvenování vzorků koronaviru
     Když se v květnu začala Novoborskem šířit mutace koronaviru delta, objevená v Indii, vyhodnocovala vzorky laboratoř v Drážďanech a Národní referenční laboratoř v Praze.
     05:31
     Dostavba silničního městského okruhu
      Dostavbu silničního městského okruhu v Praze by od hlavního města mohl převzít stát. Ten by ho chtěl dokončit formou tzv. PPP projektu, kdy by na projektu spolupracoval se soukromým investorem.
      06:04
      Požár haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku
       Od noci až do dnešního poledne likvidovali hasiči požár haly na výrobu tvrzeného skla v Dlouhé Lhotě na Příbramsku, který se postupně rozšířil i na část přilehlé administrativní budovy. Prostory tam byly členité, bylo třeba nasadit výškovou techniku.
       07:09
       Požár textilní továrny
        V Broumově se vyšetřují příčiny požáru v textilní továrně Veba. Zatím se zdá nejpravděpodobnější, že ho způsobil zkrat v elektroinstalaci topného zařízení.
        07:37
        Policie obvinila strojvůdce za srážku vlaků vloni v Perninku
         Až desetiletý trest hrozí strojvůdci, který vloni v červenci způsobil srážku vlaků u Perninku na Karlovarsku. Bez povolení dispečera vjel strojvůdce se soupravou na jednokolejovou trať. Při nehodě dva lidé zemřeli a desítky jich bylo zraněno.
         09:21
         Honička v centru Prahy
          Až 200 kilometrovou rychlostí centrem Prahy, přes Nuselský most, ujížděl před policisty zloděj v ukradeném autě. Honička skončila tím, že v Michli nezvládl řízení a způsobil hromadnou nehodu.
          09:53
          Záchranáři zasahovali ve škole v přírodě
           3 děti a 2 učitelky převezli po prudké nevolnosti do FN v Hradci králové.
           11:40
           Trestní oznámení na starostu Strakonic
            Kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích podá Energetický regulační úřad trestní oznámení na starostu města Břetislava Hrdličku i vedení teplárny a advokáta firmy.
            12:14
            Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace
             V severních Čechách začíná jedna z dosud největších rekultivací krajiny po těžbě hnědého uhlí - a to ještě ve chvíli, kdy se v lomu ČSA na Mostecku uhlí podle plánů ještě asi tři roky dolovat bude.
             13:50
             Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace
              Nejkvalitnější hnědé uhlí v Evropě. Horníci už ale většinu vytěžili a další je limity. Tedy nesmí k němu.
              14:57
              Lom ČSA bude zatopen
               Na nově vzniklém jezeře by mohla být akvaponická farma, tam by mohlo vzniknout na 150 nových pracovních míst. Třikrát víc lidí by pak mohlo pracovat v závodě, který by energeticky mohl zpracovávat materiál vzniklý při těžbě.
               15:51
               Zájem o pozemky poblíž dolu
                V lokalitě se těží zhruba 120 let. V roce 2015 vláda potvrdila ekologické limity těžby. Za ně se těžit nesmí. Dolování s sebou nese změn a to i takové, jako je likvidace měst nebo vesnic.
                17:19
                Povodně zavinily únik ropných látek
                 Pro část Pardubického kraje platí od dnešní noci výstraha před silnými bouřkami. Některé města a obce se přitom ještě potýkají s následky přívalových dešťů, které se tudy prohnaly před rokem.
                 19:07
                 Padající skála ohrozila řidiče
                  Padající skála ohrozila řidiče a provoz na silnici v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. Kameny se uvolnily po noční bouřce a silném dešti. Dostaly se na cestu, po které jezdí auta, cyklisté, ale i autobusy MHD.
                  20:49
                  Výstraha před silnými bouřkami
                   Lidé od pondělí nahlásili pojišťovnám kvůli bouřkám škody za desítky milionů korun. A další silné bouřky mají dál přicházet. Podle meteorologů hrozí přívalové srážky až do pátku.
                   21:18
                   V hotelu Thermal vrcholí rekonstrukce
                    V jediném státním hotelu v Česku v karlovarském Thermalu, který je známý coby centrum dění každoročního mezinárodního filmového festivalu - je v plném běhu rozsáhlá rekonstrukce.
                    22:46
                    Promoce letos zcela jinak
                     Promoce zcela jinak, než bylo zvykem. Jejich průběh stále ovlivňuje epidemie koronaviru. Vysoké školy dlouho nevěděly, jestli epidemická situace promoce vůbec umožní.
                     24:33
                     Začala ARENA Divadla bratří Formanů
                      Po roční nucené odmlce se vrací ARENA - festival Divadla bratří Formanů. Jeho 4.ročník před chvílí začal na Smíchovské náplavce v Praze - a my se těmito živými záběry díváme na festivalovou Loď tajemství, kde přehlídku otevírá představení Matěje Formana Šťastný princ.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      24. června 2021

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      17. června

                      Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                      17. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      14. června

                      Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                      14. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      13. června

                      Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                      13. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      12. června

                      Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                      12. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      11. června

                      Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                      11. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      10. června

                      Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                      10. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      7. června

                      Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                      7. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      6. června

                      Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                      6. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      5. června

                      Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                      5. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      4. června

                      Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                      4. 6. 2024 na ČT1

                      Napište nám