Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Úprava očkovací strategie — Očkování během léta — Sekvenování vzorků koronaviru — Dostavba silničního městského okruhu — Požár haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku — Požár textilní továrny — Policie obvinila strojvůdce za srážku vlaků vloni v Perninku — Honička v centru Prahy — Záchranáři zasahovali ve škole v přírodě — Trestní oznámení na starostu Strakonic — Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace — Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace — Lom ČSA bude zatopen — Zájem o pozemky poblíž dolu — Povodně zavinily únik ropných látek — Padající skála ohrozila řidiče — Výstraha před silnými bouřkami — V hotelu Thermal vrcholí rekonstrukce — Promoce letos zcela jinak — Začala ARENA Divadla bratří Formanů

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  01:07
  Úprava očkovací strategie
   Kraje připravují plány na očkování proti covidu po prázdninách; a očkovací strategii upravují. Končit budou velká centra a očkování se postupně bude přesouvat na menší pracoviště - do ambulancí a ordinací praktiků
   03:00
   Očkování během léta
    Vakcinační centra koncem července vrátí k původní praxi a 2. dávku vakcíny budou aplikovat už 3 až 4 týdny po 1. dávce - ve vysílání České televize to řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.
    04:09
    Sekvenování vzorků koronaviru
     Když se v květnu začala Novoborskem šířit mutace koronaviru delta, objevená v Indii, vyhodnocovala vzorky laboratoř v Drážďanech a Národní referenční laboratoř v Praze.
     05:31
     Dostavba silničního městského okruhu
      Dostavbu silničního městského okruhu v Praze by od hlavního města mohl převzít stát. Ten by ho chtěl dokončit formou tzv. PPP projektu, kdy by na projektu spolupracoval se soukromým investorem.
      06:04
      Požár haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku
       Od noci až do dnešního poledne likvidovali hasiči požár haly na výrobu tvrzeného skla v Dlouhé Lhotě na Příbramsku, který se postupně rozšířil i na část přilehlé administrativní budovy. Prostory tam byly členité, bylo třeba nasadit výškovou techniku.
       07:09
       Požár textilní továrny
        V Broumově se vyšetřují příčiny požáru v textilní továrně Veba. Zatím se zdá nejpravděpodobnější, že ho způsobil zkrat v elektroinstalaci topného zařízení.
        07:37
        Policie obvinila strojvůdce za srážku vlaků vloni v Perninku
         Až desetiletý trest hrozí strojvůdci, který vloni v červenci způsobil srážku vlaků u Perninku na Karlovarsku. Bez povolení dispečera vjel strojvůdce se soupravou na jednokolejovou trať. Při nehodě dva lidé zemřeli a desítky jich bylo zraněno.
         09:21
         Honička v centru Prahy
          Až 200 kilometrovou rychlostí centrem Prahy, přes Nuselský most, ujížděl před policisty zloděj v ukradeném autě. Honička skončila tím, že v Michli nezvládl řízení a způsobil hromadnou nehodu.
          09:53
          Záchranáři zasahovali ve škole v přírodě
           3 děti a 2 učitelky převezli po prudké nevolnosti do FN v Hradci králové.
           11:40
           Trestní oznámení na starostu Strakonic
            Kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích podá Energetický regulační úřad trestní oznámení na starostu města Břetislava Hrdličku i vedení teplárny a advokáta firmy.
            12:14
            Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace
             V severních Čechách začíná jedna z dosud největších rekultivací krajiny po těžbě hnědého uhlí - a to ještě ve chvíli, kdy se v lomu ČSA na Mostecku uhlí podle plánů ještě asi tři roky dolovat bude.
             13:50
             Příprava hnědouhelných dolů na rekultivace
              Nejkvalitnější hnědé uhlí v Evropě. Horníci už ale většinu vytěžili a další je limity. Tedy nesmí k němu.
              14:57
              Lom ČSA bude zatopen
               Na nově vzniklém jezeře by mohla být akvaponická farma, tam by mohlo vzniknout na 150 nových pracovních míst. Třikrát víc lidí by pak mohlo pracovat v závodě, který by energeticky mohl zpracovávat materiál vzniklý při těžbě.
               15:51
               Zájem o pozemky poblíž dolu
                V lokalitě se těží zhruba 120 let. V roce 2015 vláda potvrdila ekologické limity těžby. Za ně se těžit nesmí. Dolování s sebou nese změn a to i takové, jako je likvidace měst nebo vesnic.
                17:19
                Povodně zavinily únik ropných látek
                 Pro část Pardubického kraje platí od dnešní noci výstraha před silnými bouřkami. Některé města a obce se přitom ještě potýkají s následky přívalových dešťů, které se tudy prohnaly před rokem.
                 19:07
                 Padající skála ohrozila řidiče
                  Padající skála ohrozila řidiče a provoz na silnici v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. Kameny se uvolnily po noční bouřce a silném dešti. Dostaly se na cestu, po které jezdí auta, cyklisté, ale i autobusy MHD.
                  20:49
                  Výstraha před silnými bouřkami
                   Lidé od pondělí nahlásili pojišťovnám kvůli bouřkám škody za desítky milionů korun. A další silné bouřky mají dál přicházet. Podle meteorologů hrozí přívalové srážky až do pátku.
                   21:18
                   V hotelu Thermal vrcholí rekonstrukce
                    V jediném státním hotelu v Česku v karlovarském Thermalu, který je známý coby centrum dění každoročního mezinárodního filmového festivalu - je v plném běhu rozsáhlá rekonstrukce.
                    22:46
                    Promoce letos zcela jinak
                     Promoce zcela jinak, než bylo zvykem. Jejich průběh stále ovlivňuje epidemie koronaviru. Vysoké školy dlouho nevěděly, jestli epidemická situace promoce vůbec umožní.
                     24:33
                     Začala ARENA Divadla bratří Formanů
                      Po roční nucené odmlce se vrací ARENA - festival Divadla bratří Formanů. Jeho 4.ročník před chvílí začal na Smíchovské náplavce v Praze - a my se těmito živými záběry díváme na festivalovou Loď tajemství, kde přehlídku otevírá představení Matěje Formana Šťastný princ.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      Události v regionech

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                      5. 10. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                      4. 10. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                      3. 10. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                      30. 9. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                      29. 9. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                      27. 9. 2022 na ČT1

                      Napište nám