V ČR roste zájem o elektronické aukce s nepotřebným majetkem státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových už elektronicky prodal nemovitosti a předměty za stovky milionů korun. Litoměřice mají první komunitní zahradu. Využít ji může každý, kdo si chce vypěstovat ovoce nebo zeleninu, ale nemá vlastní pozemek.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Případ Adama Vyčítala před soudem

Dvě zdravotní sestry, lékařka a pardubická nemocnice před soudem. Obžaloba je viní kvůli případu Adama Vyčítala z roku 2017.

Rozvolnění opatření ve zbývajících krajích

Ve zbývajících třech krajích můžou děti a učitelé při výuce odložit roušky a respirátory. Uvolnění se týká také zaměstnanců ve firmách. Ne všude ho ale využili.

Šíření koronaviru na základních školách

Na některých základních školách se opět začal šířit covid-19. Potvrzuje to nařízené testování. K Sušici, kde je nákaza ve dvou školách, přibyl také Horšovský Týn.

Vrací se konvoj armády

Americká armáda se vrací z aliančního cvičení v Maďarsku - přes české dálnice zpět na základnu v Německu. První konvoj opustil Česko před 4.hodinou ranní. Další dva překročí hranice na Rozvadově zítra a pozítří.

Úprava nehodové zatáčky u Jiřice na Nymbursku

Jeden z nehodových úseků v Česku se opravuje. Jedná se o zatáčku poblíž obce Jiřice na Nymbursku. Silnici dělníci upravují tak, aby se předešlo případným dalším nehodám.

Zoo v Ústí nad Labem má novou ředitelku

Radní v Ústí nad Labem zpochybnili výběrové řízení na ředitele tamní zoologické zahrady a jmenovali druhou v pořadí - zooložku Ilonu Pšenkovou. Ústecká zahrada patřila kdysi ke špičce v oboru.

Roste zájem o elektronické aukce státu

Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.

Most na prodej

Kromě lukrativních nemovitostí, jako jsou vily, byty, pozemky lze od státu pořídit i drobné předměty jako nevkusnou vázu nebo použitý holící strojek. Výrazně levněji pak může zájemce pořídit i most u Lipna. Stát ho teď kvůli nezájmu zlevnil na korunu. Někdo už ale od rána přihodil dva tisíce.

Stát získal v aukcích miliardu korun

Od zahájení provozu systému elektronických aukcí až do letoška stát díky elektronickým aukcím získal za prodej nepotřebného majetku téměř miliardu korun.

Stát draží domy, auta i nástroje

Majetek stát takto prodává po celé republice. Rekordní navýšení ceny v aukci se podařilo na Vysočině. Tam teď aktuálně dokonce nabízí i živého psa, kterého týral majitel. Narozdíl od nabízených domů a polí si ho ale bude moci nový majitel vyzvednout z jihlavského útulku zadarmo.

O elektronické aukce je na Vysočině zájem

Mezi stavbami a pozemky stát nabízí i psa.

Letoun Hawker Hurricane přiletěl do muzea

Letoun z 2. světové války Hawker Hurricane přiletěl do pražského Leteckého Muzea Točná, které stroj získalo do svých sbírek. Během bitvy o Británii šlo o nejpočetněji zastoupenou stíhačku ve službách RAF.

Litoměřice mají první kumunitní zahradu

Litoměřice mají první komunitní zahradu. Využít ji může každý, kdo si chce vypěstovat ovoce nebo zeleninu, ale nemá vlastní pozemek. Na dvě desítky rodin, které se tu zatím o záhony dělí, se těší na plody v takzvané bio kvalitě.

Zoologové očekávají přemnožení komárů

Kvůli deštivému jaru a aktuálně teplému počasí se vyrojili komáři. Zoologové očekávají do dvou týdnů kalamitní situaci například v Poodří. Města a obce proto začaly situaci řešit s předstihem.

Muzeum paměti XX. století v Praze

Pražské Muzeum paměti XX. století by se mohlo veřejnosti kompletně otevřít v roce 2023 v Domě Pážat. Tam ale má být pouze dočasně. Hlavní město představí lidem prostory budoucího muzea tuto sobotu 19.června.

Zámek v Telči přivítal návštěvníky

Zámek v Telči dnes přivítal první návštěvníky po přestávce, kterou si vynutila protiepidemická opatření. A taky rekonstrukce za 200 milionů korun. Obojí už od loňského roku komplikuje podnikání majitelům obchodů a restaurací na tamním náměstí.

Na zámek Kratochvíle se vrátili netopýři

Na zámek Kratochvíle na Prachaticku se na léto vrátila kolonie netopýrů velkých. Letos kvůli chladnému jaru ale o měsíc později, než v předchozích letech.

Skláři zahájili výrobu křišťálových koulí

V Karlových Varech skláři začali s výrobou Křišťálových glóbů pro 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Zkušení mistři dbají hlavně na prvotřídní kvalitu trofejí. Ty pak následně uděluje porota vítězným filmovým tvůrcům a významným osobnostem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD