Nečekaná operace správců státních lesů. Přes 70 tisíc hektarů si vzájemně vymění státní podniky Lesy ČR a Vojenské lesy a statky. Město Chrudim řeší nelegálně umístěné billboardy ve svém katastru. Firma, která je tam nainstalovala, je dosud neodstranila.

Obsah dílu

Obří výměna státních lesů

Rychlost výměny státních lesů odbornou veřejnost zaskočila.

Nehod na železničních přejezdech pribývá

Na železničních přejezdech v Česku se za prvních 5 měsíců roku stalo 66 nehod. O život při nich přišlo 15 lidí, dalších 27 utrpělo zranění.

Tragické dopravní nehody

Teď o třech dnešních dopravních nehodách Například tragická byla dopolední srážka osobního a nákladního auta na nájezdu z Pražského okruhu na hradeckou dálnici D11 u Černého Mostu.

Kontrola cyklistů

Policie a speciální tým silniční bezpečnosti dnes kontrolovaly cyklisty v Hluboké nad Vltavou. Šlo o přímou reakci na to, že i na kolech úrazů přibývá. A z velké části si za to cyklisti můžou sami.

Nelegálně umístěné billboardy

Chrudim, stejně jako před ní už i jiná města a obce, se potýká se záplavou nelegálně rozmístěných billboardů: Podle zjištění chrudimské radnice za nimi stojí firma Eurobillboard.cz.

Výzva obcím

Chrudimská radnice vyzývá víc než 30 městských a obecních úřadů, aby se spojily a společně tak proti nelegálním reklamním poutačům ve svých katastrech bojovaly.

Kdo je viník

Město Chrudim ve své výzvě označilo za viníka firmu "Euro-billboard sro". Ta se brání.

problém s billboardy není jen v Hradci Králové

Problémy s nelegálně umístěnými reklamními plochami řešili třeba i v Praze, Brně nebo Českých Budějovicích. A právě v jihočeské metropoli jich jsou - podle vedení města - desítky. Radnice řeší tenhle problém už téměř rok.

Radnice oslovila Svaz měst a obcí České republiky

Chrudimská radnice oslovila svojí výzvou taky Svaz měst a obcí České republiky. Jeho výkonná ředitelka, Radka Vladyková, potvrzuje, že se dokumentem bude zabývat Komise pro bezpečnost a dopravu.

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková - bylo jí 68 let. Jedna z nejpopulárnějších českých hereček, kterou byla vzdor tomu, že se vyhýbala mediální pozornosti. Nedostižná Popelka ze zimní pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Přesun billboardů

Řešit bude i situaci, kdy úřady žádají po majitelích nelegálních reklamních poutačů jejich odstranění a oni je místo toho pouze přesunou jinam.

Podmínky návštevy v domovech pro seniory

Ministerstvo zdravotnictví zmírnilo mimořádné opatření, které se týká návštěv v domovech pro seniory. Dosud byly povolené pouze lidem, kteří měli test na covid z certifikované laboratoře a starý maximálně 48 hodin.

Soud o pozemky v Českých Budějovicích

České Budějovice se budou soudit o pozemky, které vlastní římskokatolická církev. Zastupitelé města se snaží dokázat, že tento majetek za několik desítek milionů korun biskupství ve skutečnosti nepatří.

Chladné počasí zpozdilo sklizeň jahod

Chladné počasí letošního dubna zpozdilo sklizeň na jahodových plantážích u Plzně. Loni tam jahody sbírali už v polovině května, letos první dozrávají až teď.

Stavba modulových bytů se odkládá

V Chanově na Mostecku se mělo letos začít s výstavbou nových modulových bytů. Je to tak další pomoc, kterou město vyloučené lokalitě chtělo poskytnout. Jenže stavět se zatím nebude.

V zámečku v Petrkově bude kulturní centrum

Zámeček v Petrkově u Havlíčkova Brodu se už mění na česko-francouzské kulturní centrum. S odkazem na uměleckou rodinu Reynkových, která tam žila.

Dar válečnému hrdinovi

Armádní generál pilot Emil Boček dnes letěl britským cvičným strojem Tiger Moth z Podhořan na základnu v Čáslavi. Na letounu se připravoval za války ve Velké Británii.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD