25 minut

9. červen 2021

Část: Soud o pozemky v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Obří výměna státních lesů — Nehod na železničních přejezdech pribývá — Tragické dopravní nehody — Kontrola cyklistů — Nelegálně umístěné billboardy — Výzva obcím — Kdo je viník — problém s billboardy není jen v Hradci Králové — Radnice oslovila Svaz měst a obcí České republiky — Zemřela Libuše Šafránková — Přesun billboardů — Podmínky návštevy v domovech pro seniory — Soud o pozemky v Českých Budějovicích — Chladné počasí zpozdilo sklizeň jahod — Stavba modulových bytů se odkládá — V zámečku v Petrkově bude kulturní centrum — Dar válečnému hrdinovi

Části dílu

00:55
Obří výměna státních lesů
  Rychlost výměny státních lesů odbornou veřejnost zaskočila.
  03:03
  Nehod na železničních přejezdech pribývá
   Na železničních přejezdech v Česku se za prvních 5 měsíců roku stalo 66 nehod. O život při nich přišlo 15 lidí, dalších 27 utrpělo zranění.
   04:42
   Tragické dopravní nehody
    Teď o třech dnešních dopravních nehodách Například tragická byla dopolední srážka osobního a nákladního auta na nájezdu z Pražského okruhu na hradeckou dálnici D11 u Černého Mostu.
    05:58
    Kontrola cyklistů
     Policie a speciální tým silniční bezpečnosti dnes kontrolovaly cyklisty v Hluboké nad Vltavou. Šlo o přímou reakci na to, že i na kolech úrazů přibývá. A z velké části si za to cyklisti můžou sami.
     06:50
     Nelegálně umístěné billboardy
      Chrudim, stejně jako před ní už i jiná města a obce, se potýká se záplavou nelegálně rozmístěných billboardů: Podle zjištění chrudimské radnice za nimi stojí firma Eurobillboard.cz.
      07:54
      Výzva obcím
       Chrudimská radnice vyzývá víc než 30 městských a obecních úřadů, aby se spojily a společně tak proti nelegálním reklamním poutačům ve svých katastrech bojovaly.
       09:15
       Kdo je viník
        Město Chrudim ve své výzvě označilo za viníka firmu "Euro-billboard sro". Ta se brání.
        10:01
        problém s billboardy není jen v Hradci Králové
         Problémy s nelegálně umístěnými reklamními plochami řešili třeba i v Praze, Brně nebo Českých Budějovicích. A právě v jihočeské metropoli jich jsou - podle vedení města - desítky. Radnice řeší tenhle problém už téměř rok.
         11:07
         Radnice oslovila Svaz měst a obcí České republiky
          Chrudimská radnice oslovila svojí výzvou taky Svaz měst a obcí České republiky. Jeho výkonná ředitelka, Radka Vladyková, potvrzuje, že se dokumentem bude zabývat Komise pro bezpečnost a dopravu.
          12:16
          Zemřela Libuše Šafránková
           Zemřela Libuše Šafránková - bylo jí 68 let. Jedna z nejpopulárnějších českých hereček, kterou byla vzdor tomu, že se vyhýbala mediální pozornosti. Nedostižná Popelka ze zimní pohádky Tři oříšky pro Popelku.
           12:17
           Přesun billboardů
            Řešit bude i situaci, kdy úřady žádají po majitelích nelegálních reklamních poutačů jejich odstranění a oni je místo toho pouze přesunou jinam.
            13:42
            Podmínky návštevy v domovech pro seniory
             Ministerstvo zdravotnictví zmírnilo mimořádné opatření, které se týká návštěv v domovech pro seniory. Dosud byly povolené pouze lidem, kteří měli test na covid z certifikované laboratoře a starý maximálně 48 hodin.
             15:23
             Soud o pozemky v Českých Budějovicích
              České Budějovice se budou soudit o pozemky, které vlastní římskokatolická církev. Zastupitelé města se snaží dokázat, že tento majetek za několik desítek milionů korun biskupství ve skutečnosti nepatří.
              17:12
              Chladné počasí zpozdilo sklizeň jahod
               Chladné počasí letošního dubna zpozdilo sklizeň na jahodových plantážích u Plzně. Loni tam jahody sbírali už v polovině května, letos první dozrávají až teď.
               18:41
               Stavba modulových bytů se odkládá
                V Chanově na Mostecku se mělo letos začít s výstavbou nových modulových bytů. Je to tak další pomoc, kterou město vyloučené lokalitě chtělo poskytnout. Jenže stavět se zatím nebude.
                20:32
                V zámečku v Petrkově bude kulturní centrum
                 Zámeček v Petrkově u Havlíčkova Brodu se už mění na česko-francouzské kulturní centrum. S odkazem na uměleckou rodinu Reynkových, která tam žila.
                 22:03
                 Dar válečnému hrdinovi
                  Armádní generál pilot Emil Boček dnes letěl britským cvičným strojem Tiger Moth z Podhořan na základnu v Čáslavi. Na letounu se připravoval za války ve Velké Británii.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  10. červen 2021

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  21. září

                  Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                  21. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. září

                  Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                  20. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. září

                  V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                  19. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  18. září

                  Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                  18. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. září

                  Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                  15. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. září

                  Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                  14. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. září

                  Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                  13. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. září

                  Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                  12. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. září

                  Aktivity školáků podražily — Maroko české hasiče nevyužije — Řidič pod vlivem drog ujížděl policistům ulicemi Prahy 8 — Dopravní nehoda na Jičínsku — Napadení v Praze 7 — Tisíce lidí stále čekají na doručení svého balíku — Škoda Auto omezila výrobu — Preventivní vyšetření na rakovinu — Policie odhalila skupinu pedofilů — Komplikace kvůli přípravě dálnice D35 — Plzeňský kraj mění zásady územního rozvoje — Plzeňská teplárna opustí uhlí — Dalších 8 míst pro vážení kamionů — V bavorském NP uhynula poslední vlčice

                  11. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  8. září

                  Zahájení programu Oprav dům po babičce — Klesají ceny energií — Pokuta 15 milionů pro nemocnici v Nové Vsi pod Pleší — V Děčíně hořelo jehličí — Odstávka automobilové výroby — Rekonstrukce Branického mostu — Uzavření cyklostezky v Hluboké nad Vltavou — Nemocnice Plzeňského kraje ve vysoké ztrátě — Kriminalisté hledají muže, který včera odpoledne na pražském Chodově okradl nevidomého seniora — Nové tanky pro českou armádu — Penicilinu už je dostatek — Archeoskanzen v jihočeském Trocnově — Zhruba každý pátý jelen na Šumavě je nakažený motolicí — Na jižní Moravě začíná vinobraní — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Během srpna se podle úřadů mírně navýšil počet lidí bez práce

                  8. 9. 2023 na ČT1

                  Napište nám